ایران درصدد افزایش جرایم ماینینگ‌های غیرقانونی

ایران درصدد افزایش جرایم ماینینگ‌های غیرقانونی

به گزارش وبسایت tehrantimes، در سراسر جهان اکثر کشورها در حال کار بر روی ایجاد قوانین و مقرراتی (قانون گذاری) در مورد ارزهای دیجیتال هستند. در تلاش برای جلوگیری از استخراج غیرقانونی رمزارزها، جمهوری اسلامی ایران هم درصدد این است که قوانین سخت‌گیرانه‌تری را تنظیم کند. تحریم‌های سختگیرانه جدید، جریمه ماینینگ‌های غیرقانونی را از ۳ تا ۵ برابر افزایش خواهد داد.

دولت ایران قصد دارد تا قوانین جدیدی را برای ارزهای دیجیتال در این کشور وضع کند تا جرایم ماینینگ غیرقانونی با استفاده از برق یارانه‌ای را افزایش دهد. طبق اعلام شرکت توانیر و محمد خدادادی به عنوان مجری تامین برق مراکز استخراج رمزارزها، جرایم این حوزه سه تا پنج برابر افزوده شده و فرد خاطی به زندان محکوم خواهد شد. از دیگر جرایم در نظر گرفته شده می‌توان به ابطال مجوز کسب‌وکار نیز اشاره کرد.

همچنین هر نوع استفاده‌ای از برق یارانه‌ای برای مصرف خانگی، صنعتی، کشاورزی و بازرگانی در راستای استخراج بیت کوین ممنوع خواهد بود.

طبق این گزارش، قانون جدید تنها محدود به جریمه نیست، بلکه متخلفان باید تاوان خسارت وارده به شبکه برق را نیز بپردازند. با توجه به هزینه برق مصرفی بالای فرآیند ماینینگ کشورهایی مانند چین به دلیل نگرانی در مورد مصرف بالای انرژی، با ممنوعیت سراسری استخراج رمزارزها سیگنالی قوی به سراسر جهان ارسال کردند. قزاقستان نیز به دلیل کمبود شدید انرژی در این کشور، این فضا را سرکوب کرده بود.

همچنین شواهد به ما نشان میدهد که در ماه‌های گذشته اتحادیه اروپا به ممنوعیت رمزارزهای متمرکز بر ماینینگ به دلیل تأثیر بالقوه آنها بر محیط زیست رأی داد اما در نهایت این پیشنهاد رد شد.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع ذکر شده (وبسایت تهران تایمز) می‌باشد و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست