اوکی اکسچنج

آموزش ثبت سفارش OCO به زبان ساده

سفارش OCO

گاهی در زندگی پیش می‌آید که شما در دو چیز را ه طور همزمان انتخاب می‌کنید اما تنها یک مورد از آن‌ها اتفاق می‌افتد. هوا یا آفتابی است یا بارانی، شما نمی‌توانید هر دو را داشته باشید. فرض کنید اکنون ۲۰ دلار دارید. اگر باران می‌بارد، تصمیم می‌گیرید یک چتر بخرید و اگر هوا آفتابی شود، تصمیم به خرید عینک آفتابی می‌گیرید. حتی زمانی که شما برای هر دو اتفاق آماده هستید، اما می‌دانید که تنها یکی از این شرایط واقعاً اتفاق خواهد افتاد. حال بیایید همین مفهوم را در سفارش OCO به کار ببریم. به زبان ساده این نوع سفارش جفت مشروطی است که اگر یک سفارش اجرا شد، سفارش دیگر به صورت خودکار لغو شود. در ادامه این مقاله از آکادمی ارزتودی قرار است بیشتر در مورد این نوع سفارش صحبت کنیم.

سفارش OCO چیست؟

سفارش او سی او یا One-Cancels-the-Other Order به نوعی از سفارش اطلاق می‌شود که در آن دو دستور به طور همزمان تنظیم می‌شوند اما برای اجرای آن شرایطی لازم است. در این جفت دستورات شرطی در صورتی که یکی از آن‌ها اجرا شود، دیگری حذف می‌شود.

سفارش OCO معمولاً از ترکیب یک استاپ اوردر (stop order) با یک سفارش محدود (limit orther) در یک صرافی ایجاد می‌شود. هنگامی که به قیمت توقف یا حد رسیده و سفارش اجرا می‌شود، سفارش دیگر به طور خودکار لغو می‌شود. معامله گران با تجربه از دستورات OCO برای کاهش ریسک و ورود به بازار استفاده می‌کنند.

این نوع سفارش را با OSO اشتباه نگیرید. در سفارش‌های OSO برخلاف او سی او، به جای لغو سفارش دوم اجرا می‌شود.

به طور کلی سفارشات OCO معمولاً توسط معامله‌گران برای سهام بی‌ثبات با نوسانات قیمت گسترده استفاده می‌شود. ممکن است چندین سفارش مشروط در بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی وارد شود و سایر سفارش‌ها در صورت انجام یک سفارش شرطی لغو شوند.

موارد استفاده از سفراش OCO

سفارشات OCO می‌توانند توسط معامله‌گران برای معامله شکست و اصلاحات استفاده شوند. یک معامله‌گر می‌تواند از یک سفارش OCO استفاده کند که از توقف خرید و فروش برای ورود به بازار استفاده می‌کند تا یک شکست بالاتر از مقاومت یا زیر حمایت معامله کند.

به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌تواند یک سفارش OCO را با توقف خرید در ۲۲ دلار و توقف فروش درست زیر ۲۰ دلار در صورتی که سهام بین ۲۰ تا ۲۲ دلار در نوسان است، اجرا کند. بعد از شروع معامله هنگامی که قیمت از سطح حمایت یا پایین‌تر از سطح حمایت شکسته می‌شود، دستور توقف مربوطه لغو می‌شود. در مقابل، یک معامله‌گر می‌تواند سفارش OCO را با سفارش محدود خرید ۲۰ دلار و سفارش محدود فروش ۲۲ دلار ارائه کند، اگر بخواهد از یک استراتژی اصلاحی استفاده کند که در حمایت خرید می‌کند و در مقاومت می‌فروشد.

ترید

اگر از دستورات OCO برای ورود به بازار استفاده شود معامله‌گر باید به صورت دستی یک دستور توقف ضرر را تنظیم کند. بازه زمانی مشخص شده برای اجرای دستورات توقف و محدود باید با دوره زمانی قابل اجرا برای دستورات OCO منطبق باشد.

مثالی از سفارش OCO

فرض کنید یک سهامدار دارای ۱۰۰۰ سهم از یک سهام بی‌ثبات است که اکنون با قیمت ۱۰ دلار معامله می‌شود. سرمایه‌گذار قیمت هدف ۱۳ دلار را دارد و پیش‌بینی می‌کند که این سهم در آینده نزدیک در محدوده وسیعی معامله شود. آن‌ها به منظور کاهش ریسک نمی‌خواهند بیش از ۲ دلار در هر سهم از دست بدهند. بنابراین، سرمایه‌گذار ممکن است یک سفارش OCO بدهد که شامل یک دستور توقف ضرر برای فروش ۱۰۰۰ سهم به قیمت ۸ دلار و یک سفارش محدود همزمان برای فروش ۱۰۰۰ سهم به قیمت ۱۳ دلار است، بسته به اینکه کدام سفارش ابتدا اجرا می‌شود، ایجاد می‌کند. این سفارش‌ها ممکن است سفارش‌های روزانه باشند.

چگونه یک سفارش OCO را اجرا کنیم؟

اکنون زمان آن فرا رسیده است که پس از درک موارد استفاده، نحوه اجرای یک سفارش OCO را بیاموزیم. از آنجا که این فرآیند بسته به پلتفرم معاملاتی که استفاده می‌کنید متفاوت است، باید توجه داشت که هیچ رویکرد استانداردی برای اجرای OCO وجود ندارد. برخی از صرافی‌ها یک رابط کاربری یکپارچه با دستورالعمل‌های ساده برای راه‌اندازی OCO ارائه می‌دهند. کاربران این پلتفرم‌ها می‌توانند انتخاب کنند که چند نوع سفارش مختلف در یک زمان اجرا شود.

از سوی دیگر، برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال از کاربران می‌خواهند که به صورت دستی سفارش‌های جفتی را انجام دهند. صرافی‌های این دسته ممکن است از معامله‌گران تقاضا کنند که سفارش‌های فردی ایجاد کرده و سپس آن‌ها را برای تشکیل یک OCO ترکیب کنند.

از این رو، معامله‌گران باید یک پلتفرم معاملاتی را انتخاب کنند که از کاربران با سطوح مختلف تخصص و تجربه پشتیبانی کند.

oco

در نهایت

سفارشات OCO مکانیزمی است که می‌تواند به معامله‌گران در به حداکثر رساندن سودشان کمک کند. این امر به ویژه در مورد معامله‌گرانی که سعی در تجارت کلاس‌های دارایی با نوسانات قابل توجه دارند، مانند ارز‌های دیجیتال، صادق است. این استراتژی به نفع یک روش خودکار برای به حداکثر رساندن سود و مدیریت ریسک است. مزیت اصلی استفاده از سفارش‌های OCO، امکان جفت کردن سفارش‌های مخالف است که در صورت نوسانات بازار در برابر معامله، خطر زیان قابل توجهی را کاهش می‌دهد.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست