رسانه‌ها به آشکار نشدن نام مشتریان FTX اعتراض کردند

دو هفته اخیر، بحث‌هایی بر سر سر آنکه نام مشتریان صرافی رمزارزی ورشکسته FTX فاش شود یا خیر، ایجاد شد. با این طبق تصمیم‌های نهایی ۴ شرکت اصلی، تصمیم برای انتشار اسامی مشتریان FTX، با مخالفت روبرو شده است.

یک وکیل ارزهای دیجیتال به کوین تلگراف اطلاع داد که «شواهد روشنی» از آسیب احتمالی در صورت فاش شدن اسامی وجود دارد. بر اساس گزارش رویترز در ۲۳ ژوئن، بلومبرگ، داو جونز و شرکت، نیویورک تایمز و فایننشال تایمز به تصمیم قاضی دورسی مبنی بر مهر و موم کردن نام مشتریان FTX از عموم اعتراض کرده‌اند.

دورسی در ۹ ژوئن تصمیم گرفت به FTX اجازه دهد تا نام مشتریان خاص را به طور دائم از تمام اسناد دادگاه حذف کند زیرا احساس می‌کرد که ایمنی آنها “مهم ترین مسئله در این پرونده” است.

با این حال، به نظر می‌رسد که این موضوع توسط وکیل حقوقی سازمان‌های رسانه‌ای در یک سند دادگاهی که در ۲۲ ژوئن ارائه شده است، مورد مناقشه قرار گرفته است. آنها ادعا می‌کنند که FTX ” حق “استثنای جدید و گسترده” از قوانین افشای ورشکستگی را ندارد.

رسانه ها مدعی شده‌اند که کسب و کارهای ورشکسته اغلب ملزم به افشای اسامی و مبالغ بدهکار به طلبکاران خود هستند. با این وجود، دورسی تصمیم گرفت نام‌ها را مخفی نگه دارد و گفت که می‌خواهد اطمینان حاصل کند که مشتریان «قربانی هیچ کلاهبرداری نشوند».

این با استثنایی از قانون ورشکستگی در ایالات متحده است که خطر آسیب ناشی از افشا را در نظر می‌گیرد.

این رسانه‌ها قبلاً در تاریخ ۳ اردیبهشت اعتراضی به مهر و موم شدن هویت مشتریان FTX ارائه کرده‌اند، بنابراین این اولین بار نیست که این کار را انجام می‌دهند.

در پرونده قبلی ادعا شده بود که افشای اسامی طلبکاران را در معرض “خطر ناروا” قرار نمی‌دهد و این لیست با تعریف “اطلاعات تجاری محرمانه” مطابقت ندارد.

ایرینا هیور، وکیل ارزهای دیجیتال مستقر در دبی، به کوین تلگراف گفت که او معتقد است تصمیم دورسی «به FTX برای محرمانه نگه داشتن نام مشتریان» عاقلانه بوده است.

هیور گفت: به نظر می‌رسد این درخواست سازمان‌های رسانه‌ای خطرات ویژه‌ای را که افراد در صورت انتشار هویت آن‌ها ایجاد می‌کنند نادیده می‌گیرد.

شواهد ملموسی دال بر آسیبی که چنین افشاگری می تواند وارد کند وجود دارد، بنابراین این فقط یک نگرانی فرضی نیست. پتانسیل آسیب مالی و شخصی گسترده با ۹ میلیون کاربر بسیار زیاد است.

هیور به شرکت سلسیوس به عنوان مثالاشاره کرد و گفت که چگونه جرقه‌ای در «حملات فیشینگ» در جولای ۲۰۲۲ ایجاد کرد.

پس از اینکه شرکت اعلام کرد که داده‌های مشتری خاص در نتیجه افشای لیست ایمیل‌ها توسط یک کارمند داخلی به یک بازیگر بد شخص ثالث فاش شده است، سپرده‌گذاران سلسیوس یک ایمیل هشدار دریافت کردند.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست