راه اندازی موزه NFT برای حفظ خاطرات جنگ اوکراین

راه اندازی موزه NFT برای حفظ خاطرات جنگ اوکراین

به گزارش وبسایت cointelegraph، وزارت تحول دیجیتال در اوکراین اخیرا با راه اندازی موزه توکن‌های غیر مثلی آنلاین تصمیم گرفته است تا اقدام به حفظ خاطره وقایع مهم از تهاجم روسیه به این کشور بکند. بر طبق اعلام این وزارت خانه تعداد ۵۴ توکن غیر مثلی (NFT) از لحظات حساس جنگ اوکراین و روسیه در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۶ فوریه (۵ تا ۷اسفند) تا ۳۰ مارس (۱۰ فروردین ۱۴۰۱) در ازای پرداخت اتریوم (ETH) به فروش گذاشته خواهد شد و عواید حاصل از آن برای پشتیبانی از ارتش و شهروندان استفاده خواهد شد.

این اثر هنری شامل رویدادها و منابع مختلفی است که بر اساس پست‌های توییتری مقامات دولتی، عکس‌های خبرگزاری‌ها و پاسخ رهبران جهان «همراه با بازتاب‌های شخصی» است.

همان طور که می‌دانید صنعت توکن‌های غیرمثلی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و حتی مدونا، خواننده مطرح پاپ، در اینستاگرام اعلام کرد که با خرید یک توکن غیرمثلی بورد ایپ وارد متاورس شده است. توکن غیرمثلی بورد ایپ شماره ۴۹۸۸ پوششی مشابه لباس مدونا دارد. داده‌ها نشان می‌دهد مدونا حدود ۱۸۰ اتریوم برای خرید این توکن هزینه کرده است؛ گفتنی است علاوه بر مدونا خواننده‌های برجسته دیگری مانند جاستین بیبر، اسنوپ داگ و امینم از قبل وارد حوزه NFT شده بودند.

آقای Mykhailo Federov وزیر تحول دیجیتال کشور اوکراین با اظهار اینکه این کشور اجازه نخواهد داد که به هیچ عنوان خاطرات تهاجم روسیه به این کشور به دست فراموشی سپرده شود، اضافه کرده است که زمانی که روسیه از تانک‌ها برای تخریب اوکراین استفاده می‌کند، اوکراین از تکنولوژی‌ انقلابی بلاک چین استفاده می کند، در ادامه متن ترجمه شده سخنان این وزیر اوکراینی را مشاهده می‌کنید:

در حالی که روسیه از تانک‌ها برای نابودی اوکراین استفاده می‌کند، ما به فناوری بلاک چین انقلابی متکی هستیم. موزه توکن‌هایNFT مکانی برای حفظ خاطرات جنگ و مکانی برای جشن گرفتن هویت و آزادی اوکراینی است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست