اوکی اکسچنج

مقایسه استاندارد شبکه‌ BEP2 با BEP20

مقایسه شبکه BEP2 و BEP20

بایننس درست مانند هر صرافی دیگری بلاک چین، قراردادهای هوشمند و ارز دیجیتال بومی خود را دارد. شبکه بایننس یک پروژه بلاک چینی است که توسط صرافی خارجی Binance خلق شده و در آوریل ۲۰۱۹ بصورت عمومی معرفی گردید. این پروژه به کاربرن این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتالی خود را در بلاک چین ایجاد، استفاده و معامله کنند. همچنین در نظر داشته باشید که توکن اصلی شبکه بایننس، ارز دیجیتال BNB است.

بایننس کوین (BNB)، توکن بومی شبکه بایننس چین است که عملکردی مشابه گس اتریوم دارد. کاربران می‌توانند از BNB برای پرداخت هزینه یا انتقال توکن های BEP-2 استفاده کنند. کوین‌های BEP-2، مانند سایر ارزهای دیجیتال، می‌توانند در کیف پول‌های کریپتویی نگهداری شوند؛ به علاوه این کوین توسط بسیاری از کیف پول‌های سخت افزاری برجسته مانند ترزور مدل تی (Trezor Model T)، نانو لجر ایکس یا اس (Ledger Nano X یا s) و… پشتیبانی می‌شود.

شبکه هوشمند بایننس چیست؟

شبکه هوشمند بایننس یا بایننس اسمارت چین (BSC) روی شبکه اصلی (Mainnet) بلاک چین بایننس راه‌اندازی شده است و امکان توسعه قراردادهای هوشمند و استیکینگ توکن BNB را در یک بلاک چین موازی با بلاک چین بایننس فراهم کرده است. افراد و یا سازمان‌هایی که علاقه‌مند به تبدیل شدن به یک نود اعتبارسنج (Validator Node) در این بلاک چین هستند، باید مقدار مشخصی توکن BNB را در شبکه استیک کنند.

شبکه هوشمند بایننس چیست؟

استاندار BEP-2 چیست؟

BEP-2 یک استاندارد توکن در شبکه بایننس (Binance Chain) است، در حالی که BEP20 یک استاندارد توکن شبکه هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) محسوب می‌شود.

BEP-20 چیست؟

BEP-20 استاندارد توکن شبکه هوشمند بایننس (BSC) است که شبیه به استاندارد توکن شناخته شده ERC-20 در بلاک چین اتریوم بوده که با قراردادهای هوشمند سازگار است. استاندارد توکن تضمین می‌کند که توکن قابلیت‌های اساسی مانند انتقال، بازگرداندن موجودی و بررسی مالکیت توکن را دارد. با افزایش بی‌سابقه کارمزدهای گس اتریوم، نیاز به یک پلتفرم دی‌فای سازگار با قرارداد هوشمند با کارمزدهای ارزان‌تر شکل گرفت. استاندارد BEP-20 مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها یا قوانین برای ایجاد، انتشار و مدیریت توکن در بلاک چین BSC دارد؛ همچنین، کوین‌های مبنتی بر استاندارد BEP-20 با توکن‌های ERC-20 و BEP-2 سازگار هستند.

تفاوت بین BEP2 و BEP20

با توجه به اینکه BEP-2 و BEP-20 با دو معماری مشابه برای شبکه بلاک چین ساخته شده‌اند، کوین‌‌‌های موجود در شبکه بایننس و شبکه بایننس اسمارت چین نیز مکمل یکدیگر هستند. به همین علت است که از ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) به عنوان توکن بومی هر دو شبکه – دو توکن BEP-2 و BEP-20 – استفاده می‌شود. فراموش نکنید که در کیف پول TrustWallet توکن‌‌های BEP-2 در با نام بایننس چین و توکن‌‌های BEP-20 با نام بایننس اسمارت چین نمایش داده می‌شود. آدرس‌ توکن‌های BEP-20 مانند آدرس‌ توکن‌های اتریوم، با 0x شروع می‌شوند. پس دریافتیم که استاندارد توکن‌ها روی بلاکچین‌های مختلف به این صورت است که برای شبکه بایننس BEP-2 و برای شبکه هوشمند بایننس، BEP-20 می‌باشد.

چگونه می توان وجوه را به بایننس انتقال داد یا واریز کرد؟

توکن BEP-2 فقط مختص به شبکه بایننس است. کسانی که Binance.us دارند، ابتدا باید bnb را به شبکه بایننس و سپس به شبکه هوشمند باننس خود که در متامسک پیکربندی شده است، به‌صورت زیر منتقل کنند. برای درک بهتر پیشنهاد می‌کنیم مقاله اتصال متامسک به زنجیره هوشمند بایننس را هم مطالعه کنید.

چگونه می توان وجوه را در بایننس انتقال داد یا واریز کرد؟

 • مرحله ۲: حساب خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
 • مرحله ۳: اکستنشن کروم متامسک را نصب/افزودن کنید.

اکستنشن کروم متامسک را نصب/افزودن کنید.

 • مرحله ۴: شبکه هوشمند بایننس را در متامسک خود اضافه کنید.

وقتی همه چیز تنظیم شد، باید چیزی شبیه به تصویر زیر را داشته باشید:

شبکه هوشمند بایننس را در متامسک خود اضافه کنید.

اگر یک آدرس با پیشوند Bnb دارید، به این معنی است که در شبکه BEP2/Binance Chain است و اگر پیشوند آن x0 باشد یعنی در شبکه هوشمند بایننس یا BEP20 قرار دارد. به‌عنوان یک یادآوری کوتاه، اگر چیزی را به Bep20 ارسال می‌کنید، باید شبکه را از ETH به شبکه هوشمند بایننس تغییر دهید. اگر توکن‌هایی در شبکه ETH دارید، باید شبکه را به اتریوم تغییر دهید.

 • مرحله ۵: اکنون می‌توانید از این آدرس‌ها برای برداشت و واریز وجوه بین بایننس و متامسک خود استفاده کنید.

چگونه از حساب بایننس خود برداشت کنیم؟

به والت مربوط به بایننس خود وارد شوید، فیات و اسپات را انتخاب کنید، روی ” withdraw” کلیک و کوین دیجیتال را از منوی کشویی انتخاب کنید. آدرس و شبکه صحیح را وارد و سپس روی “withdraw” کلیک کنید.

چگونه از حساب بایننس خود برداشت کنیم؟

اکنون انتقال به درستی انجام می‌شود.

چگونه وجوه را به حساب بایننس خود واریز کنیم؟

شما می‌توانید با عملگر deposit از BEP2 و BEP20 استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کوین و شبکه مناسب را انتخاب کنید. در نهایت باید بدانید که پول شما کجا می‌رود. قبل از انجام هر معامله چند بار چک کنید. از این رو، BEP2 و BEP20 جایگزین بسیار خوبی برای صرفه جویی در هزینه‌های گس شما هستند.

چگونه وجوه را در حساب بایننس خود واریز کنیم؟

نحوه استفاده از بریج BEP2 به ‌BEP200

برخی از صرافی‌ها مانند Coinspot و  HitBTC ارز دیجیتال BNB را در شبکه بایننس معامله می‌کنند. هنگام کار با این صرافی‌های خارجی متوجه خواهید شد که آدرس‌های شبکه بایننس با “bnb” شروع می‌شوند. این توکن‌ها نمی‌توانند مستقیماً به کیف پول‌هایی مانند متامسک یا تراست والت بدون تبدیل شدن شبکه به زنجیره هوشمند بایننس، منتقل شوند. در این قسمت فرایند تبدیل آن‌ها با استفاده از بریج اکستنشن کروم را باهم بررسی می‌کنیم.

لطفا توجه داشته باشید اگر در صرافی Binance حساب دارید، می توانید کوین‌های BNB خود را برای تبدیل به آنجا ارسال کنید.

 1.   اکسنشن بایننس چین کروم را دانلود و نصب کنید.

اکستنشن کیف پول شبکه بایننس را هر زمان که به آن نیاز داشته باشید از بالای مرورگر شما قابل دسترسی است. می‌توانید با کلیک کردن روی نماد آن و کلیک کردن روی نماد پین در کنار برنامه افزودنی، آن را به نوار بالایی پین کنید. اکنون می‌توانید کیف پول خود را متصل کنید یا یک کیف پول جدید ایجاد کنید.

برای راهنما، ما یک کیف پول جدید ایجاد خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که از این افزونه فقط برای ایجاد پل بین BEP2 و BEP20 استفاده می‌کنیم و این والت در آموزش کیف پول اصلی ما نخواهد بود. در نهایت توکن‌های BEP20 خود را به عنوان آخرین مرحله به کیف پول متامسک منتقل می‌کنیم. کیف پول خود را بسازید و یک رمز قوی برای آن انتخاب کنید.

کیف پول خود را بسازید و یک رمز قوی برای آن انتخاب کنید.

عبارت Mnemonic خود را ذخیره کنید. این مرحله بسیار مهم است به خصوص اگر از این کیف پول افزونه استفاده مجدد می‌کنید. اگر از این مجموعه‌ی ۱۲ کلمه‌ای، به درستی نسخه پشتیبان تهیه نکنید، در صورت از دست دادن دسترسی به کیف پول خود، راهی برای بازیابی کیف پول خود نخواهید داشت!

عبارت Mnemonic

برای ادامه Continue را فشار دهید. تبریک می‌گوییم. افزونه کروم BC Wallet شما اکنون آماده است تا به عنوان پلی برای دارایی‌های BEP2 و BEP20 شما عمل کند.

آموزش سواپ کردن BEP-2 به BEP-20

اکنون باید دارایی BEP2 خود را از هر صرافی یا کیف پولی که دارید به کیف پول جدید ارسال کنید.

ارسال BEP2 خود به کیف پول افزونه بایننس

 • اکستنشن بایننس چین خود را باز کنید و مطمئن شوید که “Binance Chain Network” انتخاب شده است.
 • روی “receive” کلیک و آدرس خود را کپی کنید.

ارسال BEP2 خود به کیف پول افزونه بایننس

 • آدرس دریافتی خود را در ” To Address” صرافی یا کیف پولی که می‌خواهید دارایی‌های BEP2 خود را از آن ارسال کنید، قرار دهید.
 • جزئیات را تایید کنید و معامله را انجام دهید.
 • BNB به زودی به کیف پول اکستنشن شما می‌رسد.
 • شبکه را به “شبکه هوشمند بایننس” در افزونه خود تغییر دهید.
 • روی ” Receive” کلیک کنید و آدرس BSC خود را کپی کنید.

روی " Receive" کلیک کنید

 • شبکه را به “Binance Chain Network” برگردانید و روی “Send” کلیک کنید. دارایی BEP2 را که می‌خواهید ارسال کنید انتخاب کنید.
 • آدرس BSC را که در بالا کپی کردید در قسمت آدرس “Address” قرار دهید.
 • یک یادداشت در قسمت آدرس نشان می دهد که شما در حال انجام یک انتقال شبکه‌ای متقابل هستید.

قسمت آدرس

 • مقدار را وارد کنید، جزئیات را تأیید کنید و “Send” را بزنید.

اکنون می‌توانید طبق معمول دارایی BEP20 خود را به متامسک یا تراست والت خود ارسال کنید.

سوالات متدوال

سوالات متداول

بایننس اسمارت چین (BSC) چیست؟

شبکه هوشمند بایننس روی شبکه اصلی بلاک چین بایننس راه‌اندازی شده و امکان توسعه قراردادهای هوشمند و استیکینگ توکن BNB را در یک بلاک چین موازی با بلاک چین بایننس فراهم کرده است.

استاندارد BEP-20 چیست؟

BEP-20 استاندارد توکن شبکه هوشمند بایننس است که شبیه به استاندارد توکن شناخته شده ERC-20 در بلاک چین اتریوم بوده که با قراردادهای هوشمند سازگار است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست