افزایش قیمت پولکادات، با انتشار خبر راه اندازی Parachain

افزایش قیمت پالکادات، با انتشار خبر راه اندازی Parachain

پروژه رمز ارز پولکادات (Polkadot) یک پروتکل بلاک چین تقسیم بندی شده که توسط یک دانشمند بریتانیایی با نام گوین وود (Gavin Wood) راه اندازی شده است، این شخص به تازگی اعلام کرده است که حراجی‌های مورد انتظار آنها در پروژه پولکادات در ماه نوامبر (آبان ۱۴۰۰) آغاز می‌شود. تاریخ موقت اولین حراج پروژه در ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) ذکر شده است. به دنبال این خبر پس از رای گیری شورای پولکادات به نفع جنبش ۱۱۸، این رمز ارز به بالاترین سطح قیمت خود در تاریخ ۱۵ می (۲۵ اردیبهشت) که ۴۹.۳۵ دلار بود، نزدیک شده است.

به گزارش وبسایت u.today، پیشنهاد حراج‌های پاراچین این پروژه (Parachain) اکنون به صورت همه‌پرسی عمومی درآمده و قرار است این فرآیند طی شش روز آینده نیز ادامه داشته باشد. قیمت پولکادات (DOT) به خاطر این خبر و رفراندوم، بیش از ۱۲ درصد افزایش یافته است. به گفته بنیانگذار پولکادات رابرت هابرمایر (Robert Habermeier)، کد پروژه پولکادات به طور کامل بررسی شده و آخرین مرحله مربوط به قبل از شروع به کار پاراچین‌ها بوده است. اصطلاح parachain، که واژه ای مرکب از دو کلمه قابل هماهنگ سازی (parallelizable) و  بلاک چین blockchain گرفته شده است، نشان دهنده شبکه های مستقل لایه ۱ است که به زنجیره کمکی متصل هستند.

در نظر داشته باشید که پاراچین (Parachain) طراحی شده می‌تواند امکان تضمین قابلیت همکاری بین صدها بلاک چین مجزا با اهداف مختلف را فراهم آورد. جهت تضمین parachain slot، تعدادی از پروژه‌ها باید از طریق این حراج به رقابت با یکدیگر بپردازند. هر حراج در پولکادات به طور معمول هفت روز طول می‌کشد و به برندگان یک جایگاه پاراچین برای هشت دوره اجاره ۱۲ هفته ای، اختصاص داده می‌شود. پروژه کوزاما (Kusama) که به عنوان شبکه خواهر پولکادات شناخته می‌شود، نقش محیط آزمایش را در این پاراچین ایفا می‌کند، اولین دسته از حراج‌های پاراچین با موفقیت در ماه ژوئن و جولای (خرداد و تیر ۱۴۰۰) برگزار شد و در نتیجه آن پروژه مالی غیر متمرکز کارورا (Karura) به عنوان اولین برنده اعلام گردید. در اواخر ماه آگوست (اوایل شهریور) هم، شبکه canary پنج حراج دیگر خود را اعلام کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست