اوکی اکسچنج

آموزش تبدیل سیف مون ورژن ۱ به ورژن ۲ (SafeMoon V2)

انتقال توکن‌های سیف‌مون ورژن ۱ به ورژن 2

شبکه سیف مون در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱، نسخه به‌‌روز شده‌ توکن خود به نام SafeMoon V2 را را‌ه‌اندازی کرد. در این به‌روز رسانی که با هدف کاهش هزینه‌ تراکنش‌های کاربران انجام شد، توکن‌های ورژن ۱ با نسب ۱۰۰۰ به ۱ در توکن‌های ورژن ۲ تجمیع شدند. به بیان دیگر، هر ۱۰۰۰ توکن سیف‌مون ورژن ۱ برابر با ۱ توکن سیف مون ورژن ۲ خواهد بود. این انتقال به طور خودکار انجام نمی‌شود و شما باید توکن‌های SafeMoon خود را به صورت دستی از V1 به V2 تبدیل کنید. در این مقاله آموزش گام به گام تبدیل توکن سیف مون ورژن ۱ به سیف مون ورژن ۲ را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

مشاهده: قیمت آنلاین سیف مون

راهنمای تبدیل سیف مون V1 به V2 در تراست والت

برای انجام این کار، ابتدا باید کیف پول تراست والت خود را به وب‌سایت swap.safemoon.net متصل کنید؛ سپس توکن‌های SFM خود را از ورژن ۱ به ورژن ۲ تبدیل کنید. در مرحله بعد باید آدرس قرارداد (Contract Address) سیف مون ورژن ۲ را کپی و آن به کیف پول تراست والت خود اضافه کنید. در آخر نیز، با به‌روز رسانی کیف پول می‌توانید موجودی توکن‌های خود را مشاهده کنید. فراموش نکنید که برای مشاده توکن سیف مون V۲ باید آن را به صورت دستی به تراست ولت اضافه کنید؛ چرا که این کار به صورت خودکار در کیف پول شما انجام نخواهد شد. در ادامه مراحل انجام این تبدیل را به شکل گام به گام به شما آموزش می‌دهیم:

مرحله ۱: به آدرس swap.safemoon.net بروید و روی «Connect to a wallet» کلیک کنید.

در اولین قدم باید وارد وب‌سایت شوید، دقت کنید که آدرس وارد شده دقیقاً همین باشد. پس از ورود باید به کیف پول تراست والت خود را به آن متصل کنید. برای انجام این کار، به نوار پیمایش بالا بروید و روی گزینه “Connect to a wallet” کلیک کنید.

به آدرس swap.safemoon.net بروید و روی «Connect to a wallet» کلیک کنید.

مرحله ۲: به تراست والت متصل شوید.

در این مرحله گزینه تراست والت را به عنوان کیف پول مشاهده می‌کنید، اما قبل از آن باید شبکه مورد نظر را انتخاب کنید. ارز دیجیتال سیف مون بر روی دو شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) و اتریوم (Ethereum) قرار دارد. برای توکن‌های SafeMoon باید شبکه BSC و توکن‌‌های pSafeMoon باید شبکه Ethereum را انتخاب کنید. در نهایت با کلیک به روی گزینه Trust Wallet فرایند اتصال را تکمیل کنید.

به تراست والت متصل شوید.

مرحله ۳: شبکه را به Smart Chain تغییر دهید

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، پس از اینکه گزینه Trust Wallet را انتخاب کردید، والت کانکت (WalletConnect) باز می شود. برای اتصال کیف پول خود با استفاده از والت کانکت، گزینه Trust و سپس Open in Trust Wallet را انتخاب کنید. اکنون، کیف پول شما باز می‌شود و شما وارد صفحه Swap wants to connect to your wallet خواهید شد. بهتر است در این مرحله آدرس URL را دوباره بررسی کنید که تا swap.safemoon.net باشد. در این یخش ممکن است شبکه اتریوم انتخاب شده باشد، پس باید شبکه را به بایننس تغییر دهید. برای انجام این کار  گزینه Smart Chain را از منوی MAIN انتخاب کنید. در نهایت، گزینه connect را بزنید تا حساب تراست والت خود را به SafeMoon Swap متصل کنید.

شبکه را به Smart Chain تغییر دهید

مرحله ۴: سیف مون خود را به SFM تغییر دهید

پس از اتصال کیف پول به SafeMoon Swap به وب‌سایت swap.safemoon.net بازگردید. در گوشه سمت راست بالا، خواهید دید که کیف پول شما اکنون به وب‌سایت متصل شده است. در قسمت From موجودی SafeMoon خود را نیز خواهید دید. اگر توکن سیف‌مون را انتخاب نکرده باشید، باید آن را در قسمت From انتخاب کنید. همچنین باید در  قسمت To توکن SafeMoon V۲ انتخاب کنید. برای انتقال سیف مون نسخه ۱ به نسخه ۲، روی گزینه MAX در بخش FROM کلیک کنید. در نهایت، برای تأیید آن Approve SafeMoon را انتخاب کنید.

سیف مون خود را به SFM تغییر دهید

مرحله ۵: مراحل را تأیید کنید و  روی Continue کلیک کنید

پس از انتخاب گزینه Approve SafeMoon یک پاپ آپ ظاهر می‌شود. پنجره پاپ آپ شامل اطلاعات مهمی است که باید آن‌ها را تأیید کنید. در این پاپ آپ آمده است:

«لطفاً توجه داشته باشید که سیف مون شما پس از ترکیب شدن در V۲ برای مدت کوتاهی قیمتی را نشان نمی‌دهد. این طبیعی است. ارزش بازار در نهایت قیمت ثابتی پیدا می‌کند و پس از شروع حرکت تعداد زیادی از دارندگان نمایش داده می‌شود. لطفاً تا زمانی که ما روی این موضوع کار می‌کنیم صبور باشید.».

با علامت زدن کادر “من خوانده‌ام و فهمیدم” شرایط را بپذیرید. سپس، برای ادامه روی Continue ضربه بزنید.

مراحل را تأیید کنید و  روی Continue کلیک کنید

مرحله ۶: روی Migrate کلیک کنید.

پس از ضربه زدن روی Continue به صفحه تعویض بازگردانده می‌شوید. اکنون دکمه Migrate ظاهر می‌شود. برای جابه‌جایی از V۱ به V۲، روی «Migrate» (SFM) ضربه بزنید.

روی Migrate کلیک کنید.

مرحله ۶: روی Confirm کلیک کنید.

در این مرحله، کیف پول تراست والت باز می‌شود و قرارداد‌های هوشمند را بارگیری می‌کند. اکنون می‌توانید دارایی‌ای که انتقال می‌دهید، برنامه غیرمتمرکز مورد استفاده و هزینه شبکه را مشاهده کنید. مبلغی که باید برای تراکنش بپردازید به عنوان شارژ شبکه شناخته می‌شود. برای تکمیل تراکنش، روی Confirm ضربه بزنید.

روی Confirm کلیک کنید.

مرحله ۷: آدرس قرارداد سیف مون V۲ را کپی کنید

بعد از اینکه روی Confirm ضربه زدید، به swap.safemoon.net بازگردید. آدرس قرارداد هوشمند نیز در swap.safemoon.net در دسترس است. در حال حاضر نمی‌توانید موجودی SafeMoon V۲ خود را بررسی کنید. این به این دلیل است که شما آن را به کیف پول تراست ولت خود اضافه نکرده‌اید. برای انجام این کار، به https://safemoon.net بروید و روی نماد تکراری ضربه بزنید تا قرارداد سیف مون (SFM) V۲ کپی شود.

آدرس قرارداد سیف مون V۲ را کپی کنید

مرحله ۸: تراست والت خود را باز کنید و روی آیکون فیلتر کلیک کنید

پس از کپی کردن قرارداد سیف مون (SFM) V۲ به کیف پول ترسات ولت بازگردید. جهت دیدن آن باید SFM را به Trust Wallet اضافه کنید. برای انجام این کار، به سمت راست بالای کیف خود بروید و ایکون فیلتر را انتخاب کنید.

تراست والت خود را باز کنید و روی آیکون فیلتر کلیک کنید

مرحله ۹: برای ایجاد یک توکن سفارشی، روی «Add Custom Token» ضربه بزنید.

در این مرحله صفحه توکن‌ها را مشاهده می‌کنید. می‌توانید توکن‌های مورد نظر را به کیف پول خود اضافه کنید. به پایین بروید تا Add Custom Token را در پایین لیست پیدا کنید. برای ایجاد یک توکن سفارشی در تراست ولت، روی Add Custom Token ضربه بزنید.

برای ایجاد یک توکن سفارشی، روی «Add Custom Token» ضربه بزنید.

مرحله ۱۰: قرارداد هوشمند را درج کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

پس از ضربه زدن روی Add Custom Token می‌توانید یک توکن سفارشی اضافه کنید. در قسمت «آدرس قرارداد»، قرارداد SafeMoon (SFM) V۲ را قرار دهید. وقتی آن را جای‌گذاری کنید، بقیه فیلد‌ها به صورت خودکار پر می‌شوند. برای افزودن SFM به Trust Wallet، روی Save ضربه بزنید.

قرارداد هوشمند را درج کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

مرحله ۱۱: موجودی سیف مون ورژن ۲ خود را بررسی کنید

پس از افزودن SFM (سیف مون V۲) به کیف پول خود بازگردید. کیف پول خود را با کشیدن انگشت خود به سمت پایین بروزسانی کنید. در صورتی که مراحل را به درستی انجام داده باشید، می‌توانید موجودی خود را ببینید. شما با موفقیت سیف‌مون را از V۱ به V۲ در تراست ولت انتقال دادید.

موجودی سیف مون ورژن ۲ خود را بررسی کنید

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید، نحوه تبدیل و انتقال توکن‌ها از v۱ به v۲ بسیار ساده بود. فقط مطمئن شوید که به جای اتریوم شبکه BSC را انتخاب کرده‌اید. علاوه بر این، باید اطمینان حاصل کنید که ارز BNB کافی برای تکمیل خرید (برای کارمزد بلاک چین) دارید. اگر BNB کافی نداشته باشید، تراکنش با شکست مواجه خواهد شد. شایان ذکر است ورژن ۲ یک نسخه بهبود یافته از پلتفرم سیف‌مون است، بنابراین این مهاجرت به شدت توصیه می‌شود. انعطاف‌پذیری، امنیت و دسترسی بهتر همگی در این نسخه گنجانده شده است. به جز کارمزد شبکه، هیچ کارمزد دیگری برای تبدیل با سیف مون وجود ندارد. به عبارت دیگر، ارزش V۲ شما با V۱ اولیه شما یکسان خواهد بود.

سوالات متدوال

سوالات متداول

هدف از به‌روزرسانی شبکه سیف مون ورژن ۱ به سیف مون ورژن ۲ چیست؟

این به‌روزرسانی در دسامبر ۲۰۲۱ با هدف کاهش هزینه تراکنش‌های کاربران انجام شد.

آیا انتقال توکن ورژن ۱ با ورژن ۲ به صورت خودکار انجام می‌شود؟

خیر – این انتقال به طور خودکار انجام نمی‌شود و شما باید توکن‌های SafeMoon خود را به صورت دستی از V1 به V2 تبدیل کنید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام وقت بخیر
  ممنون از توضیح خوبتون
  ببخشید حداقل چنتا باید تبدیل کنی تا نمایش بده
  من برا امتحان هزارتا تبدیل کردم ولی موجودی ورژن ۲ رو صفر نمایش میده
  ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بزارید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست