افشای عبارت بازیابی مظنون، توسط پلیس آمریکایی

افشای عبارت بازیابی

به گزارش کوین‌تلگراف (cointelegraph)، یک ویدئو پر بیننده در توییتر  دو افسر پلیس آمریکایی را نشان می‌دهد که در حال جستجوی خودروی یک مظنون تکه هایی کاغذ پیدا می‌کنند که حاوی عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال مظنون است پس از انتشار ناخواسته این عبارت بازیابی به محتوایی عمومی بین کاربران فضای اینترنت تبدیل شد.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس پس از مشاهده این ویدئو به سرمایه گذاران در مورد ملاحظات امنیتی در خصوص ذخیره سازی ارزهای دیجیتال هشدار داد. او در ادامه بیان کرد

” من طرفدار انتخاب آزاد هستم” آزادانه از هر روشی که انتخاب می‌کنید استفاده کنید اما پیامدهای استفاده از روش انتخابی حفظ اطلاعات مربوط به کیف پول ارزهای دیجیتال خود را نیز در نظر داشته باشید.

یادداشت عبارت بازیابی بر روی کاغذ از محبوب ترین روش ها برای جلوگیری از افشای آنلاین اطلاعات است اما خطرات این چنینی نیز دارد و همچنین طبق گفته چانگ پنگ ژائو، حفظ کردن این عبارت در ذهن نیز پیامدهایی مثل؛ انتقال آن پس از حادثه و فراموشی دو مورد از مهمترین ایرادهای شیوه ذخیره سازی اطلاعات در ذهن است.

دستگیری سم بنکمن فرید، مدیر عامل سابق صرافی ftx به اتهام سوء استفاده از سرمایه مشتریان به عنوان زنگ خطری برای بازنگری در استراتژی‌های ذخیره سازی بلند مدت ارز دیجیتال تلقی شد.

ری یوسف، مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال پکسفول، از ایده ذخیره کردن بیت کوین در کیف پول‌های غیر امانی پشتیبانی کرد و در ادامه افزود: مسئولیت من تنها کمک و خدمت به شماست. به همین دلیل است که امروز به همه کاربران خود پیام می‌دهم تا بیت کوین هایشان را به کیف پول غیر حضانتی منتقل کنند.

شما نباید پس انداز خود را در پکسفول یا هر صرافی دیگری نگه دارید و فقط مقداری که در صرافی باقی بگذارید که می‌خواهید با آن معامله کنید.

این اتفاقات باعث شکل گیری بحث‌هایی در خصوص بهترین روش ذخیره سازی عبارت بازیابی کیف پول شده است. عبارت بازیابی، یک ترکیب ۱۲ یا ۲۴ کلمه ای منحصر به فردی است که صاحبان ارزهای دیجیتال با استفاده از این عبارت به کیف پولشان دسترسی پیدا می‌کنند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به مقاله عبارت بازیابی چیست؟ ارزتودی مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست