طراح لوگوی بیت کوین چه کسی است؟

طراح لوگوی بیت کوین چه کسی است؟

تاریخچه لوگوی نارنجی رنگ بیت کوین که برای بیش از یک دهه است که مترادف شده با آزادی مالی در بحبوحه نظارت شدید دولتی، بر خلاف ریشه رازآلود آن، همواره به صورت آشکار در جای‌جای فضای وسیع اینترنت به ثبت رسیده است. زمانی که ساتوشی ناکاموتو در ۱۳ سال پیش بیت کوین را خلق کرد، اولین تصویر ارائه شده برای آن به صورت یک سکه طلایی منقش به عبارت “BC” در مرکز آن بود.

اگرچه در ۲۴ فوریه ۲۰۱۰، ناکاموتو لوگوی جدیدی را خلق کرده و به جای عبارت BC، از “₿” در مرکز سکه طلایی استفاده کرد. پس از این، به سبب فیدبک‌های کامیونیتی، ساتوشی تصمیم به استفاده از ایده‌های آن‌های در تغییر لوگو گرفت و حق نشر رایگان تصاویر را در دامنه عمومی قرار داد. در نتیجه این اقدام، لوگوی طراحی شده به صورت رسمی مورد مقبولیت قرار گرفت.

اما با توجه به ذات غیرمتمرکز اکوسیستم بیت کوین و امکان مشارکت عموم در گونه‌های متفاوت شبکه آن، در ۱ نوامبر ۲۰۱۰، عضوی از کامیونیتی بیتکوین با نام Bitboy تصویر جدید را برای لوگوی بیتکوین طراحی کرد.

در این لوگو، طراح اقدام به جایگزینی سکه طلایی با یک دایره نارنجی رنگ و حک عنوان “₿” در مرکز آن به همراه چرخش ۱۴درصدی در جهت عقربه‌های ساعت کرد. در نتیجه با توجه به استقبال گسترده کامیونیتی، از طرح Bitboy بیش از ۱۲ سال است که به عنوان رسمی لوگوی بیت کوین یاد می‌شود.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما با طراح لوگوی بیت کوین نوشته شده است و آکادمی ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست