سهم بازار تتر در بحبوحه عدم قطعیت اقتصادی رشد کرد

تتر

تسلط بر بازار استیبل کوین‌های وابسته به دلار ایالات متحده طی سال گذشته با تغییراتی همراه بوده است. طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، در حالی که بیشتر این استیبل‌کوین‌ها در روند نزولی قرار گرفتند، تتر عکس آن‌ها عمل کرده است.

کوین یواس‌دی سیرکل در ۱۲ ماه گذشته با کاهش سهم بازار همراه شد و از ۳۴.۸۸٪ به ۲۳.۰۵٪ در زمان نگارش این خبر رسید. سهم بازار بایننس USD از ۱۱.۶۸ درصد به ۴.۱۸ درصد در همان بازه زمانی کاهش یافت، استیبل کوین دای نیز از ۴.۰۵ درصد در می ۲۰۲۲ به ۳.۶۶ درصد کاهش یافت.

در همین حال، ارزش بازار تتر در حال افزایش است. این استیبل کوین اکنون ۶۵.۸۹ درصد از بازار را در اختیار دارد که نسبت به سال گذشته ۴۷.۰۴ درصد افزایش یافته است. در حالی که ارزش بازار USDC از ۵۵ میلیارد دلار به ۲۹ میلیارد دلار کاهش یافته است، ارزش بازار آن به ۸۳.۱ میلیارد دلار افزایش یافته است.

در مصاحبه اخیر با بلومبرگ، جرمی آلر، مدیر عامل سیرکل، کاهش سرمایه بازار استیبل کوین را ناشی از سرکوب قانونی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده دانست. وضعیت در ایالات متحده در حال حاضر برای تتر مطلوب به نظر می رسد.

استیبل کوین سیرکل در ماه مارس در نتیجه بحران بانکی ایالات متحده کاهش یافت زیرا بانک سیلیکون ولی، یکی از سه بانک دوستدار رمزنگاری که رگولاتورها تعطیل کردند، وجوهی به ارزش ۳.۳ میلیارد دلار در آنجا محبوس بود. علی‌رغم وعده‌های سیرکل، بازار یکبار به این خبر واکنش نشان داد و رابطه آن با دلار شکسته شد.

با رشد روابط بین دنیای رمزارز و بانکداری مرسوم، استیبل کوین‌ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. هیئت ریسک سیستمی اروپا اخیراً مقاله‌ای را منتشر کرده است که بر نیاز به باز بودن بیشتر در بازار برای ارزهای دیجیتال، به ویژه برای ذخایر استیبل کوین تأکید می‌کند.

در طول سال‌ها، تتر به دلیل عدم شفافیت مورد انتقاد شدید قرار گرفت. این شرکت رمزنگاری که متعلق به iFinex مستقر در هنگ کنگ است، در سال ۲۰۲۱ توسط دفتر دادستان کل نیویورک به اتهام ارائه نادرست از حمایت فیات از ذخایر خود، ۱۸.۵ میلیون دلار جریمه شد. ناشر استیبل کوین نیز مجبور شد به عنوان بخشی از تسویه حساب، شفافیت مالی بیشتری نشان دهد.

با توجه به نابودی بانک سیلیکون ولی، این شرکت می‌خواهد میزان مواجهه خود با بخش بانکی را کاهش دهد. بر اساس جدیدترین گزارش حسابرسی خود، تتر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ بیش از ۴.۵ میلیارد دلار از بانک ها برداشت کرده است که منجر به “کاهش قابل توجه” ریسک طرف مقابل علی‌رغم تداوم غیرقابل پیش بینی بودن اقتصادی در سراسر جهان شد.

علاوه بر این، این تجارت دارایی اسناد خزانه داری ایالات متحده را به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۵۳ میلیارد دلار یا ۶۴ درصد از ذخایر خود افزایش داد. بر اساس این تحقیقات، USDT در حال حاضر ۸۵٪ توسط پول نقد، معادل های نقدی و سپرده های کوتاه مدت در صورت ترکیب با سایر دارایی‌ها پشتیبانی می شود.

استیبل کوین سیرکل نیز همین کار را انجام داده است. طبق گزارش‌های منتشر شده اپراتور استیبل کوین ذخایر خود را برای کاهش ریسک در مواجهه با عدم قطعیت اقتصاد کلان تعدیل کرده است و دیگر اوراق خزانه داری که سررسید آن‌ها پس از اوایل ژوئن باشد را در اختیار ندارد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست