ایران برق ماینر‌های ازرهای دیجیتال را قطع می‌کند!

بلومبرگ: ایران برق ماینر‌های ازرهای دیجیتال را قطع می‌کند

ایران در این ماه برق تمام ۱۱۸ مرکز استخراج  و ماینر‌های قانونی خود را قطع خواهد کرد زیرا جمهوری اسلامی ایران با افزایش تقاضای انرژی مواجه است. به گزارش بلومبرگ، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی اعلام کرد: برق تمامی ۱۱۸ مرکز قانونی ماینینگ ارزهای دیجیتال در ایران از ۲۲ ژوئن در آستانه افزایش فصلی تقاضای برق، متوقف خواهد شد. مشهدی همچنین نسبت به افزایش کمبود برق در هفته جاری هشدار داد زیرا تقاضا از مرز ۶۳ هزار مگاوات گذشته است.

رابطه ایران با استخراج ارزهای دیجیتال همیشه پر از مشکل و چالش بوده است. ایران در سال ۲۰۲۰، به بیش از ۱۰۰۰ واخد از ماینر‌های ارزهای دیجیتال مجوز فعالیت قانونی داد. چنین حرکاتی به این معنی است که فارم‌های دارای مجوز بیت کوین در کشور ایجاد شده‌اند؛ به این امید که از قیمت ارزان انرژی در کشور استفاده کنند. بر اساس مطالعات، ایران همچنین از استخراج دارایی‌های دیجیتال برای کاهش تأثیر تحریم‌های اعمال شده بر این کشور استفاده کرده است.

با این حال، در همان زمان، این کشور فعالیت‌های استخراج غیرقانونی را سرکوب کرد و ۷۰۰۰ واحد استخراجی را در ژوئن سال گذشته مصادره کرد. همچنین اقداماتی را برای تعطیل کردن فارم‌های استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال، قطع برق آنها از شبکه برق ملی و پیگرد ماینرهای غیر قانونی انجام داده است. همچنین قبلاً ممنوعیتی را برای مراکز ماینینگ رمزنگاری مجاز خود در ماه دسامبر به دلیل اقداماتی در جهت صرفه جویی در انرژی اعمال کرده بود.

چنین سیاست‌هایی بر صنعت ماینینگ کشور ایران تاثیر گذاشته است. در ماه می سال گذشته، شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic تخمین زد که ۴.۵ درصد از کل استخراج بیت کوین در این کشور انجام شده است. بر اساس گزارش مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج (CCAF)، این رقم در ژانویه به ۰.۱۲ درصد کاهش یافته است.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست