کنگره آمریکا پیش نویس لایحه جدیدی را برای استیبل کوین‌ها ارائه کرد

کنگره آمریکا

پیش‌نویس لایحه جدیدی که چارچوبی برای استیبل کوین‌ها در ایالات متحده ارائه می‌کند، چند روز قبل از جلسه استماع این موضوع در ۱۹ آوریل در مخزن اسناد مجلس نمایندگان منتشر شد. این پیش‌نویس به فدرال رزرو اجازه می‌دهد تا بر صادرکنندگان استیبل‌کوین غیربانکی مانند شرکت‌های ارزهای دیجیتال سیرکل و تتر که به ترتیب تتر USDT و USD Coin را صادر می‌کنند، کنترل داشته باشد.

هدف استیبل کوین‌ها، ارائه ثبات قیمت به سرمایه گذاران از طریق حمایت از دارایی‌های خاص یا استفاده از الگوریتم‌هایی برای تغییر عرضه آنها در پاسخ به تقاضا است. با راه اندازی BitUSD در سال ۲۰۱۴، استیبل کوین‌ها برای اولین بار ارائه شدند.

طبق این لایحه منتشر شده، در حالی که موسسات غیربانکی تحت صلاحیت فدرال رزرو هستند، موسسات سپرده گذاری بیمه شده که قصد انتشار استیبل کوین را دارند، توسط تنظیم کننده بانکی فدرال مربوطه نظارت خواهند شد. سرپیچی از این قانون یک میلیون دلار مجازات و تا پنج سال زندان در نظر گرفته شود. صادرکنندگان خارج از ایالات متحده باید برای انجام تجارت در آنجا ثبت نام کنند.

ظرفیت متقاضی برای حفظ ذخایر پشتوانه استیبل کوین‌ها به صورت دلار آمریکا یا اسکناس‌های فدرال رزرو، اسناد خزانه با سررسید ۹۰ روز یا کمتر، قراردادهای بازخرید با سررسید ۷ روز یا کمتر با پشتوانه اسناد خزانه با سررسید ۹۰ روزه. روز یا کمتر و همچنین سپرده‌های ذخیره بانک مرکزی از جمله معیارهای تایید است.

شرکت‌های صادر کننده استیبل‌کوین همچنین باید نشان دهند که حکمرانی و دانش فنی و همچنین مزایای استفاده از استیبل کوین‌ها را برای ارائه شمول مالی و نوآوری ایجاد کرده‌اند.

جرمی آلر، مدیر عامل سیرکا در یک رشته توییتری گفت:

به وضوح نیاز به حمایت عمیق برای قوانینی وجود دارد که تضمین می‌کند دلارهای دیجیتال در اینترنت به طور ایمن صادر، پشتیبانی و اجرا می‌شوند.”

ناگفته نماند ممنوعیت دو ساله صدور، تولید یا منشاء استیبل کوین‌هایی که توسط دارایی‌های واقعی پشتیبانی نمی‌شوند نیز در این لایحه پیشنهادی گنجانده شده است. علاوه بر این،لایحه بیان می‌کند که وزارت خزانه‌داری «استیبل کوین‌های باضمانت شده داخلی» را بررسی خواهد کرد.

طبق تعریف این سند استیبل‌کوین‌های endogenously collateralized، استیبل کوین‌های الگوریتمی را پوشش می‌دهد، که برای حفظ قیمت پایدار به ارزش یک ارز رمزنگاری متصل از همان سازنده بستگی دارد.

این سند همچنین به دولت ایالات متحده این اختیار را می‌دهد که الزامات قابلیت همکاری پایدار استیبل کوین را تعیین کند. علاوه بر این، نشان می‌دهد که مطالعه فدرال رزرو در مورد ایجاد دلار دیجیتال از حمایت کنگره و کاخ سفید برخوردار خواهد بود.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست