برای نوسانات شدید در بازار رمز ارزها آماده باشید (اخبار فدرال رزرو آمریکا)

در این هفته نشست فدرال رزرو آمریکا (روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه)، نشست بانک مرکزی انگلیس و اروپا (روز پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه ) و گزارش NFP یا اشتغال آمریکا (روز جمعه ۱۵ بهمن ماه) را در پیش رو داریم.
برخی از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که واکنش بازار کریپتو به داده‌های اشتغال آمریکا بیشتر از سایر رویدادهای ریسکی خواهد بود؛ زیرا فدرال رزرو با رصد شاخص‌های آماری نرخ بیکاری، رشد اشتغال و نرخ رشد دستمزدها، به دنبال بهانه‌ای برای عقب نشینی از سیاست افزایش نرخ بهره بانکی است که منجر به تضعیف ارزش دلار خواهد شد.

پیش بینی دلار آمریکا

هفته گذشته دلار آمریکا نوسان زیادی نداشت و هفته را بدون تغییر قابل‌توجهی نسبت به هفته قبل به پایان رساند. این دومین هفته متوالی است که شاخص دلار آمریکا تغییر قابل‌توجهی نمی‌کند. اما این وضعیت خیلی ادامه‌دار نخواهد بود. این آخر هفته، هفته پر کاری برای معامله‌گران دلار آمریکا است. تحلیل‌گرها پیش بینی کرد‌ه‌اند که شاهد افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره بانکی خواهیم بود. در همین ارتباط شاخص CME نشان می‌دهد، ۹۸.۴ درصد انتظار افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره را هستند و تنها ۱.۱ درصد انتظار عدم افزایش نرخ بهره را دارند. 

تاثیر نشست خبری بانک مرکزی انگلیس و اروپا

در این میان باید به نشست بانک‌های مرکزی انگلیس و اروپا هم توجه کرد. یورو ۵۷.۶ درصد و پوند انگلیس ۱۱.۹ درصد در شاخص دلار آمریکا سهم دارند. نوسان شدید یورو و پوند بر نوسانات شاخص دلار آمریکا اثر خواهند گذاشت.

نکته: امروز ۱ فوریه (۱۲ بهمن ۱۴۰۱) شاهد باز شدن کندل ماهیانه بیت کوین هستیم، همچنین این اتفاق باعث می‌شود که بازار کریپتو کارنسی نوسانات زیادی داشته باشد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

به نظر شما کندل ماه جاری (فوریه ۲۰۲۳) بیت کوین سبز رنگ است یا قرمز؟ برای ما کامنت بزارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست