دستگیری کلاهبردار ارزهای دیجیتال در تهران

دستگیری کلاهبردار ارزهای دیجیتال

خلاصه خبر دستگیری کلاهبرداری ارزهای دیجیتال با ۸ شاکی و بیش از ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری را در ارزتودی بخوانید.

به گزارش جهان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان خرید ارز دیجیتال از وی، موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد :

شاکی در اظهارات خود عنوان داشت چند وقت پیش در شبکه‌های اجتماعی با شخصی که مدعی بود در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می‌کند آشنا شدم و پس از جلب اعتمادم مبلغ یک میلیارد ریال جهت سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال برای وی واریز کردم و بعد از واریز وجه دیگر پاسخی از وی دریافت نکردم و متوجه کلاهبرداری شدم.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ پس از بررسی های همه جانبه، و تلاش بی وقفه برای شناسایی مجرم با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی اطلاعاتی از مجرم به دست آوردند که با بررسی خطوط مربوطه و عملیات مهندسی اجتماعی، این شیاد اینترنتی شناسایی شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار کرد: با به دست آمدن هویت متهم و پس از تشریفات قضایی، تیم عملیات این پلیس مجرم را در حالی که قصد خروج از کشور را داشت دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

این مقام سایبری با بیان اینکه طی بررسی پرونده بیش از ۸ نفر به شکات پرونده اضافه شدند عنوان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شاکی به جرم خود اقرار کرد و اظهار داشت با هویتی جعلی و جلب اعتماد شکات با وعده واهی سود بسیار بالا حدود ده میلیارد ریال کلاهبرداری کردم.

وی افزود: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه مجرمین سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف بازار ارزهای دیجیتال بوده و این مهم جز با آموزش ارزهای دیجیتال محقق نخواهد شد.
هشدار: کاربران در فضای شبکه‌های اجتماعی همواره باید مراقب ترفندهای کلاهبردران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را به مراجع قضایی اطلاع دهند. همچینین به شما توصیه می‌کنیم مقاله مفید چگونه قربانی کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال نشویم را مطالعه کنید.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست