توقیف ۴۵۰ میلیون دلاری سهام رابین‌هود متعلق به صرافی FTX

وکیلی در جریان جلسه دادگاه دلاور در روز چهارشنبه اظهار داشت که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در حال توقیف صد‌ها میلیون دلار از سهام رابین‌هود متعلق با صرافی FTX است. در ارتباط با پیگرد کیفری علیه سم بنکمن فرید، بنیانگذار FTX، دادگاه نیویورک به ماموران فدرال دستور داد تا دارایی‌های متعلق به بنکمن فرید را توقیف کنند. گفتنی است سم بنکمن فرید در دادگاه این هفته خود ادعا کرد هیچ کلاهبرداری انجام نداده و بی‌گناه است. 

در طول جلسه دادرسی، وکیل وزارت دادگستری گفت که دارایی‌ها بخشی از دارایی‌های ورشکستگی FTX نیستند و بنابراین مانند سایر دارایی‌های FTX نیازی به توقیف شدن ندارند.

ارزش سهام رابین‌هود تقریباً ۴۵۰ میلیون دلار است. ۹۰ درصد از شرکت Emergent Fidelity Technologies، شرکتی که ۵۶ میلیون سهم از سهام رابین‌هود را در اختیار دارد، متعلق به بنکمن فرید است.

به گفته ست شاپیرو، وکیل دادگستری ارشد وزارت دادگستری، که در برابر قاضی دادگاه ورشکستگی شهادت داد، سهام رابین‌هود همچنین به یک دعوی ورشکستگی توسط وام دهنده ورشکست شده BlockFi در نیوجرسی مرتبط است.

مدیر عامل سابق FTX سم بنکمن-فرید، سرمایه گذار فردی یوناتان بن شیمون، شرکت وام دهی بلاک‌فای و خود FTX همگی مدعی سهام رابین‌هود هستند.

جیمز بروملی، وکیل صرافی ارز‌های دیجیتال FTX، ادعا کرد که دارایی‌های مصادره شده رابین هود از حساب‌هایی است که بدهکاران FTX به آن‌ها دسترسی ندارند. او با اشاره به اقدامات قانونی در حال انجام در آنتیگوا و باربودا که به دارایی‌ها مرتبط است، تأکید کرد که حتی قبل از شروع توقیف، مالک سهام رابین هود نامشخص بوده است. او در ادامه افزود در گذشته نیز بر سر این سهام دعوا بود.

به گفته شاپیرو، وزارت دادگستری قصد دارد اخطاریه توقیف کند تا مشخص کند دولت دقیقاً چه دارایی‌هایی را تحت کنترل دارد. رسیدگی‌های کیفری یا مدنی آینده در رابطه با دارایی‌های مصادره شده برگزار خواهد شد.

در طول کنفرانس برنامه‌ریزی ورشکستگی صرافی FTX، قاضی با پموکول کردن همه پرونده‌های جاری به ۱۳ ژانویه موافقت کرد. دادگاه همچنین درخواست هیئت امنای ایالات متحده برای تعیین یک بازرس بی‌طرف را تا ۲۰ ژانویه به تعویق انداخت.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست