راه اندازی بلاک چین جدید ترا (Terra) و ایردراپ لونا

راه اندازی بلاک چین جدید تلاشی است برای نجات آنچه از جامعه ترا در پی فروپاشی عجیب و غریب این شبکه در اوایل ماه جاری باقی مانده است.

به گزارش وبسایت cryptobriefing، بلاک چین جدید Terra با موفقیت راه اندازی شد. این رویداد همچنین ایردراپ LUNA را برای سرمایه گذاران قبلی به همراه دارد. ترافورم لبز (Terraform Labs) چند روز پیش در توییتر تأیید کرد که Terra شروع به تولید بلاک‌های جدید در شبکه خود کرده است. این شبکه با چین آی دی “Phoenix-1” شناخته می‌شود.

ارائه این شبکه جدید در ساعت ۰۶:۰۰ به وقت گرینویچ در روز ۲۸ می همراه با یک ایردراپ برای دارندگان قبلی توکن‌های LUNA و UST راه اندازی شد.در ادامه توییت منتشر شده در این رابطه را ملاحظه می‌فرمایید:

۱/ بلاک ۱ بلاک چین کاملاً جدید Terra (با چِین آی دی “Phoenix-1”) به طور رسمی در ساعت ۰۶:۰۰ صبح UTC در ۲۸ می ۲۰۲۲ راه اندازی شد!

به انجمن #LUNAtic بابت این موفقیت سریع تبریک می‌گوییم 🎉

— @terra_money  ۲۸ می ۲۰۲۲

چرا بلاک چین جدید ترا و ارز لونا راه اندازی شد؟

راه اندازی بلاک چین جدید تلاشی است برای نجات آنچه از جامعه ترا در پی فروپاشی عجیب و غریب این شبکه در اوایل ماه جاری باقی مانده است. استیبل کوین الگوریتمی ترا در ابتدا در ۸ می از دلار جدا شد و توکن مرتبط با آن LUNA را به یک مارپیچ مرگ فرستاد. در عرض چند روز، قیمت UST تنها به چند سنت و قیمت LUNA تقریباً به صفر رسید. این انفجار حدود ۴۰ میلیارد دلار ارزش را از بین برد. این فروپاشی در سراسر صنعت ارزهای دیجیتال ویرانی ایجاد کرد زیرا ترس از استیبل کوین‌ها تشدید شد. این مسئله فقط مربوط به استیبل کوین‌ها نبود و دارایی‌های دیگر بازار را نیز تحت الشعاع قرار داد.

دو کوون (Do Kwon) ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Terraform Labs، در ۱۶ مه پیشنهاد فورک شبکه ترا را داد و ادعا کرد که “اکوسیستم ترا و جامعه آن ارزش حفظ شدن را  دارند.” او طرحی برای احیای شبکه بدون گنجاندن یک استیبل کوین الگوریتمی ارائه کرد و توزیع جدیدی از توکن را پیشنهاد داد. هدف این طرح جلوگیری از نابودی سرمایه‌گذاران این شبکه است. این طرح در ابتدا با تردید گسترده جامعه مواجه شد. با این حال، چشم انداز آن به طور چشمگیری پس از آن که بیش از دوازده تایید کننده اصلی حمایت خود را در روز بعد اعلام کردند بهبود یافت.

راه اندازی بلاک چین جدید تلاشی است برای نجات آنچه از جامعه ترا در پی فروپاشی عجیب و غریب این شبکه در اوایل ماه جاری باقی مانده است.

همزمان با راه اندازی بلاک چین، یک ایردراپ برای توکن جدید LUNA نیز منتشر شد. طبق طرح توزیع، ۷۰ درصد از تخصیص توکن جدید به دارندگان قبلی LUNA، UST و aUST واگذار می‌شود. (aUST نشان دهنده توکن‌های UST است که در پروتکل Anchor ، پروتکل دیفای پرچم‌دار ترا که به سرمایه‌گذاران بازدهی ۲۰ درصدی در استیبل‌کوین‌هایشان را ارائه می‌دهد.) Terraform هیچ توکنی از این ایردراپ دریافت نکرد. آدرس‌های واجد شرایط می‌توانند از طریق وب‌سایت اصلی شبکه برای ایردراپ درخواست بدهند. همچنین چندین صرافی بزرگ از این رویداد پشتیبانی می‌کنند.  بعد از ارائه بلاک چین جدید، LUNA و UST اصلی به LUNA Classic و UST Classic تغییر نام دادند و شبکه اصلی اکنون Terra Classic نامیده می‌شود.

پس از فروپاشی شبکه Terra در اوایل ماه جاری، تیم سازنده تلاش‌های بسیاری برای احیای این شبکه انجام دادند.

راه اندازی بلاک چین جدید یک حرکت جسورانه از طرف آقای کوون است که اکنون با مشکلات حقوقی فزاینده‌ای روبرو است. بنا بر گزارش‌ها، چندین سرمایه‌گذار در حال سازماندهی اسناد برای تشکیل اتهامات علیه کوون به دلیل کلاهبرداری هستند. سازنده این پروژه همچنین با قرار گرفتن در معرض مسائل حقوقی احتمالی مواجه است. طبق گزارش‌های محلی، مقامات کره جنوبی در حال تحقیق در مورد کوون به علت اجرای طرح پونزی هستند. همچنین گفته می‌شود که او نیز ۷۸ میلیون دلار جریمه شده است. Kwon از زمان فروپاشی ترا در ارتباطات آنلاین خود به طرز غیرمعمولی محتاط بوده است اما ادعا کرده است که Terraform Labs هیچ گونه بدهی مالیاتی در کره جنوبی ندارد.

یکی از تفاوت‌های کلیدی بین پروتکل جدید و شبکه قبلی آن این است که تیم یک استیبل کوین الگوریتمی ایجاد نخواهد کرد تا ثابت کند اکوسیستم Terra “بیش از UST” ارزش دارد.

جامعه‌ی این پلتفرم به طور شبانه روزی برای هماهنگی راه اندازی شبکه جدید کار می‌کند. تیم سازنده اولین بلاک شبکه جدید را “به دنبال اجرای اکثریت اعتبارسنج‌های به هم پیوسته و به طور همزمان” تولید خواهند کرد. کاوشگر بلاک و همچنین Terra Station، و تغذیه کننده اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (Terra Observer) پس از راه‌اندازی شبکه به طور کامل کار می‌کنند.

ایردراپ لونا LUNA

بدون شک یکی از متداول ترین موضوعاتی که اخیرا مورد بحث قرار گرفته است، ایردراپ برای دارندگان LUNA و UST است. این پیشنهادی از طرف سازندگان به عنوان وسیله‌ای برای جبران خسارات وارده به آنها در طول شکست پروژه در این ماه است.

طبق یک پست در شبکه Medium، دارندگان واجد شرایط LUNC (Luna Classic)، USTC (UST Classic) و aUST – پس از پیدایش شبکه، ایردراپ LUNA را در بلاکچین جدید دریافت خواهند کرد.

با توجه به مسائل مطرح شده در این پست:

مقدار LUNA که واجد شرایط دریافت خواهید بود با توجه به انواع توکن‌هایی که در شبکه Terra Classic نگهداری می‌کنید، مدت زمانی که این توکن‌ها را نگه داشته‌اید و مقدار آنها تعیین می‌شود.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست