آیین‌نامه جدید وزارت صمت برای صنعت ماینینگ ابلاغ شد

آیین نامه صنعت ماینینگ

روز گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت آیین نامه جدیدی را در خصوص فعالیت ماینرهای ارز دیجیتال منتشر کرده است. طبق این ابلاغیه در خواست‌های مربوط به فعالان حوزه ماینینگ باید از سوی وزارتخانه‌های نفت و نیرو نیز تایید شود.

به نقل از اقتصاد آنلاین، متن مصاحبه علی بابک نیا، رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاک چین ایران آورده شده است.

بابک نیا در رابطه با صنعت استخراج رمزارزها یا ماینینگ توضیح داد:

آیین‌نامه جدید وزارت صمت، پیرو مصوبه هیات وزیران در حوزه تعیین و تکلیف برای صنعت استخراج رمزارز در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۱ تدوین و ابلاغ شده است. این آیین‌نامه آغاز فعالیت صدور مجوزها برای متقاضیان صنعت استخراج به اداره کل‌ها ابلاغ و رویه صدور مجوزها را اعلام کرده است.

مهمترین مواردی که در این ابلاغیه بیان شده است عبارت‌اند از؛ تمامی صدور مجوزها، تمدید جوایزهای تاسیس و صدور پروانه‌های بهره‌برداری منوط به استعلام از وزارت‌های نفت و نیرو شده است.

همچنین در خصوص قوانین تامین انرژی ماینینگ در کشور بابک نیا بیان کرد:

مقرر شده که وضعیت تامین انرژی را این وزارتخانه‌ها به صورت سیستمی ارجاع دهند. از آنجا که سیستم‌ها در حال تغییر و بروزرسانی هستند و از طرفی ممکن است به درستی عمل نکنند، در این آیین‌نامه امکان پاسخ استعلام‌ها و پیگیری به صورت غیرسیستمی هم دیده شده است.

در خصوص لزوم تایید از وزارت نفت و نیرو برای ماینرها نیز بابک نیا بیان کرد:

در این آیین‌نامه به صراحت تاکید شده که تایید استعلام‌ها و تاییدیه‌ها از وزارتخانه‌های نفت و نیرو الزامی است. وزارت نیرو هم مشابه این آیین‌نامه را تدوین و الزامات صنعت استخراج را بروزرسانی کرده است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست