ماکسیمالیست‌های بیت کوین: بیت‌کوین هدف حمله DOS نیست!

بیت‌کوین

در آخر هفته، نگرانی‌ها در مورد حمله احتمالی انکار سرویس یا DoS به شبکه بیت‌کوین در کریپتو توییتر در پاسخ به افزایش چشمگیر کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین و تراکنش‌های تایید نشده بیان شد.

این نگرانی‌ها در میان طرفداران مربوطه قبلاً توسط تعدادی از تحلیلگران و طرفداران بیت کوین برطرف شده است.

طبق داده‌های بیت‌اینفوچارت، میانگین کارمزد تراکنش برای بیت کوین در حال حاضر ۱۹.۲۰ دلار یا ۰.۰۰۰۶۸ BTC است. بر اساس گزارش ممپول اسپیس، میزان تراکنش‌های معوقه در زمان نگارش این خبر، ۴۵۹,۳۴۱ بوده است.

حتی مجموع کارمزدهای هر بلاک به دلیل افزایش تقاضای شبکه به طور موقت از پاداش ۶.۲۵ BTC در ۷ می فراتر رفت.

هزینه بلاک ثابت ۶.۲۵ BTC برای الگوریتم استخراج اثبات کار هر چهار سال به نصف کاهش می‌یابد. با این حال، ممکن است در موارد غیرمعمولی که افزایش تقاضای فضا را مسدود کرده و منجر به افزایش هزینه‌های تراکنش می‌شود، از این تعداد فراتر رود.

به گفته تحلیلگران صنعت، این این اولین بار است که از سال ۲۰۱۷ کارمزدهای ۶.۷۶ بیت‌کوین برای یک بلاک ثبت شد و بلاک ۷۸۸۶۹۵ کارمزدهای ۶.۷ BTC را ایجاد کرد، چنین اتفاقی می‌افتد.

مرورگر ممپول نشان می‌دهد که فعالیت از آن زمان تا حدودی تعدیل شده است و هزینه‌ها بار دیگر به زیر پاداش بلاک کاهش یافته است. پیش بینی می‌شود که پردازش بلاک زیر ۴.۵۱ بیت کوین هزینه داشته باشد.

بیت کوین

برخی از کاربران معتقدند افزایش حکاکی داده‌های (کتیبه) اودینالز دلیل افزایش فعالیت و تقاضا برای فضای بلاک است. بر اساس گزارش شرکت تحلیلی گلسنود، در ۷ می، تپ‌روت در رکوردشکنی ۷۵ درصد از کل تراکنش های زنجیره ای بیت کوین استفاده شد.

تپ‌روت

به گفته برخی از کاربران کریپتو توییتر، شلوغی اخیر شبکه بیت‌کوین ممکن است ناشی از حمله DoS (انکار سرویس) به شبکه بیت کوین باشد.

با این حال تحلیلگران بیت کوین به سرعت به این موضوع اشاره کردند و گفتند این شغولی به دلیل افزایش تقاضا بوده و هیچ حمله از پیش برنامه ریزی شده نبوده است.

گفتنی است بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، بایننس، دوباره معاملات بیت‌کوین را در ۸ می به دلیل “حجم زیاد تراکنش‌های معلق” متوقف کرد. در ۱۲ ساعت گذشته، بایننس برای بار دوم تراکنش های بیت کوین را متوقف کرده است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست