تحریم کاربران ایرانی در کیف پول متامسک و پلتفرم OpenSea

MetaMask آدرس های IP ایرانی را ممنوع می کند

به گزارش وبسایت nftnew، در هفته گذشته، کیف پول متامسک که به عنوان یکی از بهترین‌ والت‌های ارز دیجیتال اتریوم هم شناخته می‌شود، آدرس تمام کیف‌ پول‌های مرتبط با آدرس‌های IP ایرانی را مسدود کرد. روز پنجشنبه (۳ مارس)، تعداد زیادی از فعالین حوزه کریپتوکارنسی و NFT در شبکه‌های اجتماعی اخباری را منتشر کردند که نشان دهنده از دسترس خارج شدن استفاده از کیف پول متامسک برای آدرس‌های این والت با آیپی ایران و کشور ونزوئلا بود. بسیاری از کاربران کشورهای ونزوئلا و ایران مشکلاتی در خصوص دسترسی به کیف پول‌های خود و انجام تراکنش‌ها را گزارش دادند.

آیا متامسک ایران را تحریم کرده است؟

دلیل تحریم از سمت متامسک اینطور بیان شده است که این کیف پول ارز دیجیتال از سرویس‌های میزبانی اینفیورا (Infura) استفاده می‌کند و اینفیورا نیز به دلیل مسائل قانونی در بعضی از کشورهای تحت تحریم قضایی در دسترس نخواهد بود و دلیل مسدود سازی و ممنوع کردن استفاده کاربران ایرانی از این والت ارز دیجیتال، تسویه حساب متامسک با Infura است. اما در حال حاضر این کیف پول بدون مشکلی برای ایرانیان در دسترس است و خبری از تحریم این کیف پول برای ایرانیان نیست.

غیرفعال شدن حساب‌های OpenSea کاربران ایرانی

بنابراین متامسک دسترسی تمام کیف پول‌ها با آدرس IP ایران را مسدود و با به‌روزرسانی جدید خود دسترسی کاربران را به کیف پول‌های غیرحضانتی قطع کرده است. علاوه بر این، گزارش‌ها نشان می‌دهد که صرافی اوپن سی هم حساب چندین کاربر ایرانی به این پلتفرم را مسدود و غیرفعال کرده است. کاربرانی ایرانی زیادی در این پلتفرم NFTهای خود را برای فروش قرار داده و کلکسیون‌های معتبر و قانونی داشتند؛ اما با این تحریم از سمت اوپی سی کلکسیون آنها حذف شده و از بین رفته است.

گزارش‌های جمع‌آوری شده توسط کالتور‌ها و سازندگان NFT نشان می‌دهد بازار اوپن‌سی مستقر در ایالات متحده، مسدود کردن کاربران ایرانی را آغاز کرده است. این پلتفرم در این رابطه بیان کرد:

کاربران و مناطق موجود در لیست تحریم ایالات متحده نمی‌توانند از خدمات اوپن‌سی استفاده کنند.

گفتنی است سایت و صرافی اوپن‌سی با وجود فروش میلیاردها NFT به صورت ماهانه همچنان با چالش‌هایی مواجه است.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست