کاهش فعالیت‌های مجرمانه در بازار ارز‌های دیجیتال سال ۲۰۲۲

کاهش فعالیت‌های مجرمانه در بازار ارز‌های دیجیتال سال 2022

وبسایت تحلیلی و خبری ارزهای دیجیتال Chainalysis، در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی فعالیت‌های غیر قانونی در بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ و مقایسه آن با سال‌های قبل پرداخته است. نکته‌ی قابل توجه در این میان کاهش چشمگیر سرمایه‌های به سرقت رفته از طریق اسکم (Scam) نسبت به سال‌های قبل است. تا به امروز در سراسر سال ۲۰۲۲ مجموع مبلغ پروژه‌های Scam شده، ۱.۶ میلیارد دلار می‌باشد که این عدد برای مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۸.۵ میلیارد دلار بوده است و همچنین برای سال ۲۰۲۱ نیز نزدیک به ۴ میلیارد دلار بود.

سایت تحلیلی Chainalysis برای این موضوع دو دلیل عمده برشمرده است، یکی آن که در شرایط بازار خرسی پروژه‌های اسکم جذابیت کمتری نسبت به شرایط گاوی دارند و در نتیجه قربانیان کم‌تری به این پروژه‌ها رو می‌کنند. و همچنین در شرایط بازار نزولی به نظر می‌رسد که کاربران بی‌تجربه و نابلد کمتری در بازار حضور دارند که به موجب آن، قربانیان این اسکم‌ها نیز کمتر می‌باشند.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست