چارلز هاسکینسون: مدل حسابداری (UTXO) بیت کوین پیشرفت کافی نداشته است!

چارلز هاسکینسون: بیت کوین در مدل UTXO به اندازه کافی پیش نرفت!

طبق آخرین اخبار به دست آمده و به گزارش u.today، بنیانگذار پروژه ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) یعنی چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، در اکانت توییتر خود به تازگی اعلام کرد، معتقد است که بیت کوین (Bitcoin) در مدل UTXO خود به دلیل قابلیت برنامه ریزی محدود، مسیر زیادی را طی نکرده است. آقای هاسکینسون مدل حسابداری Extended UTXO را گام منطقی بعدی می‌داند.

همان طور که می‌دانید پروژه رمز ارزی اتریوم (Ethereum) در حال حاضر نیروی پیشرو در فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، درواقع اتریوم از مدل مبتنی بر حسابی استفاده می‌کند که دارایی‌ها را به عنوان موجودی نشان می‌دهد. براساس این مدل به کار رفته در پروژه اتریوم، کاربران شبکه می‌توانند از حساب‌های خود در عوض خرج کردن کل دارایی‌های دیجیتالی استفاده کنند. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) که به عنوان خالق پروژه اتریوم شناخته می‌شود، به دلیل نا امیدی از محدودیت‌های بیت کوین به جای مدل حسابداری UTXO، از مدل مبتنی بر حساب کاربری استفاده می‌کند.

اما جالب است بدانید که بنیانگذار پروژه کاردانو براین باور است که ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، مدل مبتنی بر حساب را به دلیل کاستی‌های آن در گذشته کنار گذاشته است و هدف ترکیب بهترین‌های هر دو دنیا با EUTXO بوده است. اکنون، توسعه‌دهندگان کاردانو قصد دارند روی ۱۳ سال دانش و آزمایش با EUTXO سرمایه‌گذاری کنند.

اما این مسئله در پروژه کاردانو با مشکلات دیگری روبه رو است، مدل حسابداری کاردانو در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۰) به دلیل مشکل همسانی پس از شروع ناموفق صرافی غیرمتمرکز مین سوآپ (Minswap) مورد بررسی قرار گرفت. کمپامی Input Output درباره این عدم موفقیت اعلام کرد که اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dApp) مبتنی بر کاردانو به یک تراکنش در هر بلوک محدود نمی‌شوند، اما EUTXO امکان خرج کردن یک خروجی تراکنش را تنها یک بار می‌دهد.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع ذکر شده می‌باشد و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست