سقوط دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره‌ای طولانی‌تر از پیش‌بینی‌ها رخ می‌دهد

ران پل Ron Paul، نماینده سابق ایالات متحده و عضو حزب لیبرتارین در مورد تحولات اخیر که هدف آن کاهش ارزش دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره در بازارهای جهانی است، اظهار نظر کرده است. حتی اگر این اتفاق بیفتد، پل فکر می‌کند که احتمالاً بیشتر از آنچه برخی پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند طول می‌کشد.

تحلیل فروپاشی هژمونی دلار آمریکا توسط ران پل

ران پل، نماینده سابق ایالات متحده، در آخرین قسمت از پخش آنلاین خود با عنوان «گزارش ران پل آزادی»، وضعیت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره و اینکه چگونه تحولات مربوط به چین، روسیه، برزیل و سایر کشورها این موقعیت را به خطر می‌اندازد، بررسی کرد.

به گفته این نماینده سابق کنگره، پل فکر می‌کند که جایگزینی دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان، بیش از آنچه که در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود، طول می کشد.

این موضوع برای مدت طولانی مورد بحث قرار گرفته است، و جالب است که چگونه همیشه بیشتر از پیش بینی‌های خاص طول می کشد. در سال ۱۹۳۰، کسی می‌توانست پیش‌بینی کند که استاندارد دلار با در دست گرفتن کنترل فدرال رزرو چندان دوام نخواهد آورد. تخمین زمان دقیق بسیار چالش برانگیز است.

علاوه بر این، او مراحل مختلفی را که دلار آمریکا طی کرده است، توضیح داد و به ویژه بر زمانی تأکید کرد که رئیس جمهور سابق ریچارد نیکسون سیستم برتون وودز را رها کرد. وی همچنین به مخاطبان یادآور شد که حتی در آن زمان بسیاری پایان دلار را پیش بینی می‌کردند زیرا به یک ارز تورمی غیرقابل اعتماد تبدیل شده بود.

پیامدهای داشتن یک ارز ذخیره در سراسر جهان

پل توضیح می‌دهد در حالی که داشتن یک ارز ملی به عنوان ارز ذخیره اولیه مزایایی برای ایالات متحده داشت، اما دارای معایبی نیز بود.

به ما مجوز تورم و مبارزه با جنگ‌هایی که نباید بجنگیم می‌دهد. این کار ما را مجبور می‌کند تا در بازار دخالت کنیم.

به گفته پل، تأسیس فدرال رزرو که صلاحیت تأثیرگذاری بر سیاست پولی کشور را بدون موافقت کنگره دارد، آغازی برای کاهش ارزش دلار بود. پل، با این حال، فکر می‌کند که در نتیجه تلاش های اخیر کشورها برای متوقف کردن استفاده از دلار به عنوان ارز تجاری، شتاب گرفته شده است.

نشانه‌ها خبر از اتفاق مهمی می‌دهند که چین، برزیل و روسیه در آن نقش دارند. آنها علیه ما متحد شده‌اند. مردم در صورت موفقیت به دنبال قربانی خواهند بود، اما این واقعیت ندارد. هنگام بررسی سیاست‌های پولی خود باید به طرز چشمگیری ذهن بازتری داشته باشیم.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • کارشناسان قبلاً هم گزارش داده بودند دلار در حال فروپاشی اشت اما این برنامه نقشه کسانیست که هدفشان هک انسان و بردگی مطلق انسان است چون قرار است بجای دلار و خرید و فروش با کارت بانکی با استفاده از هوش مصنوعی و هک انسان ها ارزهای دیجیتال بکار گرفته شوند این ارزها نامرئی و درواقع براساس رفتارهای اجتماعی افراد به آنها تعلق میگیرد همانطوریکه چندسال است در ووهان چین به رفتار اجتماعی مردم امتیاز داده میشود مثلاً در صورتی که شما شهروند خوبی باشی با چشم تون یا اثر انگشت تان میتوانید وارد یک فروشگاه بشوید و مایحتاج خودت را برداری متاسفانه طبق تفاهمنامه هایی که وزارت ارتباطات و بانک مرکزی و وزارت بهداشت با یکدیگر منعقد کرده اند نظام اقتصادی و بانکداری ایران هم در حال ایجاد ساختارهای دیجیتالی و امتیازدهی شهروندان ایرانی بمانند کشور چین است ما مردم مسلمان ایران چنین اقداماتی را برنمی تابیم و شدیداً اعتراض داریم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست