آیا صرافی‌های بدون احراز هویت اجباری مانند دیگر صرافی‌ها امن هستند؟

آیا صرافی‌های بدون احراز هویت اجباری مانند دیگر صرافی‌ها امن هستند؟

به گزارش وبسایت خبری و تحلیلی ارز دیجیتال cointelegraph، درحالی که برخی اجباری بودن KYC یا همان احراز هویت با ذات غیر متمرکز بودن ارز‌های دیجیتال را در تضاد می‌دانند، اما امروزه بسیاری از صرافی‌ها به اجبار دولت‌ها و برای تبعیت از قوانین ضد پولشویی، از کاربران خود می‌خواهند که احراز هویت کنند.

مورد اول، اعتماد می‌باشد. سرمایه‌گذارانی که سرمایه‌های خود را در صرافی‌های بدون احراز هویت نگه‌داری می‌کنند، باید در مورد توسعه دهندگان این صرافی‌ها اعتماد بالایی داشته باشند.

بحث بعدی، مسئله تراکنش‌های غیر قانونی است که در این مورد باید به دو نکته اشاره کرد. اول آنکه بر اساس اطلاعات Chainalysis در سال ۲۰۲۱ تنها ۰.۱۵ درصد از کل تراکنش‌های ارز‌های دیجیتال را تراکنش‌های بدکارانه تشکیل می‌دهند و ثانیاً همه‌ی تراکنش‌ها نهایتاً در بلاک چین ذخیره می‌شوند و به این ترتیب نهاد‌های قانونی در هر صورت امکان پیگیری را دارند.

مورد سوم خطر از دست رفتن دارایی‌ها برای همیشه است. باید ابتدا اشاره کنیم که نگه داری توکن‌ها در صرافی مانند واسپاری کلید خصوصی به آن‌هاست و در همه‌ی حالات صرافی‌ انتخاب شده باید مطمئن باشد. اما در خصوص صرافی‌های با امکان KYC احتمال بازیابی توکن‌ها در صورت ایجاد مشکلات فنی بالاتر می‌باشد.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست