افزایش هزینه‌های تراکنش در آربیتروم نسبت به شبکه اتریوم

هزینه‌های تراکنش در آربیتروم از هزینه‌های اتریوم نیز فراتر رفت

طبق آخرین اخبار به دست آمده و به نقل از وبسایت beincrypto، با افزایش هزینه سواپ توکن‌ها در شبکه آربیتروم به بالای ۶ دلار در چهارشنبه گذشته، شبکه اتریوم با کارمزد ۵.۳۶ دلار دیگر به عنوان پرهزینه ترین بلاک چین شناخته نمی‌شود. آربیتروم تنها چند هفته پس از راه اندازی، تصمیم به توقف برنامه Odyssey گرفت. این شبکه دلیل این اتفاق را افزایش هزینه‌های تراکنش در سراسر شبکه عنوان کرد. Odyssey به عنوان یک برنامه دو ماهه در نظر گرفته شده بود که کاربران را به تجربه انواع پروژه های آن-چین در اکوسیستم تشویق می‌کرد. در مقابل، کاربران با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) پاداش دریافت می‌کردند.

موفقیت Odyssey و شکست آربیتروم

در عمل، موفقیت اودیسه به سرعت باعث شکست آربیتروم شد. آربیتروم مدت کوتاهی پس از شروع مسیر خود مجبور شد این ماجراجویی را متوقف کند. اکنون این شبکه می‌گوید Odyssey تا پس از راه‌اندازی Nitro فعال نخواهد بود. نیترو ارتقایی است که برای گسترش تراکنش‌های آربیتروم طراحی شده است. آربیتروم در حساب توییتر رسمی خود عنوان کرده است:

در دنیای پس از نیترو، Arbitrum قبل از شروع ازدحام، ظرفیت بسیار بیشتری خواهد داشت. این امر باعث می‌شود که تراکنش‌ها به‌طور مداوم ارزان‌تر شوند و کاربر تجربه بهتری داشته باشد. از آنجایی که فشار سنگینی که به شبکه وارد می‌شود باعث افزایش هزینه‌های گس به صئرت طبیعی می‌شود، ما تصمیم گرفته‌ایم که بهتر است Odyssey را تا زمان انتشار Nitro متوقف کنیم تا همه جوامع و پروژه‌های درون آربیتروم همچنان تجربه‌ای راحت داشته باشند.

راه اندازی Odyssey راه حل مقیاس پذیری را به فراتر از محدودیت‌های عملیاتی آن سوق داد. حجم تراکنش روزانه در شبکه از ۹۷۱۲۹ در ابتدای ژوئن به ۲۸۷۰۱۹ در ۲۷ ژوئن رسید و بیش از سه برابر شد. جای تعجب نیست که شبکه فشار را احساس کند.

نیترو (Nitro) چه زمانی عرضه می‌شود؟

اگرچه تاریخ دقیق عرضه Nitro هنوز اعلام نشده است اما انتظارات برای عرضه آن در حال افزایش است.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست