اوکی اکسچنج

StrongBlock چیست و چگونه کار می‌کند؟

StrongBlock چیست و چگونه کار می‌کند؟

دنیای اقتصاد دیجیتال تقریباً هر ثانیه به توسعه خود ادامه می‌دهد، این برای کسانی که در حوزه ارزهای دیجیتال هستند عجیب نیست. در میان چنین پیشرفت‌های تکنولوژیکی، پروژه جدیدی به نام StrongBlock مفهوم نود به عنوان یک سرویس (NaaS – Node as a service) را در بلاک چین رایج کرده است. NaaS جایگزینی برای اجرای کل نودهای بلاک چین است. این مفهوم زیرساخت توسعه دهندگان و ابزارهایی را برای راه اندازی و مدیریت نودهای بلاک چین فراهم می‌کند.

نودهای بلاک چین که به هم متصل هستند، داده‌های بلاک چین غیرمتمرکز را رله، منتقل و ذخیره می‌کنند. اما نود بلاک چین چیست؟ نود که با عنوان نود کامل نیز شناخته می‌شود، دستگاهی است که کل تاریخچه تراکنش‌های بلاک چین را ذخیره می‌کند.

عوامل ایجاد کننده اکوسیستم StrongBlock

تیم StrongBlock شامل مدیرعامل آن دیوید ماس (David Moss) و مدیر ارشد فناوری برایان آبرامسون (Brian Abramson) است که از کهنه‌کارهای نرم‌افزارهای سازمانی و بلاک چین هستند. کوری لدرر (Corey Lederer)، مدیر ارشد محصول، نیز در میان تیم بنیانگذاران StrongBlock است و تجربه زیادی در مدیریت محصولات فناوری دارد. StrongBlock بلاک چین را راهی برای آینده می‌داند. اما اگر با این بخش از فناوری آشنا نباشید، می‌تواند مکانی خطرناک برای فعالیت باشد. در نتیجه، هدف StrongBlocks این است که پشتیبانی و مشارکت در بلاک چین را برای هر کسی آسان‌تر کند.

چه کسی پشت ایجاد اکوسیستم StrongBlock است؟

استرانگ بلاک (StrongBlock) چیست؟

استرانگ بلاک یک پلتفرم بلاک چین است که هدف آن برپایی یک انقلاب در نحوه عملکرد شبکه های بلاک چین است. دلیل اینکه این اتفاق تسهیل شده است، ابزار ساده NaaS است که به کاربرانی که در بلاک چین مهارت کافی ندارند، اجازه می‌دهد تا به سرعت یک نود سازگار با بلاک چین بسازند و در عین حال برای اجرای آن تلاش کنند.

قبل از پیدایش NaaS، اجرای نودهای اتریوم نیازمند درک گسترده‌ای از بلاک چین و همچنین توانمندی در کدنویسی و اداره سرور بود که بتواند نود را در طول روز اجرا کند. به طور خلاصه، کارکردن با نودهای قبل از StrongBlock به تلاش زیاد یا دانش بالایی برای ساده کردن آن نیاز داشت.

علاوه بر این پاداش‌هایی برای ماینرهایی که مسائل پیچیده ریاضی را حل می‌کردند در نظر گرفته شد. در حالی که چنین پاداش‌های مالی بین نودها توزیع نمی‌شد. برای رسیدگی به مسائل فوق، پروژه strongblock.com تمام فرآیندها را خودکار کرد و به همه اجازه داد تا در انقلاب بلاک چین شرکت کنند. کاربران می‌توانند با استفاده از پلتفرم StrongBlock در عرض چند ثانیه یک نود ایجاد کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند نود خود را برای دریافت جوایز روزانه آماده کنند. STRONG توکن حاکمیتی StrongBlock است که توسعه دهندگان از آن برای کمک به تعیین آینده پروتکل استفاده می‌کنند.

کارکرد StrongBlock به چه صورت است؟

پروژه StrongBlock نودی است که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند و بر اساس تعداد بلاک‌های اتریوم که در نگهداری شبکه مشارکت دارند، به اپراتورهای نود “درآمد پایه جهانی نود” (NUBI) پاداش می‌دهد. با این حال، تعداد نودها، قیمت توکن، درآمد نود و مالکیت توکن غیرقابل تعویض (NFT) همگی عواملی هستند که بر پاداش‌ها تأثیر می‌گذارند. آن‌ها متغیر هستند و تضمین نمی‌شوند.

StrongBlock یک پلتفرم بلاک چین است که هدف آن برپایی یک انقلاب در نحوه عملکرد شبکه های بلاک چین است.

استرانگ بلاک به عنوان یک سرویس اجرا می‌شود. بنابراین، آن‌ها به سخت افزار نیاز ندارند. این به هر کسی حتی افراد غیرحرفه‌ای، اجازه می‌دهد تا در عرض چند ثانیه یک نود سازگار با بلاک چین بسازد و برای اجرای آن پول دریافت کند.

پروتکل StrongBlock برای ارائه مداوم NUBI طراحی شده است. پاداش‌های NUBI در حال حاضر به صورت STRONG پرداخت می‌شوند. در آینده، این شرکت آنها را به‌عنوان NFT پرداخت خواهد کرد. پروتکل توسط کسانی اداره می‌شود که STRONG را به این روش دریافت کرده‌اند. با رشد پروتکل، کمبودهای پاداش بالقوه می‌تواند توسط جامعه به روش‌های مختلفی اصلاح شود.

پاداش‌ها بر اساس مشارکت‌های مداوم در هر نود، سوزاندن STRONG برای NFT ها، هزینه‌های تمدید، کاهش NUBI و ایجاد کلاس‌های مختلف NUBI اندازه گیری می‌شوند. علاوه بر این، دو روش برای استفاده از نودها در پروتکل StrongBlock وجود دارد. آوردن نود خود (BYoN) انعطاف‌پذیری بیشتر و توانایی شخصی‌سازی بیشتری را ارائه می‌دهد. در حالی که StrongBlock NaaS سریع‌تر و آسان‌تر تنظیم می‌شود.

هر دو رویکرد مشوق‌های پایه NUBI یکسانی را ارائه می‌دهند. اما آپدیت‌های آینده ممکن است به نودهای BYoN فرصت‌های بیشتری نسبت به نودهای NaaS بدهد. همچنین، هزینه ماهانه برای NaaS  ۱۴.۹۵ دلار (پرداخت به صورت ETH) است، در حالی که در مورد BYoN متفاوت است.

توکن STRONG چیست؟

توکن STRONG (که اکنون STRNGR نامیده می‌شود) یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است که روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود. این یک توکن حاکمیتی است که در نهایت به سیستم غیرمتمرکز StrongBlock منتهی می‌شود.

توکن STRONG چیست؟

تیم سازنده ۱۰ میلیون STRNGR تولید کرد اما آن‌ها تقریباً ۹۵٪ از آن را سوزاندند تا یک توکنومیک صحیح برای سیستم ایجاد کنند. این سیستم به سوزاندن STRNGR اضافی ادامه می‌دهد که برای حفظ عرضه توکن و کاهش تورم ضروری است.

چگونه با استفاده از StrongBlock یک نود بلاک چین راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی یک نود بلاک چین با استفاده از StrongBlock، مطمئن شوید که یک کیف پول دیجیتال دارید. پلتفرم NaaS StrongBlock با متامسک (MetaMask) سازگار است و از کیف پول‌های چند امضایی (multisig) پشتیبانی نمی‌کند.

چگونه با استفاده از StrongBlock یک نود بلاک چین راه اندازی کنیم؟

برای پوشش هزینه‌های گس تراکنش، باید مقداری اتریوم بخرید. کیف پول خود را به صرافی ارز دیجیتال دلخواه خود متصل کنید و ۱۰ توکن STRNGR خریداری کنید. با اتصال کیف پول خود به وب سایت app.strongblock.com، هزینه‌های گس را بررسی کنید. از Etherscan Gas Tracker می‌توان برای بررسی هزینه‌های گس استفاده کرد.

راه اندازی یک نود ۱۰ توکن STRONG به اضافه هزینه گس هزینه دارد. سپس به هر نود ۰.۰۹۱ توکن STRONG پاداش داده می‌شود که می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد غیرفعال عمل کند. برای ایجاد نودهای بلاک چین با استفاده از StrongBlock، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. پس از اتصال کیف پول خود، روی “Create you node” در صفحه strongblock.com کلیک کنید.
  2. سپس نود خود را نامگذاری کنید و توضیحاتی را به آن اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که نود خود را با استفاده از این نام و توضیحات ردیابی می‌کنید.
  3. مرحله بعدی مرور شرایط و ضوابط strongblock است. آن ‌را بخوانید و در صورت تایید، کادر را علامت بزنید.
  4. قبل از اینکه بتوانید نود خود را ایجاد کنید، باید مرحله تایید STRNGR را کامل کنید. اگر اولین تعامل کیف پول شما با قرارداد توکن است، باید هزینه STRNGR را تأیید کنید. این تراکنش تاییدی شامل کارمزد گس جداگانه می‌شود.
  5. پس از تکمیل تراکنش ، دکمه ارسال ظاهر خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا فرآیند ایجاد نود شما به پایان برسد.
  6. اطمینان حاصل کنید که اتریوم کافی در کیف پول خود دارید تا هزینه‌های گس تراکنش را پوشش دهید. اگر کارمزد تراکنش بیش از حد بالا باشد، می‌توانید صبر کنید تا کاهش یابد. اگر ETH یا STRNGR کافی ندارید، ممکن است یک پیام خطایی ببینید مبنی بر اینکه کیف پول شما به اندازه کافی بودجه ندارد.
  7. بعد از ارسال تراکنش ممکن است تا ۳۰ دقیقه طول بکشد تا نود ظاهر شود. لطفا پرداخت خود را دوباره ارسال نکنید. نود شما پس از ایجاد در زیر صفحه “My Nodes” ظاهر می‌شود.

آیا StrongBlock سرمایه گذاری خوبی است؟

می‌توانید پس از ایجاد نود، هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید، پاداش انباشته‌شده خود را ببینید و آن‌ها را مطالبه کنید. اولین هزینه ماهانه نود در هنگام ایجاد آن است. پس از آن، باید هر ۳۰ روز یکبار هزینه نود را به صورت دستی پرداخت کنید. با این حال، ساختار پرداخت هزینه نود دارای محدودیت پیش پرداخت ۹۰ روزه است. اگر قادر به مشاهده نود ایجاد شده نیستید، تراکنش‌های تایید شده، در حال انتظار یا لغو شده را بررسی کنید تا روند را تسریع کنید.

آیا StrongBlock سرمایه گذاری خوبی است؟

اگر از عاشقان بلاک چین هستید، ممکن است StrongBlock برای شما یک پروژه امیدوارکننده برای راه اندازی نودهای اتریوم و کسب درآمد غیرفعال باشد. با این حال، با توجه به هزینه‌های گس بسیار بالا و نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، همیشه باید قبل از سرمایه گذاری در هر پروژه، دقت لازم را انجام دهید.

اگر فکر می‌کنید که اهداف مالی شما، چشم‌انداز این پروژه و بازگشت سرمایه‌تان در یک راستا هستند، ممکن است به یک شرکت فعال در پروژه تبدیل شوید و با توکن‌های این پروژه پاداش بگیرید. با این وجود، خطرات این پروژه را مد نظر قرار دهید. این پلتفرم قصد دارد به زودی از پروتکل‌های دیگری مانند آپدیت لایه اجماع اتریوم (که ETH 2.0 خوانده می‌شود) پشتیبانی کند. همچنین قصد دارد ویژگی‌هایی مانند گیمیفیکیشن NFT را معرفی کند که ممکن است علاقمندان به بلاک چین را تشویق کند تا در انقلاب بلاک چین به رهبری StrongBlock شرکت کنند.

سوالات متدوال

سوالات متداول

استرانگ بلاک (StrongBlock) چیست؟

استرانگ بلاک یک پلتفرم بلاک چین است که هدف آن برپایی یک انقلاب در نحوه عملکرد شبکه های بلاک چین است.

استرانگ بلاک چگونه کار می‌کند؟

استرانگ بلاک به عنوان یک سرویس اجرا می‌شود و به هر شخصی (حتی افراد غیرحرفه‌ای) اجازه می‌دهد تا در عرض چند ثانیه یک نود سازگار با بلاک چین بسازد و برای اجرای آن پول دریافت کند.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست