حجم معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال به ۲.۷ تریلیون دلار رسید!

بر اساس گزارش ماهانه مبادله CCData، حجم کل معاملات اسپات و مشتقه در صرافی‌های متمرکز (CEX) در ژوئن ۱۴.۲ درصد افزایش یافت و به ۲.۷۱ تریلیون دلار رسید. سهم بازار بایننس، بایننس آمریکا و کوین‌بیس همگی در طول ماه گذشته کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، ثبت صندوق قابل معامله در بورس (ETF) توسط بلک‌راک و شکایات نظارتی علیه بایننس و کوین‌بیس در ایالات متحده، اولین افزایش حجم معاملات در سه ماه گذشته را حمایت کرد.

پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در ۵ ژوئن، بایننس با افزایش برداشت مواجه شد. با کاهش سهم Binance.US از ۰.۸۶٪ به ۰.۳۶٪، سهم بازار آن در میان CEX ها با ۱.۴۰٪ به ۴۱.۶٪ کاهش یافت. در میان صرافی های اصلی، سهم بازار کوین بیس کمترین کاهش را داشت و با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۵.۳۶ درصد رسید.

در حالی که دعوای SEC باعث نوسانات بازار شد، گفته می‌شود که درخواست بلک‌راک برای ETF بیت‌کوین نقطه‌ای اعتماد سرمایه‌گذاران را بهبود بخشیده است. در ماه ژوئن، حجم معاملات اسپات با ۱۶.۴ درصد افزایش به ۵۷۵ میلیارد دلار رسید. علی‌رغم این گسترش، حجم معاملات اسپات در صرافی‌ها هنوز از نظر تاریخی پایین است، به طوری که در سه ماهه اخیر (آوریل تا ژوئن) کمترین حجم از سال ۲۰۱۹ مشاهده شده است.

حجم معاملات مشتقه در ژوئن برای اولین بار در سه ماه گذشته افزایش یافت و با ۱۳.۷ درصد افزایش به ۲.۱۳ تریلیون دلار رسید. بایننس با حجم تقریباً ۱.۲۱ تریلیون دلار در ماه ژوئن، محبوب ترین صرافی برای تجارت مشتقات ارزهای دیجیتال بود. صرافی OKX با ۴۱۶ میلیارد دلار، افزایش فعالیت ۴۴.۹ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت.

بیشترین حجم معامله در صرافی مشتقات از نوامبر ۲۰۲۱، حجم معاملات آتی بیت‌کوین در صرافی CME افزایش یافت و به ۳۷.۹ میلیارد دلار رسید که ۲۸.۶ درصد افزایش داشت. حجم معاملات در معاملات آتی اتر با ۹.۹۳ درصد افزایش در ماه به ۸.۹۱ میلیارد دلار رسید.

بر اساس این تحقیق، افزایش حجم معاملات آتی بیت کوین در چند ماه گذشته، “افزایش فعالیت معاملاتی توسط نهادهای نهادی را نشان می‌دهد، زیرا بازارها در مورد تصمیم SEC در مورد پرونده‌های ETF بیت کوین چند لحظه ای گمانه زنی می‌کنند.”

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

سایر اخبار فوری
فهرست