اوکی اکسچنج

معرفی ارز دیجیتال کیپ و Keep Network

کیپ چیست؟ بررسی آینده ارز دیجیتال KEEP

کیپ شبکه‌ای از کامپیوترها است که برای ذخیره اطلاعات خصوصی از بلاک چین‌های عمومی از طریق قراردادهای هوشمند ایجاد شده است. برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) که روی بلاک‌چین‌های عمومی اجرا می‌شوند، برای مثال بلاک چین اتریوم، داده‌های خصوصی کاربران را جمع‌آوری می‌کنند تا کار کنند. هدف شبکه keep رسیدگی به مسئله حفظ حریم خصوصی است. این شبکه داده‌های خصوصی را خارج از بلاک چین در دیتابیسی تحت عنوان keeps ذخیره می‌کند.

مشاهده: قیمت لحظه ای Keep Network

در همین راستا شبکه کیپ (Keep) همکاری خود را با نوسایفر (NuCypher) تکمیل کرده است، این دو شرکت Threshold را تولید کردند. ترشهولد چیزی است که این دو مجموعه ادعا می‌کنند اولین ادغام زنجیره‌ای بین دو شبکه غیرمتمرکز با یک هدف مشترک است. این ادغام در ژوئن گذشته و با اسم کیانو منتشر گردید و توسعه‌‌دهندگان پروژه اعلام کردند که هر دو پروژه بر تضمین حق حاکمیت کاربر در بلاک چین عمومی از طریق استفاده از رمزنگاری ترشهولد متمرکز هستند.

ارز دیجیتال کیپ KEEP چیست؟

شبکه کیپ‌ مانند کانتینرهایی است که قراردادهای هوشمند را قادر می‌سازد تا بخش‌هایی از داده‌های ذخیره شده را بدون قرار گرفتن در معرض بلاک چین عمومی، استفاده و مدیریت کند. نودها یا رایانه‌هایی که کیپ را پشتیبانی می‌کنند، به “ارائه‌دهندگان کیپ“معروف هستند، بخش‌هایی از داده‌های خصوصی (که اسرار یا Secrets نیز نامیده می‌شوند) را از طریق یک پروتکل تصادفی بیکن (تکنیکی برای تصادفی‌سازی بدون نیاز به اعتماد) دریافت می‌کنند. برای راه اندازی یک کیپ، نودها توکن بومی شبکه کیپ یعنی توکن‌های KEEP را استیکینگ می‌کنند تا توسط شبکه انتخاب شوند. پس از آن، ارائه دهندگان کیپ با توکن‌های KEEP برای حفظ حریم‌های خصوصی پاداش می‌گیرند.

ارز دیجیتال کیپ KEEP چیست؟


چه چیزی توکن KEEP را برای معامله گران و سرمایه گذاران جذاب می‌کند؟

ارز دیجیتال KEEP حفاظت از داده‌های خصوصی را تضمین می‌کند. این موضوع در میان نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی بلاک‌چین، حضوری مداوم دارد. اولین اپلیکیشن شبکه (tBTC) به عنوان پلی بین بیت کوین و اتریوم عمل می‌کند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به آخرین تحلیل‌های قیمت KEEP، احساسات تحلیلگران و پیش‌بینی قیمت توکن KEEP بیندازیم و عمیق‌تر به این پلتفرم که ادعا می‌کند یک شبکه واقعاً غیرمتمرکز و آینده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است را بشناسیم.

رمزارز شبکه Keep چه ویژگی‌هایی دارد؟

ارز کیپ (KEEP)، توکن شبکه Keep بوده و برای انجام چندین عملکرد در شبکه استفاده می‌شود:

  • ایمن کردن عملکرد شبکه Keep از طریق استیکینگ
  • اجرای پروتکل تصادفی و نودهای ECDSA. نودهای الگوریتم امضای دیجیتال منحنی بیضوی (ECDSA – یکی از انواع الگوریتم‌های نامتقارن) برای اجرای برنامه‌های کاربردی در شبکه کیپ مورد نیاز هستند.
  •  اجرای برنامه tBTC
  • دریافت هزینه برای ارائه خدمات در شبکه

شبکه اصلی کیپ (یک بلاک چین مستقل که شبکه خود را با فناوری و پروتکل خاص خود اجرا می کند) در ۲۷ آوریل ۲۰۲۰ با ایجاد یک میلیارد توکن KEEP راه اندازی شد. این ارز دیجیتال یک عرضه‌ی ثابت دارد، به این معنی که بیش از یک میلیارد توکن KEEP در گردش وجود نخواهد داشت.

نام توکن کیپ (KEEP)
عرضه کل ۱ میلیارد واحد توکن کیپ
عرضه در گردش ۸۶۰,۷۶۲,۲۷۰.۳۷ KEEP
سایت رسمی keep.network
کاربردپذیری ایمن کردن شبکه، اجرای پروتکل تصادفی، اجرای برنامه tBTC، دریافت هزینه برای ارائه خدمات

چشم انداز توکن KEEP: قیمت فعلی و محرک‌های کلیدی

قیمت KEEP تنها یک ماه از زمان آغاز به کار آن در ۲۲ مه ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود (ATH قیمت) یعنی ۲.۲۴ دلار رسید. در ۱۰ روز آینده، قیمت توکن به ۰.۲۹ دلار کاهش یافت که افت ۸۷ درصدی بود. پس از آن، KEEP در ۱۶ آگوست ۲۰۲۰ به تدریج به ۱.۵۱ دلار بازگشت، اما نتوانست برای مدت طولانی از سطح بالای ۱.۰۰ دلار پشتیبانی کند و در ۱۷ نوامبر ۲۰۲۰ به ۰.۱۷ دلار کاهش یافت، پس از آن سقوط بزرگ، این ارز دیجیتال تلاش دیگری برای صعود تا ۱.۰۰ دلار انجام داد، اما شکست خورد.

با رسیدن به ۰.۷۶ دلار در ۱۰ آوریل ۲۰۲۱، قیمت KEEP به ۰.۲۵ دلار کاهش یافت و در بازه ۰.۲۴-۰.۲۹ دلار از ژوئن تا آگوست ۲۰۲۱ در نوسان بوده است. اوج قیمت ۰.۹۳۳۷ دلار در اواسط اکتبر بود و برای مدت کوتاهی در نوامبر به بالای ۱ دلار رسید، اما از آنجا به بعد پیک‌های نزولی را تجربه کرد که آخرین مورد آن در سال جدید بود که زیر مقاومت قابل توجه ۱ دلار قرار دارد. در ۱۳ ژانویه قیمت آن به ۰.۶۵ دلار رسیده است که بسیار کمتر از بالاترین قیمت خود در ماه مه ۲۰۲۰ با ۲.۲۴ دلار است. بنابراین، توکن KEEP به شدت ضربه خورده است و این پایین بودن نسبی ممکن است یک فرصت خرید برای کسانی باشد که به ارزش اساسی پشت پروژه اعتقاد دارند.

محرک‌های اصلی پذیرش برای افزایش قیمت توکن KEEP

 سیستم استیکینگ

با استفاده از سیستم استیکینگ، کاربران کیپ می‌توانند توکن‌های خود را در شبکه ذخیره و KEEP یا ETH را به‌عنوان پاداش دریافت کنند. به نظر می‌رسد فعالیت کاربران در حال افزایش است. طبق اطلاعات رسمی شبکه در ۲ دسامبر ۲۰۲۰، بیش از ۲۱.۲ میلیون توکن KEEP توسط سهامداران (به اضافه ۶ میلیون دلار در چند ماه) به دست آمده است.

 سیستم استیکینگ

با این حال، شایان ذکر است که استیکینگ در شبکه کیپ مستلزم داشتن حداقل مقدار KEEP است که طبق برنامه حداقل میزان سهام برای هر کاربر این پروژه اکنون برابر با ۹۰.۰۰۰ ارز KEEP می‌باشد. خبر خوب اینجاست که این تعداد به تدریج در حال کاهش است.

 قرار گرفتن در فهرست اصلی کوین بیس و بایننس

اگر حجم معاملات و پذیرش برای این ارز وجود نداشت، تمام ارزش‌های بنیادی پروژه ممکن بود که به طور کامل محو شوند. این در مورد توکن KEEP صادق نیست. زیرا اخیراً در دو نمونه از محبوب‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی اضافه شده است: کوین بیس (Coinbase) و بایننس (Binance). این خبر بزرگی بود زیرا این توکن در اختیار دو صرافی معتبر با میلیون‌ها معامله‌گر بالقوه قرار گرفت.


tBTC: بریجینگ بیت کوین و اتریوم

در نظر داشته باشید که tBTC اولین اپلیکیشنی است که در شبکه کیپ ایجاد شده است که به‌عنوان پل ارتباطی بیت کوین و اتریوم عمل می‌کند. tBTC یکی از اولین بیت کوین‌های غیرمتمرکز توکنیزه شده موجود در شبکه اتریوم محسوب می‌شود. tBTC یک توکن ERC-20 با پشتوانه بیت کوین است که با نسبت قیمتی ۱:۱ با بیت کوین وجود دارد. یکی از مزایای اصلی بیت کوین توکنیزه شده این است که نقدینگی بیشتری به بلاک چین اتریوم اضافه می‌کند. علاوه بر این، به دارندگان بیت کوین اجازه می‌دهد از پروژه‌های DeFi بهره مند شوند.

ارز دیجیتال Wrapped Bitcoin

tBTC یک رویکرد جایگزین برای ایجاد یک بریج بین دو شبکه غول پیکر است. رویکرد متمرکز عمدتاً توسط بیت کوین پیچیده (WBTC) نشان داده می‌شود، در حالی که رویکرد غیرمتمرکز بدون نیاز به اعتماد توسط tBTC به نمایش گذاشته می‌شود. اگرچه آن‌ها هدف مشابهی دارند که اتصال این دو پلتفرم و دادن امکان سرمایه گذاری در dApps به صاحبان بیت کوین است، اما tBTC به دو موضوع مهم بلاک چین می‌پردازد: تمرکززدایی و حفظ حریم خصوصی.

ماهیت غیرمتمرکز پروژه‌های DeFi و dApps ‌فرض را بر این می‌گیرد که هیچ مقام مرکزی کنترل کلیدها را (که مالکیت وجوه موجود در کیف پول را تضمین می‌کند) ندارد. به همین دلیل است که رویکرد متمرکز وارد کردن بیت کوین به اتریوم با استفاده از متولیان (مدیرانی که بیت کوین ها را در یک قرارداد هوشمند ذخیره می‌کنند و در ازای آن بیت کوین بسته بندی شده یا WBTC صادر می‌کنند) با این اصل در تضاد است.

در همین حال، tBTC یک راه حل کاملا غیر متمرکز در نظر گرفته می‌شود. بدون نیاز به قابل اعتماد بودن این معنی که از سیستمی از امضاکنندگان (افراد یا نهادهایی که کنترل و دسترسی جزئی به کیف پول رمزنگاری دارند) توسط یک پروتکل تصادفی برای محافظت از بیت کوین‌های سپرده شده استفاده می‌کند.

ادعا می‌شود که این فرآیند در برابر دستکاری خارجی مقاوم است؛ این بدان معنی است که کاربران می توانند tBTC را به BTC و بالعکس بدون هیچ واسطه ای تبدیل کنند. با این حال، آمار Dune Analytics تا ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲ نشان داد که WBTC ، ۸۰.۶% از ۳۳۱.۱۳۶ توکن‌های اصطلاحاً پیچیده را در شبکه اتریوم را به خود اختصاص داده است، در مقابل آن ۸۲۳ tBTC وجود دارد که فقط ۰.۲۵٪ از کل عرضه را تشکیل می‌دهد.

پروژه کیانو: کیپ و نوسایفر(NuCypher)با هم ادغام شدند

ادغام دو پروژه بلاک چین کیپ و نوسایفر به عنوان ترشهولد تکمیل شده است و توجه معامله گران را به توکن KEEP جلب می کند. این ادغام با نام مستعار “Keanu” یک نقطه عطف تاریخی برای صنعت بلاک چین است. زیرا اولین نمونه‌ای است که در آن دو پروژه رقابتی رمزارز پروتکل‌های خود را در یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) ادغام کرده‌اند.

پروژه کیانو: کیپ و نوسایفر(NuCypher)با هم ادغام شدند

به جای هدر دادن زمان و تلاش برای رقابت با یکدیگر، این دو جامعه رمزگذاری تصمیم گرفتند پروتکل های خود را به هم متصل کنند و از یک زیرساخت بلاک چین مشترک استفاده کنند. بنابراین، tBTC v2 اولین محصول در پروتکل جدید خواهد بود. به گفته مت لونگو، مدیر عامل Thesis، شرکت پشتیبان کیپ:

شبکه‌های کیپ و نوسایفر فناوری مشابهی با اهداف مشابه ساخته‌اند. به جای تقسیم بازار، فکر می‌کنیم با هم می‌توانیم به دستاوردهای بیشتری برسیم. جامعه مشترک ما به نتیجه‌ی واحد رسیده است. در حالی که هر دو تیم توسعه مستقل باقی خواهند ماند، همه‌ی ما روی رشد یک پروتکل واحد متمرکز خواهیم بود. یک شبکه ادغام شده به معنای خدمات مفیدتر و درآمد‌های بیشتر برای استیکرها است.

پیش بینی قیمت شبکه کیپ: احساسات تحلیلگر میخائیل کارخالف

میخائیل کارخالف، تحلیلگر Capital.com، در مورد دیدگاه‌های کیپ گفت:

شبکه کیپ قطعا یک پروژه بالقوه‌ی امیدوارکننده است. زیرا ذخیره‌سازی غیرمتمرکز داده ادامه‌ی منطقی تکامل خود اینترنت است. اول، ما یک شبکه غیرمتمرکز برای تبادل اطلاعات و ارتباطات (اینترنت) داشتیم، سپس زنجیره بلاکی و دارایی‌های غیرمتمرکز (ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها، NFTها)، بعد از آن قراردادهای غیرمتمرکز (قراردادهای هوشمند)، مبادلات غیرمتمرکز (DEX) و بعد اشتراک‌گذاری غیرمتمرکز فایل‌ها و در نهایت پروژه شبکه کیپ آمدند.

این به این معنا نیست که کیپ صنعت را متحول خواهد کرد یا یک پروژه‌ی قطعاً موفقیت‌آمیز است، اما این یک بخش منطقی از تکامل تمرکززدایی است و یک نفر مجبور بود چنین پروژه‌ای را اجرا کند. در حال حاضر، فقط این موضوع مهم است که آیا بنیانگذاران می‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند و آن را به موفقیت برسانند یا خیر. از آنجایی که این پروژه هنوز یک استارت‌آپ است، ریسک سرمایه‌گذاری در این پروژه بالا است. اما همانطور که تجربه‌ها نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های امیدوارکننده به طور بالقوه می‌تواند بازده بالایی داشته باشد.

پیش بینی های قیمت شبکه کیپ در سال های ۲۰۲۲، ۲۰۲۳، ۲۰۲۵

پیش‌بینی‌های مبتنی بر الگوریتم، دیدگاه‌های متفاوتی در مورد پیش‌بینی KEEP/USD برای پنج سال آینده دارند. والت اینوستر (Wallet Investo) نسبت به پیش‌بینی بلندمدت قیمت شبکه کیپ بدبین است و انتظار دارد قیمت ۰.۹۲۵ دلار در شروع سال ۲۰۲۳ به ۲.۱۳ دلار در سال ۲۰۲۷ افزایش یابد. دیجیتال کوین (DigitalCoin) دیدگاه نسبتاً محافظه کارانه‌ای در مورد سرمایه‌گذاری در توکن‌های KEEP دارد. طبق پیش بینی آن، قیمت KEEP می‌تواند در سال ۲۰۲۲ به ۰.۸۸ دلار و تا سال ۲۰۲۸ به ۲.۲۵ دلار برسد.


لطفاً توجه داشته باشید که پیش‌بینی‌های شبکه کیپ (توکن KEEP) با کمک فن‌آوری‌های یادگیری عمیق و داده‌های تحلیل تکنیکال انجام می‌شوند. شما نباید تصمیمات سرمایه گذاری خود را بر اساس آن‌ها قرار دهید. به یاد داشته باشید که عملکرد گذشته، وعده بازدهی در آینده را نمی‌دهد. شما هرگز نباید بیش از حدی که می‌توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری کنید.

ما از معامله‌گران می‌خواهیم استراتژی معاملاتی خود را با توجه به تحمل ریسک شخصی و اهداف سرمایه‌گذاری ایجاد کنند. ما همینطور پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر معامله، تحقیقات کاملی انجام دهید و با در نظر گرفتن تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال، نظر کارشناسان و آخرین روندهای بازار ارزهای دیجیتال در مسیر خود قدم بردارید.

آیا باید در شبکه کیپ و توکن KEEP سرمایه گذاری کنید؟

شبکه کیپ یک پلتفرم رمزنگاری ترشهولد غیرمتمرکز را نشان می‌دهد که یک بریج tBTC با حداقل نیاز به اعتماد را اجرا می‌کند. این کمک می‌کند تا نقدینگی بلاک چین بیت کوین با فرصت‌های جدید ارائه شده توسط شبکه اتریوم به هم متصل شود. این پروژه به صاحبان بیت‌کوین امکان سرمایه‌گذاری در dApps را می‌دهد و هیچ مشکل مربوط به متمرکز بودن که WBTC، همتای خود، با آن مواجه است را ندارد. آیا برای به دست آوردن سود، پذیرش جریان اصلی کافی است؟ زمان نشان خواهد داد.

سوالات متدوال

سوالات متداول
شبکه کیپ چه آینده‌ای دارد؟

قیمت توکن KEEP در لحظه نگارش این گزارش ۰.۴۴ دلار است، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذارانی که به ارزش بنیادی پشت پروژه اعتقاد دارند، از فرصت خرید استفاده کرده‌اند. با این حال، سرویس‌های پیش‌بینی مبتنی بر الگوریتم والت اینوستر (Wallet Investor) انتظار دارد قیمت ۰.۹۲۵ دلار در آغاز سال ۲۰۲۳ به ۲.۱۳ دلار در سال ۲۰۲۷ افزایش یابد. در حالی که DigitalCoin فکر می‌کند قیمت توکن KEEP می‌تواند در سال ۲۰۲۲ به ۰.۸۸ دلار برسد و تا سال ۲۰۲۸ به ۲.۲۵ دلار برسد.

نکته: همراهان عزیز ارزتودی فراموش نکنید که شما همیشه باید قبل از هر تصمیم سرمایه گذاری، تحقیق کنید.

آیا ارز دیجیتال برای کیپ سرمایه گذاری خوب است؟

شبکه کیپ در حال حل مسئله ذخیره سازی غیرمتمرکز داده‌های خصوصی در بلاک چین های عمومی است. اگر به پذیرش جریان اصلی آن اعتقاد دارید، به طور بالقوه می‌توانید آن را به عنوان یک سرمایه گذاری قبول کنید. لطفا قبل از هر تصمیم سرمایه گذاری تحقیق خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که این ارز دیجیتال در حال حاضر در پایین ترین سطح ۰.۴۴ دلار بوده و علیرغم برخی اوج‌ها و فرودها، با نشانه‌هایی از روند معکوس (از ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲) معامله می‌شود. ابزارهای پیش‌بینی مبتنی بر الگوریتم ،دیدگاه‌های متفاوتی را در مورد آینده توکن KEEP به اشتراک می‌گذارند.

چگونه KEEP بخریم؟

توکن KEEP اکنون در دو صرافی معتبر رمزنگاری کوین‌بیس (Coinbase) و بایننس (Binance) و برخی صرافی های ارز دیجیتال ایرانی برای خرید در دسترس است.

آیا قیمت توکن KEEP به ۱ دلار خواهد رسید؟

ارز KEEP در ۲۲ مه ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود یعنی ۲.۲۴ دلار رسید، اما هنوز نتوانسته است دوباره به این سطح صعود کند. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که آیا قیمت در نهایت بالا می‌رود یا به نزول خود ادامه می‌دهد و از حمایت معامله گران برخوردار نخواهد بود.

چند کوین KEEP وجود دارد؟

کیپ یک میلیارد عرضه محدود دارد.

نظر شما در مورد این پروژه چیست؟ آیا به این تکنولوژی اعتماد دارید؟ یا دلایل کافی برای سرمایه گذاری روی این پروژه را پیدا کرده‌اید؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

 
۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست