اوکی اکسچنج

کراس‌اور در تحلیل تکنیکال چیست و چه کاربردی دارد؟

کراس اور

اصطلاح “کراس اور ” به لحظه‌ای در نمودار معاملاتی اشاره دارد که در آن قیمت یک دارایی از خط ترسیم شده توسط یک‌اندیکاتور تکنیکال عبور می‌کند، یا زمانی که خود دو‌اندیکاتور از هم عبور می‌کنند. کراس‌اور‌ها (crossover) برای سنجش عملکرد ابزار مالی و پیش‌بینی تغییرات آتی در روند، مانند شکست‌ها یا برگشت‌ها استفاده می‌شوند. کراس طلایی (صلیب طلایی ) و کراس مرگ (صلیب مرگ) دو الگوی معاملاتی رایج کراس اور هستند.

کراس اور چیست؟

یک تحلیلگر فنی از یک کراس اور برای پیش‌بینی عملکرد آینده یک دارایی استفاده می‌کند. سیگنال کراس اور برای اکثر مدل‌ها نشان می‌دهد که زمان خرید یا فروش دارایی فرا رسیده است. کراس اور‌ها توسط سرمایه‌گذاران همراه با سایر‌اندیکاتور‌ها برای نظارت بر مواردی مانند روند قیمت ارز دیجیتال، نقاط عطف و جریان پول استفاده می‌شوند.

کراس اور به طور کلی نشان دهنده یک بریک اوت (شکست) و یا بریک‌دان است. بر اساس کراس‌اور‌ها، میانگین‌های متحرک می‌توانند تغییر در روند قیمت را شناسایی کنند. به عنوان مثال، استفاده از یک میانگین متحرک ساده پنج دوره‌ای و ۱۵ دوره‌ای، یک استراتژی برای معکوس کردن روند (SMA) است. تقاطع بین این دو نشان دهنده شکست، شکست یا تغییر روند است.

کراس طلایی

عبور میانگین متحرک پنج دوره‌ای از دوره ۱۵ نشانه‌ای از بریت اوت است. البته این امر نشان‌دهنده یک روند صعودی است؛ زیرا یک روند صعودی دارای اوج و پایین‌ترین سطح است. اما عبور میانگین متحرک پنج دوره‌ای از میانگین متحرک ۱۵ دوره‌ای نشانه‌ای از بریک‌دان یا شکست حمایتی خواهد بود. این نیز نشانه یک روند نزولی است که با بالا و پایین بودن مشخص می‌شود.

تایم فریم‌های طولانی‌تر، به سیگنال‌ها قدرت می‌بخشند. به عنوان مثال، نمودار روزانه اهمیت بیشتری نسبت به نمودار یک دقیقه‌ای دارد. در مقابل، فریم‌های زمانی کوتاه‌تر سرنخ‌ها را سریع‌تر ارائه می‌کنند، اما در عین حال بیشتر مستعد سیگنال‌های نادرست هستند.

کراس اور‌های تصادفی

یک کراس اور تصادفی حرکت یک ابزار مالی اساسی را اندازه‌گیری می‌کند. از آن برای سنجش اینکه آیا ابزار بیش از حد خرید شده است یا بیش از حد فروش استفاده می‌شود.

زمانی که کراس اور تصادفی از باند ۸۰ فراتر رود، ابزار مالی بیش از حد خرید در نظر گرفته می‌شود. زمانی که ابزار مالی کراس اور تصادفی به زیر باند ۲۰ می‌رسد بیش از حد فروخته شده است. در نتیجه، سیگنال فروش ایجاد می‌شود. هنگامی که کراس اور از باند ۲۰ به بالا عبور می‌کند، سیگنال خرید تولید می‌شود.

مانند همه استراتژی‌ها و شاخص‌های معاملاتی، این روش پیش‌بینی حرکت مکمل سایر ابزار‌ها و ابزار‌های مورد استفاده برای ردیابی و تجزیه و تحلیل فعالیت‌های معاملاتی است اما تضمینی نیست. ممکن است تغییرات غیرمنتظره‌ای در بازار کریپتو وجود داشته باشد که این نتیجه‌گیری‌ها را اشتباه نشان دهد. علاوه بر این، در صورتی که تحلیلگر برداشت اشتباه از کراس‌ها داشته باشد، ممکن است اطلاعات ارائه شده توسط آن‌ها منجر به ضرر شود.

مثال: صلیب طلایی

زمانی که یک میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت عبور می‌کند، یک کندل صلیب طلایی تشکیل می‌شود. این کندل بیانگر روند مثبت است. یک کراس اور که در آن میانگین متحرک کوتاه مدت یک اوراق بهادار (مانند میانگین متحرک ۱۵ روزه) از میانگین متحرک بلند مدت خود (مانند میانگین متحرک ۵۰ روزه) بالاتر می‌رود یا سطح مقاومت منجر به تشکیل صلیب طلایی می‌شود. الگوی شکست صعودی صلیب طلایی، که توسط حجم عظیم تجارت حمایت می‌شود، نشان دهنده آغاز قریب الوقوع یک بازار صعودی است. گفتنی است صلیب مرگ نقطه مقابل صلیب طلایی است.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست