تلاش ماینرهای بیت کوین برای استفاده از انرژی هسته‌ای

تلاش ماینرهای بیت کوین برای استفاده از انرژی هسته‌ای

در تاریخ ۱۰ نوامبر، کنفرانس مجازی Bitcoin & Beyond برگزار شد. طی سخنرانی‌های صورت گرفته، موضوع حائز اهمیت استفاده صنعت استخراج ارزهای دیجیتال از انرژی‌های تجدید پذیر بود. در این رابطه، معاون شرکت استخراج آمریکایی GRIDD اظهار داشت که انرژی هسته‌ای فرصت قابل توجهی برای استفاده از انرژی پاک، پایدار و بدون انتشار کربن فراهم می‌کند. به گفته وی، تاکنون تمرکز اصلی بر انرژی خورشیدی و بادی بوده و شرکت‌ها از مزایای انرژی هسته‌ای غافل بوده‌اند.بر اساس گزارش منتشر شده توسط مجمع استخراج بیت کوین (BMC)، میزان استفاده صنعت جهانی استخراج از انرژی‌های پاک طی سه ماهه سوم سال میلادی از ۳% به ۵۵.۹% افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری cointelegraph، نحوه تامین انرژی مورد نیاز برای فارم‌های استخراج رمز ارزها به ویژه بیت کوین طی ماه‌های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است. برای مثال، یکی از نمایندگان مجلس کشور سوئد در این هفته خواستار متوقف شدن فعالیت فارم‌ها برای استخراج رمزارزها به ویژه با الگوریتم PoW شده بود. همچنین، ایلان ماسک – مدیرعامل شرکت Tesla – در اردیبهشت ماه استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت را به دلیل اثرات محیط زیستی آن متوقف کرده بود. مصرف بالای برق فارم‌ها نیز موضوع دیگری است که باعث ممنوعیت موقت یا دائم استخراج رمزارزها در کشورهای متعدد از جمله چین، آمریکا و قزاقستان شده است.

بنابراین این گونه اخبار مبنی بر استفاده از انرژی‌های پاک در استخراج رمزارزها نشانگر سازگار شدن این صنعت با قوانین و ملاحظات محیط زیستی بوده و می‌تواند تاثیر مثبت داشته باشند. بازیگران اصلی صنعت استخراج بیت کوین (BTC) با افزایش فشار برای بهبود برای محیط زیست، انرژی هسته ای را مورد توجه قرار داده اند. معاون رئیس GRIID، هری سودوک (Harry Sudok)، در نشست مجازی بیت کوین و فراتر از آن در ۱۰ نوامبر(۱۹ آبان) گفت که انرژی هسته ای می تواند “فرصتی فوق العاده” برای معرفی “مقدار عظیم انرژی پاک و بدون کربن” ارائه کند. GRIDD یک شرکت آمریکایی است که انرژی کم هزینه و تجدیدپذیر را برای ایجاد امکانات استخراج بیت کوین به صورت یکپارچه تهیه می کند.

به گفته سوداک، برنامه‌های یارانه‌ای گذشته و گفتمان در مورد انرژی‌های تجدیدپذیر عمدتاً بر انرژی خورشیدی و بادی متمرکز بوده و از در نظر گرفتن مزایای بالقوه انرژی هسته‌ای غفلت شده است.

«نرخ رشد تا حد زیادی در حال حاضر حول محور خورشیدی و باد متمرکز است و این واقعیت برنامه‌هایی است که در ۸ تا ۱۰ سال گذشته اجرا شده است. اما چیزی که ما دوست داریم ببینیم، گسترش بخش هسته‌ای است.»

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست