اوکی اکسچنج

نقد و بررسی بازی متاورس دراگون مستر (Dragon Master)

نقد و بررسی بازی متاورس دراگون مستر (Dragon Master)

دراگون مستر (Dragon Master) یک بازی متاورسی برای کسب درآمد است که بر روی بلاک چین پالیگان (Polygon) ساخته شده است. برای کسانی که با این شبکه آشنا نیستند؛ پالیگان یک شبکه مقیاس‌پذیر و چارچوبی برای اتصال و ساخت شبکه‌های بلاک چین سازگار با اتریوم است که امکان انجام تراکنش‌های سریع، ارزان و ایمن را فراهم می‌کند.

دراگون مستر (Dragon Master) چیست؟

دراگون مستر (Dragon Master)، اولین بازی متاورسی استراتژیک برای کسب درآمد (Play to Earn) است که بر روی بلاک چین پالیگان ایجاد شده است. این بازی اندرویدی، از ترکیب دو سبک استراتژی هم‌زمان (RTS) و مبارزه‌ی چندنفره‌ی آنلاین (MOBA) برای طراحی گیم‌پلی جذاب خود استفاده می‌کند. داستان بازی دراگون مستر در سرزمینی به نام لموریا (Lemuria)، دنیایی تحت سلطه اژدهایان، اتفاق می‌افتد. جهان لموریا، قلمروهای متعددی درون خود دارد و هر قلمرو خانه یک اژدهای منحصر به فرد است.

دراگون مستر (Dragon Master) چیست؟

در بازی دراگون مستر، جزیره‌ای به نام سنگ اژدها وجود دارد که این موجودات برای کسب مقام و افتخار با یکدیگر در آنجا می‌جنگند. در این جزیره، به تازگی تعداد بسیاری سنگ‌های توتم کشف شده است که عنصری حیاتی برای ساخت کریستال‌های اژدها هستند. شما باید در این جزیره به عنوان یکی از اعضای قبایل اصلی اژدهایان برای به دست آوردن سنگ‌های توتم با دیگر بازیکنان مبارزه کنید.

گیم‌پلی بازی دراگون مستر

برای بررسی گیم‌پلی دراگون مستر (Dragon Master) بهتر است، ابتدا در مورد کارکتر اصلی بازی، یعنی اژدها صحبت کنیم. در بازی، اندازه‌های مختلفی از کوچک (S) تا بسیار بزرگ (XL) اژدها وجود دارد؛ هرچه اندازه اژدها بزرگ‌تر باشد، وزن‌شان سنگین‌تر و قدرت تهاجمی‌شان کمترخواهد بود. تمام کارکترهای بازی ویژگی‌هایی اصلی دارد که شامل حمله، وزن، سرعت و دوام است. در کنار این ویژگی‌ها، مهارتی‌هایی نیز برای کدام از کارکترها وجود دارد که بسته به نوع اژدها متفاوت است؛ مهارت‌هایی مانند ضربه حیاتی، شتاب، نجات جان، سپر، فریز، انفجار و غیره که برخی از آن‌ها بسیار نادر و کمیاب هستند. در بازی Dragon Master، شما باید اژدهایان را جمع آوری ‌کنید تا بتوانید ترکیب نهایی خود را تشکیل دهید؛ سپس از آن‌ها را برای نبردهای شدید تن به تن با دیگر بازکنان آنلاین استفاده کنید.

گیم‌پلی بازی دراگون مستر

اژدهایان در میدان نبردِ دراگون مستر، در پنج مسیر به با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. هر دو بازیکن می‌توانند بر اساس استراتژی‌های خود، مسیرهایی را برای فرستادن دراگون خود انتخاب کنند. در هنگام نبرد، اژدهایانی با وزن بیشتر می‌توانند موجود سبک‌تر را به انتهای مسیر هل دهند و به میزان سلامتی (Health Points) بازیکن هل داده شده، آسیب بزنند. البته اندازه اژدها تنها عامل تعیین کننده برنده نیست، بلکه مهارت‌ و قدرت‌ نیز در برنده شدن بازیکنان دخیل هستند. در نهایت، بازیکنی برنده خواهد شد که بتواند میزان سلامتی یا HP حریف خود را به صفر برساند.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، دراگون مستر (Dragon Master) یک بازی استراتژیک است که بازیکنان با پیروز شدن در نبردها و انجام وظایف روزانه، توکن‌‎های توتم (TOTEM) به دست می‌آورند. سازندگان بازی می‌گویند که در کنار مسابقات آرنا (Arena)، تورنمنت‌های ماهانه‌ای نیز وجود خواهد داشت که در آن بازیکنان برتر جوایزشان را به‌ صورت توکن دراگون مستر (Dragon Master Token) یا DMT دریافت خواهد کرد. در دراگون مستر، مانند بسیاری از بازی های NFT دیگر، شما می‌توانید اژدهایان جمع‌آوری شده خود را در بازی پرورش دهید. همچین، بازیکنان شانس این را خواهند داشت تا اژدهای خود را از نژادهای بعدی بوجود آورده یا بخرند.

نقشه راه  بازی Dragon Master

دراگون مستر (Dragon Master) یک بازی متاورسی بسیار جدید است که توسعه‌دهندگان‌ش آن را ابتدای سال ۲۰۲۲ منتشر کرده‌‌اند. این بازی در مرحله آزمایشی خود قرار دارد و در حال حاضر توکن‌های آن دیگر پیش فروش نمی‌شوند. آزمایش عمومی نسخه بتا دراگون مستر در ۳۰ دسامبر آغاز شد، اما تنها بازیکنانی که توانسته بودند Genesis Dragon Egg را خریداری کنند، می‌تواند به آن بپیوندد. نقشه راه بازی دراگون مستر در سال ۲۰۲۲، شامل رویدادهای فروش عمومی توکن‌ها، برگزاری مسابقات، مسابقه رینگ، مسابقه چند نفره و موارد دیگر است.

توکنومیک دراگون مستر

دو توکن متفاوت در بازی دراگون مستر (Dragon Master) وجود دارد: توکن TOTEM و توکن DTM؛ بازیکنانی که در مبارزات برنده می‌شوند، جایزه خود را به صورت توکن TOTEM دریافت می‌کند. TOTEM، یک توکن بر روی بلاک چین پالیگان است و بازیکنان می‌توانند انتخاب کنند که آن را کجا ذخیره کنند و با آن چه کاری انجام دهند. مثلا، می‌توانند از TOTEM برای خرید لوازم بازی، ارتقاء مهارت‌های اژدهایان و موارد دیگر استفاده کنند یا آن را در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله کنند.

توکنومیک  دراگون مستر

در نظر داشته باشید که DMT یا Dragon Master Token، یک توکن ERC-20 بر روی شبکه اتریوم با حداکثر عرضه یک میلیادری برای دراگون متاورس (Dragon Metaverse) است. دارندگان توکن DMT می‌توانند، توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند، با استفاده از آن‌ها بازی کنند و یا در رای‌گیری‌های کلیدی برای حاکمیت شرکت کرده و پاداش دریافت کنند.

آیا Dragon Master ارزش بازی کردن دارد؟

ما فقط وب‌سایت و وایت‌پیپر دراگون مستر (Dragon Master) را برای شما بررسی کردیم. استفاده این بازی از پتاتسیل‌های شبکه پالیگان به بازیکنان Dragon Master اجازه می‌دهد تا از تراکنش‌هایی سریع و مقرون به صرفه بهره‌مند باشند. با این حال، ما هنوز اطلاعات زیادی در مورد تیم سازنده بازی نداریم؛ به جز مجیک هت (Magic Hat) که یک استودیوی بازی‌سازی، متمرکز بر فناوری بلاک چین بوده که در اوایل سال ۲۰۲۱ تأسیس شده است. این استودیو بازی‌سازی از تیمی متشکل از ۳۶ کارمند تمام وقت در کنار تیم Genesis مستقر در انگلستان و دیگر اعضا در سراسر جهان تشکیل شده است.

همانطور که تیم سازنده در وایت‌پیپر اعلام کرده‌اند، NFTهای دراگون مستر در آینده نقش بیشتری را در جهان متاورس دارند و شرکت در آن تنها اولین قدم است و دارندگان می‌توانند از پاداش و جوایز بیشتری استفاده کنند. ما نیز منتظریم تا ببینیم، تیم سازنده چطور یک بازی بلاک چینی برای کسب درآمد را به یک دراگون متاورس (Dragon Metaverse) با شخصیت های مجازی، اقامتگاه‌ها و حتی مشاغل جدید تبدیل خواهند کرد. نظر شما در مورد بازی دراگون مستر (Dragon Master) چیست؟ تجربیات و نظرات خود را در مورد این بازی با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متدوال
سوالات متداول

دراگون مستر چیست؟

دراگون مستر (Dragon Master)، اولین بازی متاورسی استراتژیک برای کسب درآمد است که بر روی بلاک چین پالیگان ایجاد شده است.

کسب درآمد از طریق دراگون مستر چگونه است؟

۱. بازیکنان با پیروز شدن در نبردها و انجام وظایف روزانه، توکن‌‎های توتم به دست می‌آورند. ۲. با شرکت در مسابقات و تورنمنت‌های ماهانه جوایز خود را به صورت توکن دراگون مستر (DMT) دریافت می‌کنند.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۶/۵ - (۱۲ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست