الزامات صرافی‌های رمز ارزی توسط پلیس فتا، اعلام شد!

آلزامات صرافی های ایرانی

به گزارش پیوست، خبر رونمایی از الزامات فعالیت صرافی‌های رمزارزی از سوی پلیس فتا منتشر شد. هر چند این الزامات قابلیت اجرا دارد اما برخی موارد بیان شده در این بندها تعجب‌برانگیز است. به طور مثال گفته شده که شرکتی که صرافی دارد باید تضامنی باشد.

صرافی‌های ارز دیجیتال خبر از ابلاغ الزامات فعالیت صرافی‌ها از سوی پلیس فتا دادند. این الزامات که تقریبا یک ماه پیش به این صرافی‌ها ابلاغ شده است سازوکار فعالیت آنها را مشخص کرده است این درحالی‌است که هنوز نهاد رگولاتور صرافی‌های رمزارزی فعالیت این صرافی‌ها را رگوله نکرده‌است.

براساس این الزامات که در مدت یک ماه باید اجرایی شود، اتباع خارجی حق فعالیت در صرافی‌های ایرانی را ندارند. پلیس فتا به صرافی‌ها اعلام کرده که وجوه نزد آن‌ها امانی است و باید به همان شکل نیز نگهداری شوند. همچنین در این الزامات آمده است که اگر پس از ارزیابی‌ها، بازبینی‌ها و تذکرات پلیس فتا، این نهاد به این نتیجه رسید که فعالیت صرافی‌ها سازگاری با روح این الزامات ندارند، از شاپرک خواهند خواست تا درگاه آنان را مسدود کنند.

در این الزامات پلیس فتا تاکید کرده است که رعایت این الزامات به معنای ارائه مجوز نیست. با این حال، اعلام شده که پلیس فتا هر زمانی که بخواهد می‌تواند وارد شرکت شود و فرآیندها را بررسی کند.

محدودیت سقف واریز در صرافی‌ها

چندی پیش سقف واریز در صرافی‌های ایرانی به ۲۵ میلیون تومان برای هر کدملی اعمال شد. پیشنهادها مبنی بر این است که قانون‌گذار می‌بایست به جای تصویب محدودیت‌ها به اشتغال و رفاه کاربران بیندیشد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

 

 

 

 

 

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست