کاهش شدید عرضه کل استیبل کوین‌‌ها در سه ماهه دوم سال

عرضه کل استیبل کوین‌ها برای اولین بار در سه ماهه دوم سال به شدت کاهش یافت

نمودار ماه مه نشان دهنده‌ی کاهش شدید عرضه دو استیبل کوین USDC و BUSD بود. با این حال هر دوی آنها در حال بازگشت به سطوح بالای تاریخی قیمت خود هستند. به گزارش از شرکت تحلیلی Coinmetrics، عرضه کل استیبل کوین‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ شدیدترین کاهش تاریخ خود را داشت. زیرا بازخرید استیبل‌کوین در نتیجه  کاهش نقدینگی کوتاه‌مدت و نگرانی‌ها در مورد ورشکستگی که در زمان ترس شدید سال ۲۰۲۰ وجود نداشت، افزایش یافت.

لوکاس نوزی، رئیس بخش تحقیق و توسعه CoinMetrics، این داده‌ها را از طریق توییتر در ۱۶ ژوئن با نموداری که کل عرضه استیبل کوین‌ها را از ژانویه ۲۰۲۰ نشان می‌دهد، به نمایش گذاشت. سه ماه دوم سال ۲۰۲۲، اولین بار در تاریخ استیبل کوین‌ها است که عرضه کل به این میزان کاهش یافته است. حتی اگر UST را حذف کنیم، بیش از ۱۰ میلیارد دلار مستقیماً از خزانه‌های اصلی بازخرید شده است.

این لیست شامل DAI، USDT، OMNI و TRON، SAI، USDK، PAX بود. USDC سیرکل و BUSD بایننس در یک نمودار جداگانه گردآوری شدند. توکن UST شبکه ترا در این نمودار گنجانده نشده است. نوزی خاطرنشان کرد که تتر بیشترین بازخرید را در بین تمام صادرکنندگان استیبل کوین متمرکز داشته است. به طوری که ۷ میلیارد از کل عرضه USDT در ماه آوریل و مه از هیئت مدیره پاک شد و احتمالاً ناشی از اقدامات افراد معدودی بوده است نه هر حرکت گسترده‌ای در بازار. او افزود:

شدت این کاهش نشان می‌دهد که یک نهاد واحد یا گروه کوچکی پشت آن بوده است.

فروپاشی اکوسیستم ترا و توکن LUNA و استیبل کوین UST در ماه مه با کاهش قیمت حدود ۵ درصدی USDT تتر نسبت به دلار آمریکا همزمان شد. در نتیجه، حدود ۷ میلیارد USDT بازخرید شد زیرا بازیگران بزرگ به دنبال خروج از بازار و اجتناب از هر گونه ضرر احتمالی بودند.

پروژه دیگری که ضربه بزرگی به خود دید، MakerDAO و توکن DAI بود که ۴۰ درصد از عرضه خود را در نتیجه بزرگترین رویداد انحلال تاریخ خود از دست داد. USDC و BUSD نیز در یک نمودار جداگانه گنجانده شدند و همچنین افت شدید عرضه را در حدود ۵ میلیارد در ماه مه نشان می‌دهند. با این حال، قیمت هر دو از آن زمان بازگشته‌اند و نزدیک به بازگشت به بالاترین سطح تاریخی مربوط به خود یعنی حدود ۶۵ میلیارد هستند. شرایط منحصربه‌فرد بازار در سال ۲۰۲۲ توضیحی محتمل در مورد اینکه چرا کاربران استیبل کوین در چند هفته گذشته ریسک را پذیرفته‌اند، ارائه می‌دهد.

تاکنون، دنیای کریپتو شاهد سقوط اکوسیستم ترا به ارزش حدود ۴۰ میلیارد دلار بوده است. در حالی که پلتفرم وام دهی سلسیوس و شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Three Arrows Capital نیز در حال تلاش برای جلوگیری از ورشکستگی به دلیل انحلال‌های گزارش شده هستند.

تتر همچنین روز دوشنبه بیانیه‌ای صادر کرد و خاطرنشان کرد که کاهش قیمت توکن بومی سلسیوس و مشکلات نقدینگی شرکت تاثیری بر ذخایر آن نخواهد داشت. این شرکت اعلام کرد که فعالیت وام دهی آن با سلسیوس همیشه با قرار دادن وثیقه بیش از حد همراه بوده است.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست