توسعه ارز دیجیتال CBDC بانک مرکزی نیجریه

ارز دیجیتال CBDC ویژه بانک مرکزی نیجریه

نیجریه، کشوری با یکی از بالاترین نرخ‌های پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان، اولین کشور آفریقایی است که ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را راه‌اندازی کرده است. بانک مرکزی نیجریه (CBN) دستورالعمل های خود را برای ارز دیجیتال eNaira صادر کرد. در یک سند که به بانک های تجاری در کشور ارسال شده است، CBN چندین ویژگی طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بیان کرده است. طبق اسناد مشاهده شده توسط موسسات مالی، CBDC نیجریه با رمز “Project Giant” شناخته می‌شود و به ارزش نایرا وابسته خواهد بود. بنابراین، eNaira ارزش برابری را با پول رسمی این کشور ارائه می دهد و میتوان گفت یک ارز سودآور نخواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید که eNaira همراه با ارز فیات کشور با CBN مسئول صدور، توزیع و بازخرید ارز دیجیتال در بین سایر عملکردهای نظارت و مدیریت خواهد بود.

درخواست بانک مرکزی نیجریه از موسسات برای توسعه محصولات خود بر بستر ارز بانک مرکزی (CBDC)

به گزارش وبسایت خبری news.bitcoin، قریب به یک ماه پیش، بانک مرکزی نیجریه ارز e-naira که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است را راه‌اندازی کرد. حالا پس از گذشت یک‌ماه، این بانک از موسسات مالی، سرویس‌های پرداخت و شرکت‌های تکنولوژی-مالی درخواست کرده است که سرویس‌های خود را بر بستر CBDC نیجریه ارائه کنند.  طبق اطلاعات صندوق بین‌المللی پول، کشور نیجریه از لحاظ تولید ناخالص ملی (GDP) در میان کشور‌های آفریقایی رتبه اول و در جهان رتبه ۲۱ را دارا است.

در همین حال، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه CBN فعالین حوزه صنعت پرداخت نیجریه را تشویق می‌کند تا از CBDC حمایت کنند هم منتشر شده است. با این حال گادوین ایمفیله، فرماندار مخالف با ارز دیجیتال این بانک، ادعا می‌کند افراد زیادی برنامه کیف پول الکترونیکی این رمز ارز را دانلود می‌کنند. او گفت که تقریباً ۶۰۰۰۰۰ برنامه کیف پول ارز دیجیتال از زمان راه اندازی CBDC از یک ماه پیش تا کنون دانلود شده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست