محدودیت واریز هرکدملی به ۲۵ میلیون تومان در صرافی‌های ایرانی

محدودیت واریز وجه صرافی ایرانی

به نقل از ارزتودی روز ۲۳ آذر ۱۴۰۱ شرکت‌های پرداخت‌یار و صرافی‌های داخلی اعلام کرده بودند سقف واریز به درگاه صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال از ۵۰ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان برای هر تراکنش کاهش یافته است که این فرایند در آن زمان امکان واریز مجموعا ۱۰۰ میلیون تومان به صرافی‌های داخلی با استفاده از حداقل ۴ تراکنش مختلف را برای معامله‌گران فراهم می‌کرد.

طبق اطلاعیه‌ای جدید شرکت‌های پرداخت‌یار و صرافی‌های داخلی اعلام کردند بر اساس دستور بانک مرکزی، این سقف ۲۵ میلیون تومانی از این پس به جای هر تراکنش به ازای هر کد ملی در نظر گرفته خواهد شد. یعنی تریدرها با یک یا چند کارت بانکی تنها می‌توانند ۲۵ میلیون تومان را در یک شبانه روز به حساب‌های خود در صرافی‌های داخلی واریز کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن فین تک ایران، مهدی شریعتمداری در زمان اعلام محدودیت برای سقف تراکنش در درگاه پرداخت صرافی‌ها گفته بود:

ممکن است به زودی اعمال محدودیت روی کارت‎‌های ملی صورت گیرد و هر فرد از طریق یک کد ملی سقف تراکنش محدودی خواهد داشت.

او اخیرا در مصاحبه‌ای با راه پرداخت گفته است:

 پیش از این؛ محدودیت ۲۵ میلیون تومانی برای هر تراکنش بود و حتی کارت بانکی هم در بر نمی‌گرفت.

بنابراین هر تریدر ایرانی می‌تواند در یک شبانه روز مجموعا و با تمام کات‌های بانکی خود ۱۰۰ میلیون تومان در درگاه پرداخت اینترنتی تراکنش انجام دهد که سهم صرافی‌های ارزهای دیجیتال نهایت یک چهام این مبلغ است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • این محدودیت ها برای چیه واقعا ؟ ما جوان ها که خودمان برای خودمان کسب و کار ایجاد کردیم و یک ریال هم کمک از دولت نگرفتیم این سنگ اندازی ها جلوی پای ما جوان ها بنظر خودتون زیاد نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست