کسر کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی در صرافی‌های ارز دیجیتال

شاپرک

براساس ابلاغیه‌ی بانک مرکزی و شبکه‌ی شاپرک، از چهارم تیرماه ۱۴۰۲ تمامی درگاه‌های پرداخت اینترنتی مشمول کارمزد هستند. این کارمزد به ازای هر تراکنش از طریق درگاه‌های پرداخت محاسبه شده و از مجموع مبلغ پرداختی شرکت شاپرک به پذیرنده کسر می‌شود.

بانک مرکزی طی ابلاغ بخشنامه‌ای در اواسط اردیبهشت از تغییر نظام کارمزدی و  افزایش کارمزد تراکنش‌های خدمات بانکی و الکترونیکی خبر داد. طبق این بخشنامه که‌ هدف آن در برقراری تعادل و توازن میان خدمات دریافت شده، هزینه‌های ارائه‌ی سرویس و تضمین پایداری زیرساخت‌های شبکه پرداخت الکترونیکی تنظیم شده است تمام صاحبان دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های پرداخت اینترنتی باید بخشی از کارمزد تراکنش‌های خرید را  پرداخت کنند. قرار بود فاز اول ابلاغ اصلاح نظام کارمزد از ۲۱ خرداد اجرا شود، اما به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌های لازم این کار به ۴ تیر ماه موکول شد.

کارمزد اعمال شده بسته به مبلغ تراکنش متفاوت بوده و در بازه‌ی ۱۲۰ تومان تا چهار هزار تومان خواهد بود.

مبلغ تراکنش (تومان) کارمزد مصوب شبکه شاپرک و بانک مرکزی 
کمتر از ۶۰۰ هزار تومان ۱۲۰ تومان
مابین ۶۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان ۰.۰۰۰۲ مبلغ تراکنش
بیشتر از ۲۰ میلیون تومان ۴۰۰۰ تومان

کارمزد درگاه‌های پرداخت و صرافی ارز دیجیتال

شبکه شاپرک به ازای هر واریز از طریق درگاه‌های پرداخت، کارمزد دریافت می‌کند و شرکت‌های پرداختیاری موظف به دریافت این کارمزد از پذیرندگان درگاه‌ها شده‌اند. به این ترتیب  از تاریخ پنجم تیرماه، هنگام واریز ریالی به حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال نیز، کارمزد یاد شده از مبلغ واریزی کاربران کسر خواهد شد. شایان ذکر است، صرافی به عنوان پذیرنده و شرکت پرداختیار، سهمی از کارمزد تراکنش‌های درگاه اینترنتی ندارند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست