پک‌شیلد: تعدادی از توکن‌های BingChatGPT پامپ و دامپ هستند!

پک‌شیلد (PeckShield)، یک شرکت امنیتی بلاک چین، پس از کشف توکن‌های زیادی که ادعا می‌کنند با چت‌جی‌پی‌تی، یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی مرتبط هستند، هشداری صادر کرده است.

این شرکت گزارش داد که حداقل سه کوین “BingChatGPT” بخشی از کلاهبرداری‌های هانی پات هستند. تکنیک هانی پات یک قرارداد هوشمند است که کاربر را برای پرداخت اتریوم فریب می‌دهد، سپس مهاجم آن را به دام می‌اندازد و می‌دزدد.

این شرکت معتقد است این توکن‌های کلاهبرداری به روش پامپ و دامپ هستند، چرا که ۲ توکن از این لیست ۱۰۰ درصد ارزش خود . ۱ توکن باقی ماند ۶۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

توکن

کلاهبرداری پامپ‌ و دامپ به این صورت است که کلاهبرداران معمولا یک پروژه را با استفاده از تبلیغات جذاب نشان می‌دهند; بعد از اینکه تعدادی کاربر جذب پروژه‌ خود شدند، به طور کامل دارایی‌های خود را از پروژه خارج می‌کنند.

به گفته پک‌شیلد، “Deployer 0xb583” حداقل یکی از مجرمان پشت توکن‌ها است و مسئول تولید “ده ها توکن با استراتژی پامپ و دامپ” است.

با این حال این شرکت اشاره‌ای به نام توکن‌های BingChatGPT نکرد. اما ممکن است کلاهبردارن تلاش کنند از اعلامیه ۷ فوریه مبنی بر اینکه فناوری ‌چت‌جی‌پی‌تی‌ OpenAI در مرورگر وب بینگ و Edge مایکروسافت گنجانده می‌شود، استفاده کنند.

نام این توکن‌ها احتمالا برای فریب کاربران به این صورت منتشر شده است، در واقع با این نام کاربران فکر می‌کنند در پروژه‌های مایکروسافت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

طبق گزارشی منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis ، مشخص شد که تقریباً ۱۰۰۰۰ توکن جدید که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ معرفی می‌شوند، ویژگی‌های یک طرح پامپ و دامپ را دارند.

این شرکت همچنین اعلام کرد:

از ۴۰۵۲۱ توکن راه‌اندازی شده در سال ۲۰۲۲ که کشش کافی برای ارزش تجزیه و تحلیل را به دست آوردند، ۹۹۰۲ یا ۲۴ درصد شاهد کاهش قیمت در هفته اول بودند که نشان‌دهنده کلاهبرداری پامپ و دامپ است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست