حذف لایت کوین از فهرست رمزارزهای صرافی‌های بزرگ کره جنوبی

صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال کره جنوبی لایت کوین را از فهرستشان حذف می‌کنند

به گزارش وبسایت cointelegraph، قانون گذاری ارزهای دیجیتال در کره جنوبی صرافی‌ها را ملزم به اجرای دستورالعمل های سختگیرانه احراز هویت و قوانین ضد پولشویی (AML) می‌کند. صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی در گذشته نیز کوین‌های ناقض حریم خصوصی را از فهرست خود حذف کرده‌اند. به تازگی لایت کوین هم مشمول این محدودیت‌ها شده است. صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی هفته‌ها پس از ارتقای MimbleWimble (MWEB) که بر حفظ حریم خصوصی متمرکز شده بود، لایت کوین (LTC) را از فهرست خارج کردند.

در یک اطلاعیه عمومی در روز چهارشنبه، صرافی Upbit به قانون گزارش و استفاده از اطلاعات تراکنش‌های مالی خاص اشاره کرد که تراکنش‌های ناشناس را به عنوان دلیل اصلی پایان دادن به پشتیبانی از LTC عنوان می‌کند. این اتفاق در پرتو ارتقاء MWEB انجام گرفت که تراکنش‌های لایت کوین را خصوصی کرد و برخی از شناسه‌های کلیدی را پنهان نمود. این ارتقا در اوایل سال جاری و تقریباً دو سال پس از اولین پیشنهاد آن منتشر شد.

این صرافی‌ ارز دیجیتال برای درک ارتقای متمرکز بر حریم خصوصی با بنیاد لایت کوین تماس گرفت. آنها پس از بررسی کامل، تصمیم گرفتند به پشتیبانی از تراکنش‌های LTC پایان دهند. کاربران صرافی ۳۰ روز فرصت دارند وجوه LTC خود را برداشت کنند. Upbit در گزارش رسمی خود گفت:

ما تصمیم گرفتیم پشتیبانی تراکنش را برای لایت کوین خاتمه دهیم. زیرا مشخص شد که عملکرد اختیاری که اطلاعات تراکنش را در آپدیت شبکه نشان نمی‌دهد، مطابق با یک فناوری انتقال ناشناس تحت قوانین اطلاعات مالی خاص است.

به نقل از ۸BTC، پنج صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال یعنی Upbit، Bithumb، Coinone، Korbit و Gopax، اکنون LTC را از پلتفرم خود حذف کرده‌اند. Upbit و سایر صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال در هفته آخر ماه می هشداری برای سرمایه‌گذاران صادر کردند. همچنین به آنها در مورد خطرات نظارتی مرتبط با تراکنش‌های محرمانه توصیه‌های لازم را ارائه دادند.

کره جنوبی دارای برخی از سخت‌گیرانه‌ترین مقررات رمزنگاری در سراسر جهان است و قانون اطلاعات مالی خاص یکی از آنهاست. بر اساس قانون مذکور، صرافی‌های رمزنگاری ملزم به اجرای سیاست‌های سختگیرانه احراز هویت و مبارزه با پول‌شویی هستند و تراکنش‌های ناشناس ممنوع است.

حذف لایت کوین از فهرست به ویژه پس از هشداری که صرافی‌ها در اوایل سال جاری دریافت کردند، بسیار قابل پیش بینی بود. صرافی‌های کره‌ای در گذشته نیز چندین کوین ناقض حریم خصوصی دیگر را نیز از فهرست‌های خود حذف کرده‌اند.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست