اوکی اکسچنج

بررسی جامع بازی اسکای ویور (skyweaver)

بررسی جامع بازی اسکای ویور (skyweaver)

اسکای ویور‌ (skyweaver) یک بازی کارتی Horizon Games است، این برنامه بر روی شبکه آزمایشی Ethereum Rinkeby اجرا می‌شود چرا که نسخه بتا آن بسته است. اما ما در تیم ارزتودی توانستیم به دعوتنامه‌ایی از استفاده نسخه بتا اسکای ویور دست پیدا کنیم. به همین خاطر فرصت را غنیمت شمردیم و مقاله‌ای برای آموزش نحوه بازی و اطلاعات دیگر در مورد اسکای ویور برای شما آماده کرده‌ایم. اگرچه تعداد رقبا در بازی‌های کارتی (CCG) بسیار هستند، اما در این بخش قصد داریم تمرکز خود را تنها به روی یکی از این بازی‌های بلاک چینی منحصر به فرد به نام اسکای ویور بگذاریم.

داستان بازی Skyweaver

بازی هیجان انگیز اسکای ویور در فضای واقعیت مجازی به نام اسکای شبیه‌سازی شده است. شما اسکای ویور هستید، کاراکتری که در این بازی به دنبال کاوش و نبرد با دیگر اسکای ویور‌ها است. همانطور که با دیگر بازیکنان درگیر مبارزه هستید، Sky منابع لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید نحوه دستکاری شخصیت‌های ساکن در آنجا را بیاموزید. اسکای با رقابت‌های اسکای ویور‌ها با یکدیگر طی گذر زمان به چیزی بزرگتر تبدیل می‌شود.

ویژگی‌های بازی اسکای ویور

اسکای ویور شباهت زیادی به سایر بازی‌های CCG مانند MTG، Arena، Hearthstone and Gods Unchained دارد؛ البته اسکای ویور ویژگی‌های منحصر به فرد بیشتری نسبت به این بازی‌ها دارد. در این قسمت مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی که مزیت رقابتی آن حساب می‌شود را برای شما بازگو کرده‌ایم.

قهرمانان (Heroes)

یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های بازی که بازیکن آن را کنترل می‌کند hero است که در صورت اختلالاتی در سلامت او، بازیکن می‌بازد. هیرو یکی از پرکاربردترین شخصیت‌های این بازی است. دارای ویژگی تهاجمی و دفاعی است که به موجودات دیگر و همچنین دشمنان حمله کند. حتی اگر بازیکنی هیچ کارت روی تخته نداشته باشد، باز هم می‌تواند از Hero خود برای حمله به موجودات یا بازیکنان دیگر استفاده کند.

قهرمانان (Heroes)

Attached spells

ویژگی‌های مختلفی در این بازی وجود دارند، از Attached spells به عنوان کارت‌های طلسم و جادو استفاده می‌کنند. بعد از پرداخت هزینه، بازیکن می‌تواند کارت طلسم خود را فعال کند. نکته اینجاست که هر بازیکن تنها می‌تواند یک کارت طلسم را دارا باشد، حتی در مرحله‌های بعدی کارت دیگری به دست آورد، کارت قبلی آن از بین می‌رود.

حداکثر ۶ شخصیت در برد

در هر لحظه، یک بازیکن فقط می‌تواند ۶ شخصیت در کنار خود داشته باشد، اگر حتی در طول بازی که یک شخصیت جدید به صفحه او بپیوندد، نمی‌توان کارت بازی کرد. این ویژگی برای کاهش شلوغی صفحه و اطمینان از خوانایی کارت‌ها در دستگاه‌های تلفن همراه طراحی شده است.

حداکثر ۶ شخصیت در برد

دور انداختن خودکار

بازیکن اجازه ندارد بیش از ۹ کارت در دست داشته باشد؛ اگر به هر دلیلی کارت‌های بازیکن به بیش از ۹ عدد برسد، به طور خودکار کارت‌های قدیمی او به برد بازیکن باز می‌گردد. منظور از خودکار این است که بازیکن نمی‌تواند انتخاب کند که کدام کارتش به برد برگردد. جهت جلوگیری از این اتفاق، اگر بازیکنی قصد ادامه بازی با کارت‌های خود را داشته باشد، باید سعی کند از حد فراتر نرود و تنها با کارت‌های دست خود بازی را ادامه دهد.

نوع پروژه بازی NFT محور بر بستر بلاک چین
ژانر بازی تخیلی و ماورا طبیعی
شبکه اتریوم
کیف پول پیشنهادی متامسک
نوع بازی Play to earn
تعداد کارت های مجاز برای استفاده در بازی ۶ کارت در هر بازی

کلمات کلیدی منحصر به فرد

کلمات کلیدی جزءِ اصلی CCG‌ها هستند، اسکای ویور دارای بسیاری از این کلمات منحصر به فرد است. در اینجا لیستی از برخی کلمات کلیدی مبارزه‌ای استفاده شده در کارت‌های اسکای ویور را برای شما آماده کرده‌ایم.

کلمات کلیدی منحصر به فرد

گارد (Guard)

از حمله به hero بازیکن جلوگیری می‌کند. شخصیت گارد معمولا در سمت راست hero در روی تخته قرار می‌گیرند. هر بازیکن نمی‌تواند در آن واحد هم گارد و هم stealth داشته باشد.

نهان (Stealth)

تا زمانی که در حالت نهان باشد، مورد حمله قرار نمی‌گیرد. پنهان کاری این واحد تا پایان نوبت هنگامی که قهرمان بازیکن مجروح می‌شود از کار می‌افتد. قهرمان و هر شخصیت غیر نهان همیشه در سمت چپ قهرمان قرار می‌گیرند. غیرممکن است که بازیکن همزمان از گارد و نهان برخوردار باشد.

زره (Armor)

شخصیت‌های زره را می‌توان به راحتی با حلقه درخشان اطراف آن شناسایی کرد.

پرچم (banner)

حمله قهرمان +۱ بازیکن را می‌دهد.

Lifesteal

با چرخش‌های صورتی نشان داده می‌شوند. اگر شخصیتی به قهرمان دشمن صدمه بزند، قهرمان بازیکن به اندازه صدمه‌ایی که‌زده است امتیاز سلامتی می‌گیرد. اگر یک شخصیت دشمن آسیب ببیند، این امتیاز داده نمی‌شود.

پژولیدن (Wither)

هنگامی که یک شخصیت با پژمردگی به یک شخصیت دشمن آسیب برساند، قدرت حمله شخصیت دشمن به ازای هر نقطه آسیب، یک امتیاز کاهش می‌یابد.

جادو (enchantment)

در اسکای ویور، جادو می‌تواند توسط بازیکن روی کارت‌های دشمن قرار گیرد. اما اگر صاحب کارت هزینه جادو را بپردازد، اثر جادو حذف شده و از بین می‌رود. از این رو، نگران جادو‌های منفی خود نباشید چرا که به راحتی حذف می‌شوند. البته فراموش نکنید که اگر بازیکنی افسونی را حذف کند، او با هزینه مانا کند می‌شود.

منشور‌ها (Prisms)

اسکار ویور (SkyWeaver) به جای استفاده از رنگ‌های جادویی، دارایی منشور‌هایی است که می‌توان آن‌ها را به کارت‌ها اختصاص داد. زمانی که بازیکنی برد می‌سازد یا بازی را شروع می‌کند، باید از ۱ یا ۲ منشور برای برد خود استفاده کند. با انتخاب ۱ منشور، برد او باید حداقل دارای ۲۰ کارت باشد. اما با انتخاب ۲ منشور برد او باید حداقل ۳۰ کارت را دارا باشد.

برد‌هایی که دارایی ۱ منشور هستند، کارت‌های مشابه دریافت می‌کنند اما مزایایی نیز دارند. از طرفی دیگر، برد‌های بیش از ۲ منشور، استراتژی‌های بیشتری برای انتخاب خواهند داشت. به همین خاطر، بازیکنان باید تمام جنبه‌های مثبت و منفی در مورد نحوه ساختن برد خود را مورد بررسی قرار دهند. در سطح‌های مبتدی بازیکن تنها به منشور Strength (قدرت) دسترسی دارد؛ البته محدودیت به سطح‌های بعدی شکسته می‌شود و منشور‌های دیگر در دسترس قرار می‌گیرند.

منشور‌های SkyWeaver

منشور‌های SkyWeaver

Strength (قدرت)

بازیکنان مبتدی تنها به این منشور دسترسی دارند.. تمرکز این منشور بر شخصیت‌های قدرتمند، آسیب رساندن ضربه گیر‌ها و جادو‌ها است. برای برد‌های “aggro” مناسب است.

Wisdom (دانش)

منشور دانش برای بازیکنان سطح ۵ فعال می‌شود. این منشور برای درمان، کنترل و پاکسازی برد تخته مورد استفاده است. برای برد‌های “کنترل” عالی است.

Agility (چابکی)

منشور چابکی در سطح ۱۰ فعال می‌شود. بر قربانی کردن مکانیزم‌ها مانند گذراندن عمر یا غیر فعال شدن کارت‌ها برای کسب امتیاز بیشتر، تاکید دارد.

Heart (قلب)

منشور قلب در سطح ۱۵ فعال می‌شود. از قبرستان برای بازگرداندن موجودات (شخصیت‌ها) و غلبه بر مخالفان استفاده می‌کند.

نکته: در نظر داشته باشید که بازیکنان در زمان مسابقات، تنها بر اساس منشور‌های موجود در برد خود، کارت دریافت می‌کنند. به عنوان مثال بازیکنی که در برد خود از منشور قدرت استفاده می‌کند، برنده کارت‌های قدرت می‌شود و یا اگر بازیکنی برد خود را با منشور قلب ساخته است، کارت‌های قلبی را دریافت می‌کند.

حالت‌های مختلف بازی SkyWeaver

حالت‌های مختلف بازی SkyWeaver

حالت Discovery

بسیاری از بازیکنان مبتدی در این حالت شروع می‌کنند. در این حالت، بازیکن ابتدا منشور خود را انتخاب می‌کند. بعد از آن برد تصادفی با کارت‌های که بر اساس منشور انتخاب شده‌اند، ایجاد می‌شود و بعد از آن بازیکن با بازیکن دیگری که برد آن هم تصادفی ایجاد شده است، جور می‌شوند. تاکید حالت discovery، به روی مهارت بازی و شانس است. یک بازیکن نمی‌تواند در این حالت با داشتن مجموعه‌ای بزرگ از کارت‌ها مزیتی کسب کند.

بازی در این حالت رایگان است، بنابراین بازیکنان برای دریافت کارت باید در مسابقات شرکت کنند. اگر بازیکنی به اندازه کافی در این حالت در مسابقات شرکت کند، می‌تواند به حالت بعدی یعنی Constructed برسد و در آنجا برد خود را بسازد.

حالت Constructed

به محض اینکه بازیکن در حالت discovery، کارت‌های زیادی را به دست آورد و جمع‌آوری کرد، می‌تواند بردی از مجموعه خود بسازد و در حالت Constructed شرکت کند. اما اگر بازیکن کارت کافی برای ساخت یک برد قانونی نداشته باشد، می‌تواند قسمت‌های باقی مانده کارت‌های برد خود را با کارت‌های تصادفی پر کند. این بدین معنی است که هر بازیکنی با کارت‌ها خود با هر تعدادی که هستند، می‌تواند در اسکای رقابت کند. بازیکنان که در حالت Constructed شرکت کنند، کارت پاداش دریافت می‌کنند. تجربه‌داران ساختِ برد حالت Constructed را ترجیح می‌دهد؛ چرا که مزیت بیشتری را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

گرفتن کارت از منشور

اگر بازیکنی کارت‌هایش را تمام کند، به طور خودکار نمی‌بازد. بازیکن می‌تواند با گرفتن کارت از منشور به بازی خود ادامه دهد. در این موقعیت یک کارت تصادفی به برد او اضافه می‌شود. این کارت تصادفی از منشور‌های استفاده شده اون گرفته می‌می شود. البته فراموش نکنید که با هر بار گرفتن کارت از منشور، بازیکن یک امتیاز سلامتی خود را از دست می‌دهد

پس حال که متوجه شدید، تاثیر مستقیمی با امتیاز سلامت شما دارد سعی کنید از افتادن این اتفاق جلوگیری کنید. البته در شرایط استثنایی وجود دارد که ممکن است تنها راه باقی مانده شما برای برنده شدن استفاده از این ویژگی باشد. البته این موقعیت در شرایطی که کارت مورد نظر در برد بازیکن نباشد هم اتفاق می‌افتد. برای مثال برد او دارای کارت آتش نیست، در حالی که او به این کارت نیاز دارد.

عناصر

بسیاری از کارت‌های موجود در SkyWeaver به عنوان \”عناصر\” نامیده می‌شوند. این کارت‌ها مکمل سایر کارت‌های یک عنصر هستند. هوا، تاریکی، زمین، آتش، نور، فلز، ذهن و آب در مجموع هشت عنصر هستند. هر عنصر کاربرد خاص خود را در بازی دارد. برای مثال، کارت‌های هوا معمولا دارای کلمات کلیدی نهان و جادو هستند، که به هدف رسیدن دشمن را سخت می‌کند. کارت‌های زمین نیز دارای کلمات کلیدی گارد یا lifesteal هستند که موجب کندی دشمنان می‌شود.

برخی از کارته دارای تاثیرات الهام بخشی هستند که هنگام پخش کارت‌های یک عنصر ایجاد می‌شود. ساخت برد با کارت‌های زیادی از یک عنصر، کلید اصلی برای برنده شدن است. در عین حال، لازم نیست همه برد‌ها تک عنصری باشند. از کارت‌های عنصر رنگین کمان می‌توان برای تقویت بردی که حاوی کارت‌های چند عنصری است استفاده کرد. کارت‌های رنگین کمان بر اساس تعداد کارتی که بازیکن در قبرستان، دست یا روی تخته دارد، قدرتمندتر می‌شوند.

بازی با نسخه بتا SkyWeaver

حال که اصطلاحات و کلیات بازی SkyWeaver را خواندید؛ به سراغ بحث شیرین مقاله یعنی استفاده از نسخه بتا اسکای ویور می‌رویم. اگر به این بازی علاقمند شدید، این مراحل را دنبال کنید. برای دسترسی به نسخه بتا اسکای ویور، باید با توسعه‌دهندگان آن ارتباط برقرار کنید. از علاقه خود برای استفاده از نسخه بتا بگویید. در صورت تایید یک کد دسترسی دریافت خواهید کرد که به شما امکان ثبت نام را می‌دهد. مرورگری را باز کرده و به آدرس https://beta.skyweaver.net بروید.

SkyWeaver

شروع بازی SkyWeaver

در مرحله بعد از شما در مورد انتخاب کیف پول اتریوم سوال می‌پرسد. اگر ترجیح می‌دهید برای امنیت بیشتر از کیف پول متامسک استفاده کنید، به روی لوگو متامسک کلیک کرده و دکمه ادامه را بزنید. اگر در حوزه کریپتو مبتدی هستید یا ترجیح می‌دهید کلمات کلیدی خود را ذخیره نکنید، برای اتصال با کیف پول Arcadeum روی لوگو Arcadeum روی ادامه کلیک کنید.

در هنگامی که شما در حال وصل شدن به بازی هستید، ممکن است پیامی که شما را به شبکه آزمایشی Rinkeby بفرستد، دریافت کنید. در متامسک، این کار را می‌توان با کلیک روی عبارت Main Ethereum Network و انتخاب Rinkeby Test Network از منوی کشویی انجام داد. بعد از اتصال موفقیت آمیز کیف پول به فضای اسکای ویور، نام کاربری و کد دسترسی که توسعه‌دهندگان بازی در اختیار شما گذاشتند را وارد کنید. بعد از تکمیل اطلاعات منوی اصلی باز می‌شود.

اگر هنوز اطلاعات کافی در مورد بازی ندارید و می‌خواهید توضیحات مفصل‌تری در مورد آن بدانید به روی گزینه قوانین بازی و اگر آماده هستید به روی گزینه شروع بازی کلیک کنید تا در ابتدا برای آشنایی بهتر یک بازی نمونه بدون پاداش را انجام دهید.

زمانی که حس کردید آمادگی کافی برای بازی واقعی را دارید و با قوانین بازی نیز آشنا شدید، در سمت راست صفحه گزینه بازی را بزنید. در این مرحله انتخاب حالت بازی برای شما باز می‌شود. برای شروع، گزینه حالت discovery را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا با حریف مورد نظر وصل شوید.

نتیجه پایانی، بررسی کلی اسکای ویور

از آنجایی که زمانی را صرف خواندن قوانین و آشنایی با رابط کاربری SkyWeaver کرده‌اید، شاید برای شما سوال باشد که آیا اصلا این بازی ارزش این وقت تلف کردن را داشت یا خیر. سیستم سریع و روان اسکای ویور بسیاری از بازیکنان را تحت تاثیر قرار داده است. علاوه بر این شاهد بودید که ورود به بازی و شروع مسابقه بسیار آسان و راحت بود. نیازی به خرید نبود و ما نگران این نبودیم که توسط حریفانی که مجموعه‌های بزرگتری از ما دارند مورد ضرب و شتم قرار بگیریم.

با این حال، ما تنها دو انتقاد از اسکای ویور داریم. اول، بازی در حال حاضر در شبکه تست Rinkeby اجرا می‌شود. این بدان معناست که امکان معامله کارت‌ها در OpenSea یا سایر سایت‌های مشابه وجود ندارد؛ چرا که این کارت‌ها واقعی نیستند.

البته‌ امیدواریم که این مشکل بعد از ورود بازی به نسخه آزمایشی رفع شود. دوم، یافتن رقیب در بازی مقداری زمان بر است. به طوری که بازیکنان ممکن از زمانی را برای بازی انتظار بکشند. با این وجود، اگر بازیکنان بیشتری بازی را کشف کنند و بفهمند که شروع کار چقدر آسان است، این مشکل کوتاه مدت خواهد بود.

به دید کلی، SkyWeaver یک افزودنی عالی در بازی‌های کارتی (CCG) بلاک چین است. نظر شما در مورد این بازی چیست؟ آیا به بازیکنان جدید CCG اجازه داده می‌شود با برد‌های تصادفی ساخته شده از کارت‌هایی که متعلق به آن‌ها نیست بازی کنند؟ یا این‌ایده کل بازی‌های کارتی کلکسیونی را خراب می‌کند؟

سوالات متدوال

سوالات متداول

اسکای ویور چسیت؟

پروژه Sky Weaver یک بازی NFT محور، مبتنی بر بستر بلاک چین است.

Sky Weaver برای چه سیستم عامل هایی موجود است؟

این بازی برای مک، لینوکس، ویندوز، اندروید و iOS موجود است.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱۵ دیدگاه

۱۵ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست