اوکی اکسچنج

بررسی بازی گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians)

بررسی بازی گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians)

انجمن نگهبانان یا گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians) یک بازی کریپتویی و نقش آفرینی (RPG) چندنفره‌ با موضوع فانتزی برای موبایل است. این بازی برای ایجاد مدل کسب درآمد خود از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. بازی‌های نقش‌آفرینی (RPG) متعددی با مضامین فانتزی در پلتفرم‌های مختلف وجود دارد اما در بازی Guild of Guardians شما باید تیمی از قهرمانان باری بسازید، مراحل (سیاه‌چاله‌ها) را تکمیل کرده و به منابع دسترسی پیدا کنید.

مشاهده: قیمت لحظه ای توکن GOG

این بازی به عنوان یک نقش آفرینی بلاک چینی، برای هر کسی که گوشی هوشمند دارد قابل دسترسی است. با جمع‌آوری منابع، بازیکنان می‌توانند آیتم‌های ارزشمند درون بازی و قهرمانان جدید را بسازند و با فروش آن‌ها درآمد کسب کنند. گسترش بازی‌های کسب درآمد (Play to Earn) بلاک چین روز به روز در حال افزایش است، زیرا برخلاف بازی‌های گذشته به توانمندسازی بازیکنان کمک می کند. در ادامه این مقاله بازی گیلد آو گاردینز و بخش‌های مختلف آن را بررسی می‌کنیم.

بازی گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians)

بازی گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians) یک بازی تک نفره نیست و تماما در مورد ایجاد گروه‌ها و انجمن‌ها است. انجمن‌ها و گروه‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند تا به پیشرفت کلی جامعه خود کمک کنند. شما باید برای ایجاد بهترین تیم از نگهبانان (Guardian) و مقابله با آنچه درون بازی برای شما اتفاق می‌افتد، با دیگران همکاری کنید. البته که بازی با پیشرفت بیشتر بازیکنان چالش برانگیزتر نیز می‌شود. جم (Gem)، توکن درون بازی است که می‌توان آن را به دست آورد و با بازیکنان دیگر معامله کرد. همچنین جم‌ها یک عنصر انگیزشی برای بازیکنان به بازی اضافه می‌کنند. شرکت گاردینز، اولین توسعه‌دهنده بازی‌های موبایلی است که توکن درون بازی را قابل معامله می‌کند. دنیای فانتزی Guild of Guardians شامل جادوها، جنگجویان، الف‌ها، اورک‌ها و خیلی شخصیت‌های دیگر است.


سیاه چاله‌ها (Dungeons) چگونه کار می‌کنند؟

از آنجایی که گیلد آو گاردینز یک بازی جهان باز (Open World) است، گیم‌پلی اصلی به شکل پیش‌روی در سیاه چاله‌ها اتفاق خواهد افتاد. عبور از سیاهچاله‌ها و تکمیل چالش‌ها، منابع و ارز بازی و تجهیزات بازیکنان را به دست آن‌ها می‌رساند. بازیکنان می‌توانند از این جوایز برای به دست آوردن و تقویت قهرمانان و ایجاد تجهیزاتشان استفاده کنند. قهرمانان و تجهیزات جدید به بازیکنان کمک می‌کنند تا مجموعه بعدیِ چالش‌ها و دیگر مراحل بازی را تکمیل کنند. همه سیاه چاله‌ها در بازی Guild of Guardians مبتنی بر سطحی که بازیکنان در آن قرار دارند بوده و منحصر به فرد هستند. هیولاها و تله‌هایی در بازی وجود دارد که تنوع را در طول بازی برای بازیکنان فراهم می‌کند.

انجمن‌ها (Guilds) چگونه کار می‌کنند؟

هدف بازی گیلد آو گاردینز، گرد هم آوردن بازیکنان در یک محیط چند نفره است، بنابراین انجمن‌ها نقش مهمی را در آن ایفا می‌کنند. هرکسی که می‌خواهد جوایز بزرگی کسب کند، همه چیز را جمع کند و بازی را کامل کند، باید بخشی از یک انجمن یا گروه شود. علاوه بر این، مودهایی از بازی وجود دارد که فقط بازیکنانی که عضو یک Guild یا گروه هستند می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند که دشمنان قوی‌تر و پاداش‌های منحصر به فرد و کمیاب را ارائه می‌دهند. انجمن‌ها در چهار سطح مختلف وجود دارند:

  1.  ماجراجویان (Adventurers Guild): ۲۰ عضو، رهبر انجمن ۱ درصد از هر فروش را دریافت می‌کند.
  2. جنگجویان (Warriors Guild): ۳۰ عضو، رهبر انجمن ۲.۵ درصد از هر فروش دریافت می‌کند.
  3. افسانه‌ها (Legends Guild): ۴۰ عضو، رهبر انجمن ۵ درصد کاهش از هر فروش دریافت می‌کند.
  4. اسطوره‌ای‌ها (Mythic Guild): ۵۰ عضو، رهبر صنف ۱۰ درصد از هر فروش را دریافت می‌کند.

رهبران مشتاق انجمن‌ها این شانس را داشتند که قبل از عرضه‌ی بازی، گروه‌ها را با قیمت‌های ۲۰۰ تا ۱۰۰.۰۰۰ دلار خریداری کنند. با این حال، طبق گفته سایت، همه‌ی آن‌ها فروخته شده‌اند که نشان می‌دهد عضویت در انجمن ممکن است نسبتاً چالش برانگیز شود.

انجمن‌ها (Guilds) چگونه کار می‌کنند؟

آیا بازی Guild of Guardians رایگان است؟

همان‌طور که گفتیم گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians) یک بازی نقش آفرینی موبایلی رایگان است که بازیکنان برای شروع آن نیازی به پرداخت هزینه ندارند. توسعه‌دهندگان بازی قصد دارند آن را به یک مدل بازی برای کسب درآمد تبدیل کنند که بازیکنان با تلاش خود و اعضای انجمن خود در آن پیشرفت خواهند کرد. تجربه کلی بازی گیلد آو گاردینز به گونه‌ای طراحی شده است تا پرداخت هزینه‌ در شروع برای پیشرفت در بازی الزامی نباشد.

توسعه دهندگان می‌خواهند این بازی بلاک چینی حول محور استراتژی و مهارت بچرخد، نه اینکه یکی دیگر از آن دسته بازی‌هایی باشد که برای به سطوح بالا رسیدن نیاز به پول خرج کردن داشته باشید. به گفته‌ی تیم سازنده، خرج کردن پول در بازی Guild of Guardians به ضرر سایر بازیکنان تمام نمی‌شود. بازیکنان علاقه‌مندی که می‌خواهند پول خرج کنند، می‌توانند قهرمانان بنیان‌گذار انجمن را قبل از شروع بازی جمع‌آوری کنند.

آیتم‌های درون بازی

بازی Guild of Guardians به شکلی طراحی شده است که بازیکنان بتوانند بدون پرداخت پول، آیتم‌ها و قهرمانان بازی را به دست بیاورند. با کمک فناوری بلاک چین، تمامی آیتم‌های درون بازی، از قهرمانان تا حیوانات خانگی، به عنوان NFTهایی با استاندارد توکن ERC-721 صادر می‌شوند. این آیتم‌ها روی بلاک چین اتریوم قرار دارند و می‌توانند به هر شخص دیگری با کیف پولی که از این استاندارد توکن پشتیبانی می‌کند، منتقل شود.

آیتم‌های درون بازی

علاوه بر این، تیم گیلد آو گاردینز از پروتکل راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم استفاده می‌کند که می‌تواند امنیت، تمرکززدایی و مقیاس‌پذیری را تضمین کند. پروتکل Immutable X امکان انجام تراکنش‌های سریع و بدون هزینه را برای این بازی فراهم می‌کند. استفاده بازی از این فناوری، توان عملیاتی بالا (تا ۹۰۰۰ تراکنش در ثانیه) و پشتیبانی از هر دو توکن ERC-20 و ERC-721 را بدون وجود هیچگونه خطر نگهداری دارایی‌‌ برای بازیکنان فراهم می‌کند.

جم‌های (Gems) بازی گیلد آو گاردینز

جم‌ (Gem) یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم است که به عنوان ارز رایج در بازی Guild of Guardians استفاده می‌شود. بازیکنان می‌توانند این جم‌ها را که با پیشرفت در بازی به دست خواهند آمد، با یکدیگر معامله کنند. با استفاده از این توکن‌ها بازیکنان می‌توانند به امکانات بهتری از جمله ساخت و ادغام آیتم‌های درون بازی دسترسی داشته باشند.

جم‌ها همچنین به عنوان انگیزه‌ای برای توسعه دهندگان و سازندگان محتوا عمل می‌کنند تا به رشد بازی و جامعه کمک کنند. احساسات جامعه در رشد این بازی بسیار مهم است. تیم سازنده‌ی بازی Guild of Guardians ممکن است جم‌ها را برای برخی از اقدامات مثل مشارکت در رویدادهای اجتماعی، کمک‌های مالی، مسابقات و موارد دیگر، به عنوان پاداش بین اعضای انجمن‌ها توزیع کند. در مجموع ۲۰ میلیون جم طی چهار سال صادر خواهد شد. تفکیک آن‌ها به شرح زیر است:

  • ۳۵ درصد برای پاداش بازیکنان
  • ۳۰ درصد برای جوایز جامعه
  • ۲۰ درصد برای توسعه دهندگان
  • ۸.۵ درصد برای حامیان اولیه
  • ۶.۵ درصد برای شرکت گاردینز

تیم سازنده Guild of Guardians کیست؟

بازی گیلد آو گاردینز توسط شرکت Stepico ساخته شده و توسط شرکت Immutable منتشر خواهد شد. شرکت Immutable یک استارت آپ شناخته‌شده در حوزه بلاک چین است که توسط سرمایه‌گذاران خطرپذیر مشهوری از جمله گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، نسپرز (Naspers)، کوین بیس (Coinbase)، اپکس کپیتال (Apex Capital)، نیروانا کپیتال (Nirvana Capital) و کانتینیو کپیتال (Continue Capital) حمایت می‌شود. همچنین این تیم، سازنده راه‌حل مقیاس پذیری لایه دو Immutable X برای بلاک چین اتریوم است.

تیم سازنده Guild of Guardians کیست؟


استپیکو یا استپیکو گیمز یک تیم سازنده بازی ویدئویی اوکراینی برای موبایل و کامپیوتر است. از دیگر بازی های ساخته شده توسط این تیم می‌توان به MMA Manager، Century Siege: TD Battles و Bigfoot اشاره کرد. این تیم از Unity 3D به عنوان معماری اصلی خود استفاده می‌کند تا کد مشتری را با راه حل‌های پروتکل و بک‌اند جمع آوری کند. برخی از شرکای آن‌ها عبارتند از استودیوهای آمازون، یونیورسال، موبیفان و استودیو پری.

نقشه‌ راه بازی

نقشه راه بازی Guild of Guardians شامل چند نقطه عطف است. فروش NFTهای کلکسیونی انحصاری بنیانگذار بازی، به زودی از طریق فرآیند پیش‌ سفارش انجام خواهد شد. تمام NFTهایی که در این دوره فروخته شده‌اند، در آینده قابل معامله خواهند بود و در دسته‌ی فناوری‌های Immutable X قرار می‌گیرند. حامیان اولیه بازی نیز به زودی جم‌های خود را دریافت خواهند کرد. راه اندازی Guild of Guardians برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است.

با این حال، هنوز مدتی باقی مانده است و نسخه آلفا برای آزمایش استفاده از جم‌ها برای اهداف رای گیری در دسترس خواهد بود. در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۲، بازی وارد مرحله بتا می‌شود که پس از انتشار نسخه آلفا، مدل‌های اضافی بازی و بسیاری از ارتقاء و رفع مشکلات را بر اساس بازخورد جامعه ارائه خواهد کرد. انتشار کامل بازی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ اتفاق می‌افتد. بازی به صورت زنده و آنلاین اجرا می‌شود و دارای مجموعه‌ی کامل حالت‌های بازی خواهد بود.

همچنین، محتوای جدید به طور مرتب توسط تیم سازنده اضافه به بازی می‌شود تا بازیکنان را درگیر کند. هدف بازی گیلد آو گاردینز این است که بهترین بازی نقش آفرینی موبایلی باشد و میلیون‌ها نفر از آن لذت ببرند و بازیکنان و اعضای جامعه بتوانند اشتیاق خود را برای بازی به دارایی‌های دیجیتال با ارزشی تبدیل کنند. ما نیز منتظر هستیم تا ببینیم Guild of Guardians چگونه با استفاده از فناوری بلاک چین و استفاده از مدل کسب درآمد خود، حول اقتصاد درونی بازی رشد می‌کند.

سوالات متدوال

سوالات متداول

بازی گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians) چیست؟

انجمن نگهبانان یا گیلد آو گاردینز یک بازی کریپتویی و نقش آفرینی (RPG) چندنفره‌ با موضوع فانتزی برای موبایل است.

هدف این بازی چیست؟

هدف بازی گیلد آو گاردینز، گرد هم آوردن بازیکنان در یک محیط چند نفره است و هر شخص برای بازی کردن و جمع‌آوری جوایز باید عضو انجمن‌ها شوند.

انجمن‌ها چه سطح‌هایی دارند؟

 ماجراجویان، جنگجویان، افسانه‌ها، اسطوره‌ای‌ها

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

 

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست