اتحادیه اروپا، ارائه خدمات ارزشمند ارز دیجیتال به روسیه را ممنوع کرد!

اتحادیه اروپا، ارائه خدمات ارزشمند ارز دیجیتال به روسیه را ممنوع کرد!

به گزارش وبسایت cointelegraph، اعضای اتحادیه اروپا در روز گذشته و در آوریل سال ۲۰۲۲ میلادی موافقت خود با ممنوعیت ارائه خدمات دارایی‌های ارزشمند ارز دیجیتال به روسیه را در قالب بخشی از بسته پنجم تحریم‌های وضع شده برای این کشور اعلام کرده است. همچنین این ممنوعیت در کنار ممنوعیت برای ۴ بانک بزرگ روسیه و واردات زغال سنگ اعلام گردید. همان طور که می‌دانید پیش‌تر نیز کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در رابطه با استفاده روسیه از بازار کریپتوکارنسی در راستای دور زدن تحریم‌ها هشدارهایی داده بود.

به گفته نخست وزیر روسیه شهروندان روسیه در مجموع ۱۳۰ میلیارد دلار دارایی ارز دیجیتال در اختیار دارند.

به دنبال انتشار این خبر نخست وزیر روسیه، آقای ‏ Mikhail Mishustin در روز پنج شنبه و در جلسه‌ی سالانه دولت روسیه تاکید کرده است که شهروندان روسیه در مجموع بیش از ۱۳۰‌ میلیارد دلار دارایی ارز دیجیتال در اختیار دارند. نخست وزیر روسیه در ارتباط با منبع گزارش خود توضیحاتی شفاف و مشخصی نداده است و صرفا اشاره کرده است که ۱۰‌ میلیون نفر از مردم و جوانان روسیه تا به امروز اقدام به ثبت کیف پول ارز دیجیتال خود کرده‌اند. در صورتی که این ارقام صحت داشته باشد، میزان دارایی ارز‌های دیجیتال شهروندان روس تقریبا با ذخایر طلای این کشور (۱۴۰ میلیارد دلار) برابری می‌کند. بر اساس تخمین‌های کاخ سفید ۲۰ درصد از ارزش ذخایر بانک مرکزی این کشور را طلا تشکیل داده است. با وجود این حجم زیاد سرمایه، دولت روسیه همواره در زمینه قانون گذاری بر ارز‌های دیجیتال منفعل عمل کرده است و در آخرین تلاش‌ها روز جمعه وزارت اقتصاد روسیه نسخه جدیدی برای قانون گذاری بر حوزه ارز‌های دیجیتال ارائه داده است.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع ذکر شده می‌باشد  و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست