اوکی اکسچنج

NFT‌های هوش مصنوعی چیست و بررسی روش‌های ساخت آن

توکن‌های AI

تقریباً همه جا صحبت از هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی امسال با پیشرفت‌های زیادی همراه شد. این تکنولوژی جدید تصاویر ایجاد می‌کند، به سؤالات فلسفی پاسخ می‌دهد و حتی تولید محتوا می‌کند. هوش مصنوعی حتی می‌تواند NFT‌ها را به راحتی ایجاد کند. آیا مفهوم NFT با استفاده از هوش مصنوعی زیر سؤال می‌رود؟ در ادامه این مقاله از ارزتودی با ما همراه باشید. 

هوش مصنوعی چیست؟

ابتدا بیایید به معرفی هوش مصنوعی یا AI بپردازیم. هوش مصنوعی شاخه‌ای از علوم کامپیوتر است که کار توسعه ماشین‌های هوشمند را بر عهده دارد. به بیان بهتر این دستگاه برای تقلید از هوش انسان طراحی شده است. طیف وسیعی از صنایع، از جمله فناوری، مراقبت‌های بهداشتی، بانکداری، حمل و نقل و سرگرمی تحت تأثیر هوش مصنوعی قرار دارند. هوش مصنوعی از دهه ۱۹۵۰، زمانی که دانشمندان کامپیوتر شروع به برنامه‌ریزی ماشین‌هایی باهوشی شبیه به انسان کردند، ایجاد شد. با این حال، شهرت هوش مصنوعی اخیراً به گوش همه رسیده است.

NFT چیست؟

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. کاربران می‌توانند با استفاده از این تابع جدید با تبدیل دارایی‌های خود توکن ایجاد کنند. هر NFT دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است. با شماره اختصاص داده شده و ابرداده مربوط به آن، که حاوی جزئیاتی در مورد دارایی مرتبط با توکن است، از سایر توکن‌ها متمایز می‌شود. متمایز بودن NFT‌ها مهم‌ترین قسمت ماجرا است. آن‌ها برخلاف اکثر کوین‌ها هستند؛ زیرا نمی‌توان آن‌ها را با کوین‌های دیگر مبادله کرد. ظهور NFT‌ها تغییر تکنولوژیکی قابل توجهی را نشان داد و ما را یک قدم به وب ۳. ۰ نزدیکتر کرد.

NFT‌ها یک نوع دارایی نوآورانه هستند. در واقع می‌توان از آن‌ها به عنوان مهمترین پیشرفت در فناوری بلاک چین در سال ۲۰۱۹ یاد کرد. NFT‌ها طیف کاملاً جدیدی از امکانات را به مشاغل و افراد ارائه می‌دهند. هنر دیجیتال، کارت‌های کلکسیونی، کالا‌های درون بازی، کیت‌های کریپتو و حتی املاک و مستغلات همگی می‌توانند با استفاده از NFT تولید شوند.

nft

عصر جدیدی از مالکیت دارایی‌های دیجیتال توسط NFT‌ها آغاز شد. علی‌رغم این واقعیت که بازار NFT هنوز در مراحل ابتدایی خود است، قبلاً خود را به عنوان یک روش موفق برای کسب درآمد از محصولات دیجیتال نشان داده است. احتمالاً کسب‌وکار‌های بیشتری در آینده از این فناوری برای طراحی توکن‌های خود و تشویق به پذیرش گسترده آن‌ها استفاده خواهند کرد.

NFT هوش مصنوعی چیست؟

جهان در حال تغییر است و NFT‌های فعلی قادر به انطباق با وضعیت جدید نیستند. آن‌ها در ابتدا عمدتاً دارایی‌های غیر متحرک مانند تصاویر را نشان می‌دادند. بعداً گیف‌ها و ویدیو‌ها نیز قابل تبدیل به NFT شدند. با این حال، آن‌ها همچنان هرگونه تکامل در کوین‌های فعلی را ممنوع می‌کنند. اگرچه آن‌ها راه را برای مرحله بعدی رشد NFT هموار می‌کنند، اما روند‌های قابل توجهی را ایجاد کرده‌اند.

از طرفی، NFT‌های هوش مصنوعی ۲۰۲۳ را می‌توان به عنوان NFT‌های نسل دوم در نظر گرفت. آن‌ها سرعت معاصر زندگی را به تصویر می‌کشند. NFT‌ها اکنون می‌توانند به لطف هوش مصنوعی، خود یاد بگیرند، که همچنین آن‌ها را قادر می‌سازد مطالب خود را ایجاد کنند. این NFT جدید می‌تواند اطلاعات را جمع‌آوری کند و از طریق تعامل با یک کاربر یا منطقه خاص، تجزیه و تحلیل داده‌ها را انجام دهد.

چگونه می‌توان از NFT‌های هوش مصنوعی استفاده کرد؟

کاربرد NFT‌های هوش مصنوعی در هنر بیشترین توجه را به خود جلب کرده است. پلتفرم‌های جدید که توسط هوش مصنوعی هدایت می‌شوند، هر کسی را قادر می‌سازد تا با توضیحات مختصر هنر تولید کند. طرز تفکر ما در مورد هنر توسط هوش مصنوعی دگرگون شده است. هوش مصنوعی به تغییر نحوه تعامل ما با هنر، چه با تولید آثار اصلی یا شناسایی الگو‌های متمایز ادامه خواهد داد.

سؤالات زیادی در مورد این نوع هنر هوش مصنوعی مطرح شده است. به عنوان مثال، دنیای هنر اکنون باید تجدید نظر کند که نوآوری چیست یا استراتژی جدیدی برای حمایت از کپی رایت ارائه دهد. با این حال، تعداد ژنراتور‌های NFT هوش مصنوعی در حال حاضر در حال افزایش است.

هنر هوش مصنوعی

۵ تولید‌کننده NFT هوش مصنوعی برتر

۱. Midjourney

احتمالاً یکی از شناخته شده‌ترین سایت‌ها برای تولید آثار هنری، Midjourney است. این برنامه با استفاده از یادگیری ماشینی متن را به تصویر تبدیل می‌کند. هر چیزی را که می‌خواهید ببینید، فقط آن را وارد کنید. از خلاقیت خود دیوانه شوید و موضوعات، رویکرد‌های هنری، خلاصه نگرش‌ها، و غیره را در آن بگنجانید.

۲. DALLE-۲

DALLE-۲ کلمات نوشته شده را به تصویر تبدیل می‌کند. این یک مدل زبان مولد است که از نشانه‌های متنی برای تولید تصاویر منحصر به فرد استفاده می‌کند. در مقایسه با DALL-E ۱، DALL-E ۲ تصاویری با وضوح چهار برابر بیشتر تولید می‌کند. علاوه بر این، تطابق متن و فوتورئالیسم را بهبود بخشید.

۳. Apppypie

قالب‌های متعددی از طریق این برنامه در دسترس است که بدون کد است. کاربران این ابزار می‌توانند هم یک NFT و هم مجموعه آن را بسازند. همه چیز در سال ۲۰۱۳، زمانی که Appy Pie پلتفرمی برای ساخت بازی بود، شروع شد. اما در سال ۲۰۱۵، برنامه‌نویسان تصمیم گرفتند نرم‌افزار No Code را با قالب‌های برنامه بسیار خاص تولید کنند.

۴. Fotor

کاربران Fotor می‌توانند نقاشی‌های دیجیتالی بسازند و سپس با کمک Fotor آن‌ها را به NFT تبدیل کنند. نیازی به ثبت نام نیست. این پلتفرم ابزار‌های مختلفی از جمله مجموعه‌های طراحی گرافیک، نرم‌افزار کلاژسازی و نرم‌افزار ویرایش تصویر را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، به خوبی با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ادغام می‌شود و باعث می‌شود سازندگان کار خود را تبلیغ کنند و با مخاطبان خود تعامل داشته باشند.

۵. Autominter

حتی برای افرادی که تجربه کدنویسی ندارند، این وبسایت بسیار کاربرپسند و استفاده از آن ساده است. هزینه گس دریافت می‌کند.. این پلتفرم منابعی از جمله مجموعه‌های طراحی گرافیک، نرم‌افزار ساخت کلاژ و نرم‌افزار ویرایش عکس را فراهم می‌کند. علاوه بر این، به خوبی با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ادغام می‌شود و باعث می‌شود سازندگان کار خود را تبلیغ کنند و با مخاطبان خود تعامل داشته باشند.

قبل از اینکه هوش مصنوعی و NFT قدرت خود را یکی کنند، همه نمی‌توانستند توکن‌های غیر قابل تعویض بسازند. هر کسی می‌تواند تصاویر، فیلم‌ها یا کلمات لازم را در عرض چند دقیقه با کمک هوش مصنوعی ایجاد کند. این روش به طور قابل توجهی توسط این فناوری تسریع شده است.

رابطه متاورس و NFT‌های هوش مصنوعی

همانطور که بالاتر اشاره شد، NFT هوش مصنوعی ما را به وب ۳ نزدیک می‌کند. ترکیب هوش مصنوعی، NFT و متاورس منجر به تجربیات جدیدی می‌شود. حتی اگر عقب نشینی کنیم و صرفاً بر روی هوش مصنوعی و متاورس تمرکز کنیم، واضح است که هوش مصنوعی در این زمینه کاربرد‌های بالقوه وسیعی دارد. می‌تواند به فعالیت‌های ساده‌ای مانند پشتیبانی کاربر کمک کند. قرارداد‌های هوشمند ممکن است همزمان از آن سود ببرند. هوش مصنوعی می‌تواند بسیاری از عملکرد‌ها، مانند IT و برخی جستجو‌های باگ را خودکار کند.

با ظهور اولین NFT‌ها، برای یک هنرمند قابل تصور بود که آثار خود را توکن کرده و آن‌ها را به صورت آنلاین در دسترس و قابل استفاده قرار دهد. هنر در متاورس به موضوعی جذاب تبدیل شد. نسل بعدی NFT‌ها نیز به این شیوه به پیشرفت خود ادامه می‌دهند. به عنوان مثال، NFT‌های هنری هوش مصنوعی می‌توانند برای ایجاد آثار هنری دیجیتال نمایش داده شده در گالری‌های متاورس به کار گرفته شوند. استفاده از هوش مصنوعی برای خلق شاهکار‌ها یک روند هنری قابل توجه در سال ۲۰۲۳ خواهد بود. در حال حاضر تعداد زیادی از هنرمندان فعلی وجود دارند که به طور گسترده از آن استفاده می‌کنند. با این حال این فقط ابتدایی‌ترین تصویر است.

به طور کلی، هوش مصنوعی سطح تعامل متاورس را افزایش می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از افراد تا سال ۲۰۲۶ به صورت روزانه از متاورس استفاده کنند. در آنجا، آن‌ها درگیر تعاملات اجتماعی می‌شوند که بسیار شبیه به آنچه در دنیای واقعی است.

کلام آخر

هوش مصنوعی، فناوری در حال تکامل، نحوه کار، بازی و زندگی ما را تغییر خواهد داد. مشخص نیست که آیا این یک شکل هنری کاملاً جدید است یا خیر. آیا باید با نویسندگان جور دیگری رفتار کنیم یا با آن‌ها مانند هنرمندان رفتار کنیم؟ بدون شک مسائل زیادی وجود خواهد داشت که باید در آینده حل شود. با این حال، ما متقاعد شده‌ایم که افراد با استفاده از هوش مصنوعی پاسخی بالقوه پیدا خواهند کرد. موارد استفاده از هوش مصنوعی بسیار زیاد است. علاوه بر این، پیشرفت NFT‌ها و هوش مصنوعی به بهبود درک انسان از خود و دیگران کمک می‌کند.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست