افتتاح اولین موزه NFT جهان در سیاتل آمریکا

افتتاح اولین موزه NFT جهان در سیاتل آمریکا

طبق آخرین اخبار به دست آمده و به نقل از وبسایت cryptodaily، اولین موزه NFT جهان، در این ماه , در سیاتل آمریکا توسط دو مدیر فنی، جنیفر وانگ (Jennifer Wong) و پیتر همیلتون (Peter Hamilton) افتتاح شد. این مجموعه در سیاتل (SNFTM) و در تاریخ ۱۴ ژانویه افتتاح گردید. SNFTM تشکیل شده از ادغام آثار هنری فیزیکی و دیجیتالی که بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا با این دسته آثار هنری بیشتر ارتباط برقرار کنند.

موزه SNFTM اولین مجموعه در نوع خود محسوب می‌شود و دارای سیستم برنامه نویسی و نمایشگاه‌هایی است که صرفاً مربوط به NFT می‌شوند. به گفته همیلتون و وانگ، موزه خط بین فضای مجازی و فیزیکی را از طریق تعدادی ویژگی از جمله کدهای QR و فریم های تخصصی که با مشارکت سامسونگ به دست آمده است مدیریت خواهد کرد، به علاوه در تلاش است تا این امکان را در اختیار متصدیان و هنرمندان قرار بدهد که آثار دیجیتالی خود را در تعداد مشخصی ارائه دهند. همیلتون همچنین افزود:

ما جامعه رو به رشد NFT را بین هنرمندان، متصدیان و کلکسیونرها دنبال می‌کنیم و متوجه شدیم که این جامعه در حال انفجار بوده و انرژی و تأثیر باورنکردنی دارد، اما چیزی که در این بین گم شده و به آن کمتر توجه شده است، تجربه و تعامل فیزیکی است که از نگاه کردن به آثار هنری به صورت همزمان به دست می‌آید.

جنیفر وانگ هم نظر خود را اینطور بیان کرد:

ما انتخاب کردیم که یک موزه و گالری NFT را راه اندازی کنیم، زیرا به جنبه اجتماعی این مکان اهمیت داده و قصد داریم تا مکانی را ایجاد کنیم تا در آن افرادی که فقط نام اختصاری NFT را می‌دانند، با سطح گسترده و عمیق تری از این فضا و تکنولوژی جدید آشنا شوند.

در حالی که موزه تصمیم گرفته تا بر روی هنرمندان ساکن سیاتل تمرکز کند؛ SNFTM همچنین اعلام کرده است که آرون برد، کلکسیونر NFT، آثار مجموعه خود را به موزه قرض خواهد داد که در بین این آثار، مواردی از جمله NFT های سری کریپتو پانک، هنر مولد تایلر هابز، سری Chromie Squiggle اثر اریک و کالدرون وجود دارد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست