امکان استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت بین الملل

تجارت با ارز دیجیتال

به نقل از ایبنا، پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجرات ایران امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه در نشست خبری بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و تامین زیرساخت‌ها برای ۵ بازار چین، عراق، ترکیه، امارات و هند که حدود ۷۰ درصد از صادرات کشور را تشکیل می‌دهند، افزایش یافته است.

پیمان پاک افزود:

در حوزه پولی و بانکی نیز ایجاد ارتباط پیام‌رسان‌های بانکی بانک‌مرکزی ایران و روسیه و افزایش روابط بانک‌های تجاری کشور با بانک‌های تجاری کشورهای همسایه از جمله اقدامات برای توسعه تجارت در همکاری با بانک‌مرکزی است.

رئیس سازمان توسعه تجارت در ادامه گفت: در استفاده از رمزارزها در تجارت نیز دو مشکل وجود داشت. اولین مسئله مشکلات قانونی بود که با مصوبات شورای امنیت و هیئت دولت مشکلات قانونی استفاده از رمزارزها در تجارت برطرف شده است. مسئله دوم سازوکار استفاده از رمزارزها و نرم‌افزار و حوزه IT است که فضای مشابه بازار نیما برای رمزارزها ایجاد شود. با اقدامات بانک‌مرکزی و اتاق‌های بازرگانی این زیرساخت نیز در حال فراهم شدن است. بانک‌مرکزی در حال ایجاد حساب واسط ریالی است و حداکثر تا سه هفته آینده با فراهم شدن شرایط و ایجاد سازوکار مورد نیاز، افرادی که به طور قانونی رمزارز استخراج کرده‌اند و همچنین صادرکنندگانی که در برابر صادرات خود رمزارز دریافت کرده‌اند، می‌توانند از رمزارز خود برای واردات استفاده کنند و یا رمزارز خود را به واردکنندگان بفروشند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست