اوکی اکسچنج

معرفی بازی مسابقه‌ای پگاکسی (Pegaxy)

معرفی بازی پگاکسی (Pegaxy)

نسل جدید بازی‌های در حال ظهور از فناوری بلاک چین به شکل توکن‌های غیر مثلی یا NFT استفاده می‌کنند. در همین راستا، پگاکسی (Pegaxy) یک بازی‌ برای کسب درآمد و مبتنی بر NFTهاست که بر روی شبکه پالی‌گان (Polygon) توسعه یافته و سبکی اسطوره‌ای و آینده‌نگر را برای ارائه یک تجربه همه جانبه از بازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بازی پگاکسی (Pegaxy)چیست؟

پگاکسی (Pegaxy) – ساخته شده از ترکیب کلمات پگاسوس (Pegasus و گلکسی (Galaxy) به معنی کهکشان پگاسوس – یک بازی مسابقه‌ای با سبک اساطیری آینده است. پگا، نام اسب‌های درون بازی از نوادگان پگاسوس قدرتمند، اسب اسطوره‌ای یونانی انتخاب شده است. در این بازی، بازیکنان در مسابقات به شکل بازیکن در برابر بازیکن (PvP) شرکت خواهند کرد تا جوایزی را به صورت توکن بومی این پلتفرم Vigorus یا VIS به‌دست آورند.

Pegaxy یک بازی مسابقه‌ای با سبک اساطیری آینده است.

چشم انداز و اهداف بازی

بازی‌های مربوط به اساطیر یونانی همواره همراه با علاقه فزاینده جامعه گیمرها به محیط‌های جنگی، رقابتی و هیجانی بوده است. علاوه بر این، این واقعیت که چنین بازی‌هایی با تاریخچه پر از جنگ و ستیزه همراه هستند، گیم پلی بازی را برای بازیکن جالب‌تر می‌کند. پگاسی، از کلمه پگاسوس مشتق شده است که یک اسب افسانه‌ای و یکی از معروف‌ترین موجودات اساطیر یونان است. در این بازی هر بازیکن با ۱۱ بازیکن دیگر به شکل تن به تن برای کسب جوایز مالی رقابت می‌کند. پیروزی در مسابقه تنها راه کسب جوایز نیست. در واقع، می‌توان با فروش پگای‌ها (اسب‌ها) با کارایی بالا و یا پگای تازه متولد شده جوایزی به دست آورد. همچین می‌توانید با شرکت در رقابت جهانی The Grand Dash بخشی از جوایز این بازی را به‌دست آورید.

این بازی بر روی شبکه پالی گان ماتیک، یکی از راه‌حل‌های لایه‌های دوم بلاک چین اتریوم ساخته شده است تا بتواند نیازهای توسعه دهندگان بازی را برآورده کند. در مدل اقتصادی این بازی از  دو توکن مختلف استفاده می‌شود. یکی برای استفاده در بازی (Pegaxy Stone) و دیگری برای استفاده به عنوان یک توکن کاربردی (VIS-Vigorous).

هدف بازی پگاکسی تمرکز بر توسعه و درک جامعه و ارائه یک اکوسیستم چند منظوره برای کاربر جهت ایجاد لذت بیشتر از تجربه‌ی مسابقات، معاشرت با رقبا و حتی کار بر روی یک پلتفرم است. علاوه بر این، این بازی با ارائه بورسیه‌ در مقیاس بزرگ از طریق سیستم اقتصادی داخلی خود برای ایجاد یک پلتفرم در دسترس در سراسر جهان برنامه ریزی می‌کند تا جامعه خود را گسترش دهد. 

نژادهای اسب‌های پگاسی

هر نژاد اسب در بازی پگاسی با متغیرهای مربوط به عناصر مختلف مانند آتش، باد، آب، سرعت و موارد دیگر مرتبط است. این بازی یک خط داستانی متمرکز بر اساطیر یونانی را برای تبدیل شدن به خانه‌ای برای پگاسوس‌ها در نظر دارد. برای انجام این کار، بازی تجربه بسیار جذابی را با ایده تولید نژادهای منحصربه‌فرد اسب‌های پگاسوس به کاربران ارائه می‌دهد.

هر نژاد Pegaxy با متغیرهای مربوط به عناصر مختلف مانند آتش، باد، آب، سرعت و موارد دیگر مرتبط است.

هر کدام از این اسب‌ها ویژگی‌های خاص و سطحی از نادر بودن را دارند که میزان ارزش آن توسط NFTها تعیین می‌کند. هر اسب پگاسی برای یک عنصر خاص به عنوان متغیر تخصصی شده است. بنابراین، اگر یک کلکسیونر، مسابقه‌دهنده یا یک بازیکن ساده هستید و یک اسب شایسته پیدا می‌کنید، وقت را تلف نکنید و آن را بخرید، زیرا ممکن است بیشترین سود را در رقابت‌های آینده‌تان برای شما داشته باشد.

نژاد کلین (Klin)

کلین استاد آب است. این نژاد بهترین عملکرد را در محیط بارانی و مرطوب دارد، زیرا آب در رگ‌های او جریان دارد. بنابراین، این نژاد پگا برای زنده ماندن در شرایط آب و هوایی سخت در مسابقه ایجاد شده است. نژاد کلین در صورت استفاده در شرایط مناسب می‌تواند شانس برنده شدن شما را افزایش دهد.

هر نژاد Pegaxy با متغیرهای مربوط به عناصر مختلف مانند آتش، باد، آب، سرعت و موارد دیگر مرتبط است.

نژاد زان (Zan)

زان استاد بادهاست. این نژاد پگا توانایی تحمل بادهای شدید را دارد که باعث می‌شود قوی‌تر و سخت‌تر از پگا‌های دیگر باشد. تمرکز زیاد، دوام و پایداری برخی از نقاط قوت آن است، زیرا این نژاد به دلیل وظیفه‌شناسی آن محبوب است. بنابراین، با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها،‌ زان به عنوان یک پگا، انتخابی عالی خواهد بود.

هر نژاد Pegaxy با متغیرهای مربوط به عناصر مختلف مانند آتش، باد، آب، سرعت و موارد دیگر مرتبط است.

نژاد کامپونا (Campona)

کامپونا استاد آتش است. این یک نژاد بسیار نادر است و چیزی که آن را منحصر به فرد می‌کند توانایی آن در سازگاری با انواع موقعیت‌های آتشین است که نماد مبارزه و مقاومت آن هستند. کامپوناها به عنوان خدایان بازی در نظر گرفته می‌شوند، بنابراین اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یک کامپونا را پیدا کنید، از شکست دادن حریف با نقاط قوت آن لذت خواهید برد.

هر نژاد Pegaxy با متغیرهای مربوط به عناصر مختلف مانند آتش، باد، آب، سرعت و موارد دیگر مرتبط است.

نژاد هوز (Hoz)

نادرترین نسل پگاسوس، هوز استاد رعد و برق است. زئوس که خدای آسمان است، اگر می‌توانست هوز را انتخاب می‌کرد زیرا او نماد رعد و برق است. دلیل نادر بودن آن، ماهیت قدرتمند و ارزشمند آن است که او را به خاص ترین نژاد تبدیل می‌کند. بنابراین، اگر یک پگا هوز دارید، به معنای واقعی کلمه، استاد همه هستید.

گیم پلی بازی Pegaxy

بازی پگاکسی برای درگیر کردن بازیکنان خود دارای گیم پلی رقابتی است؛‌ همچین پاداش‌های پرداختی آن به بازیکنان با ارزش است. بازیکن در حالی که با ۱۱ مسابقه‌دهنده دیگر رقابت می‌کند، باید برای به دست آوردن توکن VIS، در رتبه‌های اول تا سوم مسابقه قرار بگیرد. به غیر از پیروزی در مسابقات، کاربر می‌تواند توکن VIS را با پرورش، اجاره یا فروش اسب‌های خود یک پاداش پرسود به دست آورد.

با گذشت زمان و توسعه، Pegaxy از یک مسابقه خودکار به یک بازی کامل مبتنی بر مهارت تغییر خواهد کرد.

مسابقه

با گذشت زمان و توسعه بازی، پگاکسی از یک مسابقه ساده به یک بازی کامل مبتنی بر مهارت تغییر خواهد کرد. این مسئله نیازمند درک ماهیت گیم پلی و تقویت مهارت‌های خود بازیکن برای تسلط بر فعالیت‌های اصلی بازی است. از آنجایی که هر مسابقه به یک عنصر متغیر مرتبط است، شما باید پگای مخصوص را برای آن مسابقه خاص انتخاب کنید و از مهارت‌ها، استراتژی‌ها، ارتقاء و غذاهای خود استفاده کنید تا شانس برنده شدن خود را افزایش دهید.

پرورش پگای شما در بازی Pegaxy می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا هر چه تعداد پگای بیشتری داشته باشید بهتر است.

پرورش

پرورش پگای شما می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا هر چه تعداد پگای بیشتری داشته باشید شانس شما برای به‌دست آوردن جوایز بیشتر می‌شود. اما باید ماهیت هر نژاد و سایر عوامل را بررسی و بر این اساس آن‌ها را وادار به جفت‌گیری کنید تا بتوانید نسلی قوی‌تر و بادوام‌تر داشته باشید. به عنوان مثال، هوز، نژاد غالب در هنگام تولید مثل است. در مورد جنسیت فرزندان، معمولا نسبت ۵۰ به ۵۰ برقرار می‌شود. هنوز هیچ شرایط یا فاکتور خاصی برای تعیین جنسیت وجود ندارد، اما ممکن است بازی پگاکسی غذاهای NFT را معرفی کند که بر جنسیت نژادها تأثیر بگذارد.

اجاره

سیستم اجاره پگاکسی یکی از امن‌ترین و شفاف‌ترین سیستم‌های کسب درآمد است. این سیستم از یک مدل پرداخت خودکار استفاده می‌کند. سیستم اجاره اسب، یک حساب امانی است که سود اجاره را به طور خودکار در قرارداد اجاره توزیع می‌کند. بازی پگاکسی، سه نوع سیستم اجاره‌ای را ارائه می‌دهد: اجاره ثابت، سهم سود و اجاره مستقیم. با وجود حریم خصوصی، امنیت و خدمات سریع، پگاکسی به ارائه سیستم‌های امنیتی عالی برای مالک و اجاره کننده به طور مساوی معتقد است.

خرید و فروش

بازی پگاکسی بازار مخصوص به خود را دارد که در آن می‌توان دارایی‌های خود را به دو روش خریداری کرد و یا به فروش رساند. در روش اول، شما به سادگی NFT خود را با قیمت مشخصی قرار می‌دهید و خریدار علاقه‌مند قیمت را پرداخت می‌کند. در روش دوم، NFT خود را به حراج می ‌گذارید و با بهترین قیمتی که پیشنهاد می‌شود آن را به خریدار تقدیم می‌کنید.

Pegaxy بازار مخصوص به خود را دارد که در آن می‌توان دارایی‌های خود را از طریق دو روش خریداری کرد و یا به فروش رساند.

چگونه بازی Pegaxy را انجام دهیم؟

برای ورود به دنیای پگاکسی و شروع سرمایه‌گذاری در این بازی برای کسب درآمد، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اولین قدم این است که کیف پول خود را به زنجیره پالی‌گان (Polygon) و سپس وب‌سایت رسمی Pegaxy متصل کنید.
 • در مرحله بعد، باید به بازار بازی بروید و پگایی را که دوست دارید خریداری و یا اجاره کنید.
 • حالا روی مسابقه کلیک کنید و وارد لابی مربوط به کلاس Pega خود می‌شوید.
 • هنگامی که همه شرکت کنندگان در لابی هستند، ۶۰ ثانیه به شما فرصت داده می‌شود تا Pega خود را آماده کنید، بنابراین مسیرها را مشخص کرده و وسایل خود را تعمیر کنید.

توکنومیک

بازی پگاکسی بر اساس یک مدل اقتصادی دوگانه ساخته شده است که دو توکن مختلف را ارائه می‌دهد. یک توکن حاکمیتی به نام PGX، و یک توکن کاربردی به نام VIS.

توکن حاکمیتی PGX

PGX یک توکن حاکمیتی ERC-20 است که بر روی شبکه پالی‌گان (Matic) ساخته شده است. این توکن دارای کاربردهای مختلفی درون بازی مانند خرید کالا، جوایز مسابقات، شرط بندی و هزینه پرورش است. توکن PGX پس از انتشار متمرکز خواهد شد، اما با توسعه بیشتر و بهبود در اقتصاد بازی، PGX نیز به ارز غیرمتمرکز تغییر خواهد کرد.

PGX یک توکن حاکمیتی ERC-20 است که بر روی شبکه پالی‌گان (Matic) ساخته شده است.

توکن ابزار VIS

VIS یک توکن ابزاری ERC-20 است که درست مانند PGX بر روی شبکه لایه ۲ پالی‌گان (Polygon) ساخته شده است. این یک توکن کاربردی است که در مسابقه (به شرطی که در ۳ جایگاه برتر باشید) و پرورش استفاده می‌شود. مقدار توکن VIS ممکن است در مسابقه به دلیل اقتصاد متفاوت بازی بسیار متفاوت باشد؛ علاوه بر این، این توکن برای حفظ تعادل در اکوسیستم بازی ایجاد و از بین می‌رود.

VIS یک توکن ابزاری ERC-20 است که درست مانند PGX بر روی شبکه لایه 2 پالی‌گان (Polygon) ساخته شده است

نقشه راه

بازی پگاکسی در نظر دارد در آینده ای نزدیک یک بازی موفق و پرسود باشد و می‌توان از روی نقشه راه این بازی (که در ۲ اکتبر ۲۰۲۱ به روز رسانی شده) این مسئله را پیش بینی کرد.

سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ 

 • فروش اولیه پگا به کاربران اولیه
 • انتشار نسخه بتا Pegaxy
 • راه اندازی بازار
 • ایجاد بستر اجاره و بستر پرورش
 • انتشار نسخه موبایل و نسخه سه بعدی دسکتاپ

سه ماهه اول سال ۲۰۲۲:

 • فروش ابزار و مواد غذایی پگا
 • برگزاری اولین تورنمنت جهانی Grand Dash
 • اجرای نسخه سه بعدی روی موبایل
 • برگزاری اولین رویداد فروش استادیوم
 • اجرای کنترل‌های مبتنی بر مهارت

سه ماهه دوم ۲۰۲۲:

 • انتشار Pegaxy روی iOS و اندروید
 • برگزاری Pegaxy Community Hackathon

سه ماهه سوم ۲۰۲۲:

 • معرفی خزانه داری جامعه

سه ماهه چهارم ۲۰۲۲:

 • استیکینگ PGX در خزانه

سه ماهه اول سال ۲۰۲۳:

 • معرفی حالت مسابقه دوم و سیستم سوختگی Pega

سه ماهه دوم ۲۰۲۳:

 • فروش NFT های اولیه پرسئوس

سه ماهه سوم ۲۰۲۳:

 • معرفی بازی‌های مبتنی بر جامعه
 • استفاده از کراس-چین از Pegaxy NFT در بازی‌های دیگر

بازی پگاکسی در حال حاضر روی محتوای بازی خود کار می‌کند تا سیستم اقتصادی خود را تکمیل کند. از این رو، نظارت مناسب برای اطمینان از ارزیابی صحیح بر توسعه گیم پلی عالی برای آینده بازی مورد نیاز است.

تیم سازنده

تیم Pegaxy به تازگی اعلام کرده است که فروش خصوصی استراتژیک پلتفرم توکن بومی PGX با جمع آوری 2,500,000 دلار به پایان رسیده است.

سرمایه گذاران

تیم Pegaxy به تازگی اعلام کرده است که فروش خصوصی استراتژیک پلتفرم توکن بومی PGX با جمع آوری 2,500,000 دلار به پایان رسیده است.

تیم پگاکسی به تازگی اعلام کرده است که فروش خصوصی توکن بومی PGX این بازی با جمع آوری ۲,۵۰۰,۰۰۰ دلار به پایان رسیده است. آن‌ها تاکید کرده‌اند که بودجه به گسترش تیم با استعداد آن‌ها کمک می‌کند و به سرعت توسعه بازی را در دستور کار قرار داده‌اند. در اینجا آنچه آن‌ها در داخل اعلامیه‌ی خود گفته‌اند را برای شما آماده کرده‌ایم:

 • توکن PGX کلید ورود بازی پگاکسی به متاورس است. اعضای اولیه، جامعه آینده این بازی خواهند بود. این اعضا می‌توانند توسعه بازی را در سال های آینده شکل دهند. علاوه بر این، آن‌ها از قدرت توکن PGX استفاده می‌کنند.
 • این سرمایه‌گذاری به ما امکان می‌دهد تا ریشه‌های صنعت بازی برای کسب درآمد را رشد دهیم و در کنار بازی‌هایی مانند آکسی اینفینیتی در ماموریت خود برای تغییر بازی برای همیشه قدم برداریم.
 • بازی هنوز در مسیر تکمیل انتشار خود قرار دارد و اکنون فروش خود را به انجام رسانده است. ما می‌توانیم استعدادها و منابع بیشتری را برای رشد به بازی و کل صنعت به دست آوریم.
نتیجه گیری

پگاکسی یک بازی انقلابی مسابقه اسب دوانی است که مبتنی بر فناوری بلاک چین است که احساس واقعی مالکیت را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. گیم پلی و ویژگی بازی بسیار روشمند و توسعه یافته است. به ویژه، سیستم NFT، و همچنین پاداش‌ها، به خوبی توسط تیم سازنده توسعه داده شده است. از نظر محتوای بازی، این بازی دارای ویژگی‌های بصری خیره کننده، پیشرفته و احساس واقعی مالکیت است. پگاکسی با یک تیم مجرب و سرمایه گذاران قوی قول می‌دهد که عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشد.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست