کاهش قیمت شدید بیت کوین با حمله روسیه به اوکراین

کاهش قیمت بیت کوین با حمله روسیه به اوکراین

طبق آخرین اخبار به دست آمده و به نقل از وبسایت coindesk، بامداد امروز رئیس جمهور روسیه فرمان حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. ولادیمیر پوتین اعلام کرده است که هدف از این حمله اشغال اوکراین نیست. به گزارش NYTimes، چهار شهر مشخص شده که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در کشور اوکراین مورد حمله قرار گرفته‌اند. پوتین، رئیس جمهور روسیه، در تلویزیون ملی این کشور و حوالی ساعت ۶ صبح به وقت محلی آغاز یک عملیات نظامی ویژه در اوکراین را اعلام کرد که برای تضعیف و از کار انداختن نیروی نظامی اوکراین طراحی شده است.

حمله نظامی علیه اوکراین

بر اساس داده‌های به دست آمده از وبسایت کوین مارکت کپ، تا زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با ۸ درصد کاهش به ۳۴۸۰۰ دلار رسیده است. پوتین در این برنامه از سربازان اوکراینی خواست فورا سلاح‌های خود را زمین بگذارند:

همه نیروهای نظامی ارتش اوکراین که از این خواسته‌ پیروی می‌کنند، می توانند منطقه نبرد را ترک کنند.

به دنبال فرمان این حمله از سمت روسیه به نظر می‌رسد که پوتین حامیان کشور اوکراین مانند ایالات متحده آمریکا و سایر اعضای ناتو را نیز تهدید می‌کند. پوتین نظر خود را در این رابطه به این شکل بیان کرد:

هرکسی که بخواهد در کار ما مداخله کند یا حتی بیشتر از آن برای کشور و مردم ما تهدید ایجاد کند، باید بداند که واکنش روسیه فوری خواهد بود و شما را به چنین عواقبی سوق خواهد داد که هرگز در تاریخ خود تجربه نکرده اید و ما برای هر عکس العملی آماده هستیم.

پیچیده شدن تصمیمات نرخ بهره فدرال به دلیل تنش روسیه اوکراین

اقتصاددانان معتقدند که قیمت نفت خام به دلیل تاثیر آن بر تورم و اقتصاد جهانی اهمیت بسزایی دارد. آنچه برای قیمت نفت اتفاق می افتد، تعیین کننده مهمی در تصمیم فد برای افزایش نرخ بهره در ماه مارس یا کاهش سرعت افزایش نرخ بهره است.تنش های روسیه اوکراین قیمت نفت و بنزین را به عنوان مصرف اصلی بسیاری از آمریکایی ها و محرک ۷۰ درصد اقتصاد آمریکا، افزایش داده است. قیمت نفت حدودا ۵۰ درصد در سال گذشته افزایش داشته است.

طبق گفته اقتصاددان برجسته جی پی مورگان، افزایش قیمت نفت وضعیت را پیچیده می‌کند. اگر تورم بیشتر افزایش یابد، ابهام فدرال رزرو افزایش خواهد یافت. از یک طرف ترس کاهش رشد اقتصاد ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره را کم کند. از طرف دیگر ممکن است فدرال به دلیل مشاهده تورم بیشتر تهاجمی تر عمل کند. اگر قیمت نفت به ۱۲۰-۱۵۰ دلار برسد، تاثیرات منفی آن قطعا بر رشد اقتصاد خود را نشان خواهد داد.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست