راه اندازی ارز دیجیتال ملی

راه اندازی ارز دیجیتال ملی

به گزارش وبسایت اقتصاد آنلاین، فعال در زمینه رمز ارزها و به نقل از خبرگزاری ایسنا در هفته گذشته یکی از سخنگویان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که بنا برگفته‌های رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به زودی ارز دیجیتال ملی با پشتوانه ریال راه‌اندازی می‌گردد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی، غلامرضا مرحبا در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا همچنین توضیح داد که جلسه روز قبل این بخش از کمیسیون مجلس که با حضور رئیس بانک مرکزی ایران یعنی آقای صالح آبادی برگزار شد. وی در رابطه با ساماندهی نظام بانکی، شرایط مدیریتی نظام بانکی در کشور و همچنین ارز و منابع ارزی کشور توضیحاتی ارائه داد و اینطور اعلام کرد که کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است و هیچ کمبودی در این زمینه احساس نمی‌شود. بنابراین با بهینه سازی بیشتر مدیریت این بخش‌ها، می‌توان از منابع ارزی بدون هیچ مشکلی برای منافع کشور استفاده کرد.

غلامرضا مرحبا همچنین ادامه داد و افزود: موضوع دیگری که رئیس بانک مرکزی برای اولین بار با ما در کمیسیون اقتصادی مطرح کرد، راه اندازی ارز دیجیتال ملی با پشتوانه ریال بود که در صورت راه‌اندازی آن، کشورمان جزو معدود کشورهایی خواهد بود که رمز ارزی ملی براساس پول ملی مخصوص به خود را دارد. در این خصوص رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد این کمیسیون گزارشات کاملی در رابطه با وضعیت ارزهای دیجیتال در کشور و الزامات آن دارد و بر همین اساس قانون‌های جدیدی در مجلس متناسب با وضعیت رمز ارزها در ایران در حال تدوین و تصویب شدن است. این قوانین در نظر دارند که سرپرسی رمز ارزها را بر عهده گرفته و بازار داخلی ارزهای دیجیتال را در ایران مدیریت و ساماندهی کنند و همچنین در نظر داشته باشید که برای این شرایط بانک مرکزی ایران هم آمادگی کامل خود را اعلام کرده است.

 

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست