احتمال کاهش قیمت بیت کوین پس از ورشکستگی شرکت جنسیس

ورشکستگی جنسیس

چنانچه گری اسکیل برای رهایی از این بحران اقدام به فروش بخشی از ۶۳۳ هزار بیت کوین خود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین با فشار مواجه شود و کاهش قابل ملاحظه‌ای را شاهد باشد. در ادامه به جزئیات اخبار مربوط به ورشکستگی شرکت جنسیس با ارزتودی همراه باشید.

جنسیس پس از اطلاع از این که شرکت آن در ۱۸ ژانویه در حال آماده شدن برای ورشکستگی است، به طور رسمی فصل ۱۱ ورشکستگی خود را اعلام کرد. این شرکت با شرکت ارز‌های دیجیتال جیمنای درگیر یک اختلاف شده‌اند. این اختلاف قبل از زمانی بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه هر دوی آن‌ها را متهم کند.

پس از گزارش بلومبرگ در مورد آماده‌سازی این شرکت، آن‌ها اکنون به طور رسمی پرونده ورشکستگی خود را تشکیل دادند. حفاظت از ورشکستگی فصل ۱۱ برای مشاغل عادی است و پلتفرم‌های ارز‌ دیجیتال قبلی که سال گذشته مصیبت‌های مشابهی را تجربه کرده بودند، این مسیر را دنبال کردند. ورشکستگی صرافی FTX یکی از این شرکت‌ها بود.

ورشکستگی جنسیس

طبق دادخواست فصل ۱۱ این سازمان بیش از ۱۵۰ میلیون دلار منابع نقدی دارد که برای حمایت از فعالیت‌های تجاری جاری و تسریع روند سازماندهی مجدد استفاده خواهد شد. تعدادی از درخواست‌های “روز اول” با دادگاه در تلاش برای جلوگیری از تأخیر و به دنبال یک راه حل جامع شده است.

مدیر جنسیس، پل آرونزون، گفت:

ما بر این باوریم که می‌توانیم از طریق فرآیند متفکرانه و نقشه راهی که ایجاد کرده‌ایم به پاسخ بهینه برای مشتریان و سایر ذینفعان برسیم. ما مشتاقانه منتظریم تا گفت‌وگو با DCG و مشاوران طلبکار خود را پیش ببریم زیرا به دنبال پیاده‌سازی مسیری برای به حداکثر رساندن ارزش و فراهم کردن بهترین فرصت را برای کسب و کار خود برای بیرون آمدن از این وضعیت در آینده، هستیم.

با توجه به رویکرد دوگانه طرح برای فروش، افزایش سرمایه، و یا معامله سهام، امکان تأسیس مجدد شرکت تحت مالکیت جدید نیز وجود دارد.

جنسیس به طور رسمی به دنبال حمایت فصل ۱۱ است

از ابتدای سال، اخبار متعددی درباره شرکت‌های ارز‌های دیجیتال جنسیس و جمینای منتشر شده است. رقابت بین دو شرکت بازتاب گسترده‌ای داشته است. این امر منجر به اختلاف عمومی از جنسیس (genesis) و شرکت‌های دارای آن، از جمله بری سیلبرت و گروه ارز دیجیتال شد.

با این حال، زمانی که SEC علیه هر دو‌اتهام وارد کرد، اخبار‌ها تشدید شد. هر دو نهاد به همکاری با شرکت‌های ارز‌های دیجیتال در فوریه ۲۰۲۱ از طریق فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده متهم شدند.

علاوه بر این، ‌اتهامات مشابهی در رابطه با برنامه جنسیس Earn مطرح شد که به گفته رئیس SEC، ‌گری جنسلر، «مقررات اوراق بهادار آزمایش شده با زمان» سازمان را زیر پا گذاشت. متعاقباً، این پلتفرم مجبور شد برای پرونده‌های ورشکستگی آماده شود.

جنسیس گلوبال کاپیتال در گزارشی از بلومبرگ در هفته گذشته به عنوان “زمینه یک دادخواست ورشکستگی” با اشاره به آماده‌سازی پلتفرم ذکر شد. به نظر می‌رسد که امروز محقق شده است.

در گزارش‌ها آمده است که جنسیس به دلیل عدم موفقیت در افزایش سرمایه، به دنبال حمایت فصل ۱۱ ورشکستگی است. علاوه بر این، یادداشتهای این گزارش نشان می‌دهد که جنسیس در میان  کمبود نقدینگی درگیر بحث‌های خصوصی با طلبکاران بوده است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست