قانونی شدن ارزهای دیجیتال در کشور اوکراین

قانونی شدن ارزهای دیجیتال در اوکراین

روز گذشته پارلمان اوکراین، اصلاحات مهمی را در قانون اساسی مربوط به ارزهای دیجیتال این کشور تحت عنوان لایحه “دارایی های مجازی” تصویب کرد. پارلمان اوکراین این قانون را در جلسه عمومی روز پنجشنبه با ۲۷۲ رای مثبت از ۳۶۵ نماینده، تصویب کرد. این اعلامیه چند روز پس از رسمی شناخته شدن رمزارزها توسط دولت روسیه منتشر شد. روس‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار ارز دیجیتال در اختیار دارند و بدین ترتیب دولت روسیه می‌تواند سالیانه ۱۳ میلیارد دلار مالیات کریپتویی اخذ کند.

اوکراین نیز در رتبه چهارم شاخص پذیرش بازار کریپتو در سطح جهان قرار دارد. حجم تراکنش سالانه کریپتویی اوکراین حدود ۸ میلیارد دلار تخمین زده شده‌است. در نظر داشته باشید که خبر فوق روز گذشته و در وبسایت خبری coingape منتشر شده است، ولی به علت تنش‌های جنگی بین دو کشور روسیه و اوکراین و مهم‌تر بودن این مسئله، انتشار این خبر توسط اوکراین نتوانست تاثیر مثبتی بر بازار ارزهای دیجیتال بگذارد.

تنش‌ها در اروپا منجر به افزایش تمایلات به دارایی های کم ریسک از قبیل طلا شده است. طلا طی سه هفته گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است. بیت کوین و یا به اصطلاح طلای دیجیتال، به تازگی از روند شاخص های اصلی سهام پیروی کرده که حاکی از همبستگی قدرتمند آن با S&P 500 و Nasdaq 100 است.

از طرفی ریسک پذیری معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال با توجه به وضعیت نامشخص جنگ روسیبه اوکراین درحال کاهش است. درحال حاضر ، رویکرد معامله گران به سمت دارایی های امن از قبیل طلا و نقره تغییر یافته است. با این حال، سقوط قیمت بیت کوین آنطور که انتظار میرفت، قابل توجه نبوده است و از نظر بسیاری از کارشناسان این موضوع که بیت کوین توانست با توجه به عدم قطعیت مسائل ژئوپلیتیکی در بالای سطح ۴۰ هزار دلاری وضعیت خود را حفظ کند، بسیار تاثیر گذار و قابل توجه است.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست