جای خالی مالیات ارزهای دیجیتال در بودجه سال ۱۴۰۲

مالیات ارزهای دیجیتال

به نقل از بازار نیوز، افشین خدامرادی، معاون فناوری‌های سازمان امور مالیاتی بیان کرد:

به اخذ مالیات از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال در بودجه سال ۱۴۰۲ اشاره نشده، اما سازمان امور مالیاتی به عددی تخمینی رسیده که به دلیل غیر قابل اتکا بودن برآورد‌ها، نمی‌توان آن را مطرح کرد.

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز– سعید ترکاشوند؛ «افشین خدامرادی» معاون فناوری سازمان امور مالیاتی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون تصمیم این سازمان برای اخذ مالیات از فعالان ارز‌های دیجیتال اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی طی همکاری مشترک با وزارت نیرو و بانک مرکزی ساز و کاری را برای تحقق این امر در دستور کار خود قرار داده و در حال حاضر نیز تدوین نهایی آن در مراحل پایانی خود به سر می‌برد .

معاون فناوری سازمان امور مالیاتی خاطر نشان کرد: اکنون فقط موضوع مالیات بر عملکرد شامل حال فعالان حوزه رمز ارز می‌شود؛در مراحل بعدی مالیات‌ستانی از فعالان این بخش، مولفه دریافت مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه خواهد شد.

وی در  پاسخ به این سوال که دولت قرار است از محل اخذ مالیات از ارز دیجیتال چه مقدار درآمد کسب کند گفت: به این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۲ اشاره نشده اما سازمان امور مالیاتی به عددی تخمینی رسیده که به دلیل غیر قابل اتکا بودن برآورد‌ها، نمی‌توان آن را مطرح کرد.

به دنبال انتشار خبر خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می شود، برای فعالان در این حوزه سوال می شود این مالیات با چه ساز و کاری محاسبه و دریافت می شود.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست