بیت کوین به بالای ۲۴ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا نرخ تورم را تنها ۲۵ صدم درصد افزایش داد، قیمت بیت‌کوین از ۲۴ هزار دلار گذشت.

پاول پس از اعلام افزایش ۲۵ واحدی در نرخ بهره در ۱ فوریه اظهار داشت: 

فکر می‌کنم ما اکنون می‌توانیم برای اولین بار، ادعا کنیم که روند کاهش تورم آغاز شده است… ما این را در قیمت کالا‌ها می‌بینیم. 

افزایش ۴۰ میلیارد دلاری کل ارزش بازار ارز‌ دیجیتال نشان داد معامله‌گران که نسبت به اظهارات فدرال رزرو و کاهش نرخ تورم راضی هستند.

آخرین داد‌های کوین‌مارکت‌کپ (coinmarketcap) نشان می‌دهد ارزش بازار کریپتو اکنون با رشد ۴ درصدی نسبت به دیروز به ۱. ۰۹ تریلیون دلار افزایش یافته است. گفتنی است قیمت بیت‌کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۳، بعد از جلسه فدرال رزرو به ۲۴۱۶۱.۲۷ دلار رسید.

با این وجود، پاول اظهار داشت که آن‌ها باید برای “افزایش مداوم نرخ” آماده باشند و همچنان انتظار دارند که تورم در بخش خدمات برای مدتی افزایش یابد.

ما معتقدیم که بخش [خدمات] تورم پایدارتری دارد که کاهش آن زمان بیشتری می‌برد.

 

پاول اظهار داشت که از آنجایی که فدرال رزرو برای بازگرداندن تورم به سطح هدف ۲% تلاش می‌کند، “افزایش مداوم نرخ ها” همچنان قابل قبول خواهد بود.

لازم به ذکر است که تورم زدایی به کاهش نرخ افزایش سطح عمومی قیمت‌ها اطلاق می‌شود، در مقابل تورم کاهش می‌یابد که در آن سطح عمومی قیمت کالا‌ها و خدمات کاهش می‌یابد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست